Sheryl Crow

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvačka, Režisér, textařka, kytaristka.

Věk: 62 let

Datum narození: 11.02. 1962

Výška: 161 cm

Žánry: alternativní , rock , pop , country , autoři vlastních písní

Hodnocení Sheryl Crow

Přitažlivost
95% (4 hlasů) 2062.místo
Talent
92% (4 hlasů) 6078.místo
Inteligence
75% (2 hlasů) 12062.místo
Vtipnost
65% (2 hlasů) 12994.místo

Fotky Sheryl Crow (264)

Sheryl Crow nahé fotky (4)

Videoklipy Sheryl Crow (144)

Písně Sheryl Crow (212)

Všechny písně Sheryl Crow (212) »

Diskografie Sheryl Crow (38)

Celá diskografie Sheryl Crow (38) »

Životopis Sheryl Crow Upravit životopis

Sheryl Suzanne Crow (*11. února 1962, Kennett, Missouri, USA) je americká zpěvačka, kytaristka a devítinásobná držitelka prestižní hudební ceny Grammy. Její hudba balancuje na pomezí blues rocku, country, popu a folku. Věnuje se také politické činnosti.

Život

Dětství

Narodila se ve městě Kennett ve státě Missouri. Její rodiče byli členové místního hudebního big bandu. Její otec právník, hrál na trubku.

Hudební kariéra

Po vystudování University of Missouri pracovala jako učitelka hudby na základní škole. Později se přestěhovala na předměstí St. Louis, aby byla blíže svému někdejšímu snoubenci. Kromě učitelského povolání hrávala ve volných chvílích v kapelách a o víkendech vystupovala.

V St. Louis také potkala hudebního producenta Jay Olivera, který ji začal pomáhat.

[editovat] Debutové nevydané album

V roce 1992 nahrála své debutové album, jehož producentem byl Phil Collins. Očekávané datum vydání bylo 22. září 1992, ale nakonec album odmítla nahrávací společnost vydat. Nicméně pár kazet se dostala k hudebním publicistům a posluchačům. Album se stalo velmi oblíbené hlavně u internetových posluchačů.

[editovat] Tuesday Night Music Club

Svého někdejšího přítele Kevina Gilberta pozvala na jazzovou session, kterou nazvali Tuesday Night Music Club. Účastníci session souhlasili s její výpomocí a ta se pokusila na druhý pokus vydat debutové album, které nazvala právě Tuesday Night Music Club.

Mnoho písní na albu napsali její přátelé, včetně druhého singlu z alba - Leaving Las Vegas. Album pomalu ale jistě na sebe začalo strhávat pozornost, hlavně se to povedlo po vydání singlu All I Wanna Do, který se stal nečekaně velkým hitem na jaře 1994. Za tento rok si odnesla také tři ceny Grammy.

[editovat] Album Sheryl Crow

V roce 1996 vyšlo její druhé řadové album nazvané jednoduše Sheryl Crow. Album bylo o něco temnější. V textech zpívala o politice, potratech, bezdomovcích a nukleární válce. Singl If It Makes You Happy se stal obrovským hitem a vynesl Sheryl dvě ocenění Grammy. O rok později v roce 1997 bylo nominována na cenu Grammy za singl k filmu o Jamesi Bondovi.

[editovat] The Globe Session, herectví a Live from Central Park

V roce 1998 vydala své další album nazvané The Globe Session. Během tohoto období podle pozdějších rozhovorů procházela hlubokou depresí. Hodně se tehdy spekulovalo o jejím vztahu s Ericem Claptonem. Album The Globe Session vyhrálo cenu Grammy v kategorii Nejlepší rockové album.

V roce 1999 natočila také svůj první film The Minus Man. Film však kritika nemilosrdně setřela.

Na konci roku 1999 vydala své první živé album nazvané Sheryl Crow and Friends: Live From Central Park, na kterém si zazpívala se svými kolegy, například s Dixie Chicks nebo Erikem Claptonem. Píseň There Goes the Neighborhood, která se na albu objevila získala opět ocenění Grammy.

[editovat] C'mon, C'mon a Be Still My Soul

V roce 2002 zemřel její nejlepší přítel Sharon Monsky a na jeho pohřbu mu zazpívala píseň Be Still My Soul, která později vyšla i jako singl. Vydala i další úspěšné album nazvané C'mon, C'mon.

V roce 2003 se ostře postavila proti válce v Iráku. Často nosila triko s nápisem „Nevěřím ve vaši válku, pane Bushi.“

Vztah s Lancem Armstrongem

Sheryl Crow se potkala s cyklistou Lancem Armstrongem na cyklistické slavnosti v roce 2003. Brzy na to začali spolu chodit a svůj vztah oznámili veřejnosti v roce 2005. Během jejich vztahu doprovázela Sheryl Lance skoro na všech závodech, včetně Tour de France.

Svůj vztah oficiálně ukončili v únoru 2006, kdy v prohlášení požádali média, aby alespoň na chvíli respektovali jejich soukromí v této těžké chvíli.

Wildflower a nemoc

Její další album Wildflower vyšlo v roce 2005 a debutovalo na druhém místě v USA. Album přijalo smíšené recenze a nedočkalo se úspěchů předešlých alb.

V únoru 2006 jí byla diagnostikována rakovina prsu. Na onemocnění se přišlo brzy a lékaři byli ohledně léčby optimističtí a rakovinu se Sheryl podařilo brzy porazit.

Detours

Po bezmála tříleté odmlce vydala v únoru 2008 šesté studiové album Detours. Album se hemží odkazy na soukromý život zpěvačky - adopce syna, boj s rakovinou, rozpad vztahu s Lancem Armstrongem. Sheryl posluchači odkrývá své nejniternější pocity a podle ohlasů kritiky se jí podařilo uhodit na správnou strunu.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Sheryl Crow (3)

Zpěvačka Sheryl Crow má nezhoubný nádor v hlavě!

06.06.2012 - Americká pěvecká hvězda oznámila, že jí lékaři našli v mozku tzv. benigní nádor!

Sheryl Crow adoptovala druhého syna!

06.06.2010 - Zpěvačka "rozšířila sbírku" svých dětí!

Jennifer Aniston: Oslava narozenin v Mexiku

12.02.2010 - Americká herečka Jennifer Aniston oslavila své 41. narozeniny na dovolené v Mexiku, s několika blízkými přáteli.

Všechny články o Sheryl Crow (3) »
TOPlist