Sherry Stringfield

profil
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka

Věk: 55 let

Datum narození: 24.06. 1967

Místo narození: USA, Colorado

Hodnocení Sherry Stringfield

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Sherry Stringfield (0)

Životopis Sherry Stringfield Upravit životopis

Sherry Lea Stringfield (24. června 1967, Colorado Springs, Colorado, USA) je americká herečka. Její kariéra odstartovala už v roce 1989, ale známou se stala až v roce 1994, když byla obsazena do role Dr. Susan Lewisové v úspěšném dramatickém seriálu Pohotovost. Působila také v mnoha filmech a televizních show, za které si v Hollywoodu vysloužila přezdívku The Goodbye Girl.

Životopis

Dětství

Narodila se 24. června 1967 jako nejstarší ze tří sourozenců v Colorado Springs. Její rodina se krátce po jejím narození přestěhovala do Albuquerque v Novém Mexiku. Nakonec se ale usadili ve Spring v Texasu, které leží blízkou Houstonu. Zde také vyrůstala.

Vystudovala střední školu Klein High School, kde často hrávala v muzikálech a divadelních hrách. V 18 letech byla přijata na herectví na vysoké škole State University of New York at Purchase. Během této doby často vystupovala v různých hrách. Na vysoké škole ji lektor jazyka musel odnaučit texaský přízvuk. V roce 1989 získala titul bakalář umění.

Kariéra

Svoji první seriálovou roli dostala v roce 1989 v seriálu U nás ve Springfieldu, který produkovala televizní stanice CBS. V tomto seriálu působila do roku 1992. Poté strávila rok cestováním po Evropě a když se vrátila, dostala roli v dramatickém seriálu Policie New York, který natáčela americká televizní stanice ABC. V tomto seriálu hrála roli Laury Kellyové, která byla bývalou manželkou Johna Kellyho (David Caruso). Z důvodu nespokojenosti seriál po první řadě opustila (1993 - 1994).

[editovat] Pohotovost

V roce 1994 byla obsazena do role Dr. Susan Lewisové v dramatickém lékařském seriálu Pohotovost. Její role se tak stala jednou z šesti, které si v první řadě tohoto úspěšného seriálu zahrály. I přesto, že byla smluvně vázaná hrát minimálně v pěti sezónách, opustila seriál předčasně v roce 1996, tedy po třech řadách. Důvodem byla touha po "normálním životě" a vyčerpání z náročného natáčení. Stala se tak první herečkou z původního šestičlenného obsazení, která seriál opustila. Během každé z prvních třech sezón byla nominována na zisk ceny Emmy.

Její odchod ze seriálu rozhněval výkonného producenta Johna Wellse. Mezi její postavou a postavou Dr. Marka Greena (Anthony Edwards) začal vznikat milostný vztah, který odchodem přerušila. Sama přiznala, že tato situace byla velice nepříjemná. Producenti byli v šoku a dlouho ji přemlouvali k setrvání v seriálu. I proto bylo rozvázání smlouvy velice obtížné a zdlouhavé. Její odchod údajně vyvolal "malou šokovou vlnu v Hollywoodu." V listopadu 1996 sledovalo epizodu s odchodem Dr. Lewisové v USA 37 milionů diváků v hlavním večerním vysílacím čase NBC.

Několikrát byla přemlouvána k návratu, vždy ale neúspěšně. V roce 2001 se ji narodilo první dítě a v tomto roce se do seriálu v osmé řadě vrátila. Podle vlastních slov si to rozmyslela, protože chtěla pracovat a považovala návrat do Pohotovosti za správný. 26,7 milionů diváků sledovalo epizodu s návratem, která tak vytlačila z pomyslné první příčky sledovanosti úspěšný komediální seriál Přátelé.

Během druhého období v Pohotovosti se objevila v několika epizodách seriálu Třetí hlídka televizní stanice CBS. V roce 2005 oznámila, že Pohotovost ve dvanácté řadě opět opouští. Přiznala, že je vděčná za čas strávený v tomto seriálu a že ji mnoho lidí z natáčení bude chybět. Potřetí se vrátila v roce 2009, kdy se objevila v poslední epizodě celého seriálu v patnácté řadě.

[editovat] Další působení

Po odchodu z Pohotovosti v roce 1996 se objevila v několika seriálech a filmech. V roce 1999 si zahrála v seriálu Dotek anděla. Její filmová kariéra zahrnovala např. snímky Klub 54 (1998) nebo Podzim v New Yorku (2000), kde hrál hlavní roli Richard Gere. V roce 1999 hrála ve filmu Hraniční čára, jehož produkci zajišťoval kolega z Pohotovosti Anthony Edwards. V roce 2000 se objevila po boku Jasoba Robardse v snímku Going Home.

V roce 2005 si zahrála v pilotní epizodě seriálu Company Town, kde hrála po boku Catherine Bell, herečky známé ze seriálu JAG. V roce 2007 se představila ve filmu Forfeit a v seriálech Žralok a Řekni, že mě miluješ.

Od roku 2008 se objevovala v mnoha seriálech, mezi něž patří Ochrana svědků, Právo a pořadek a Larry, kroť se. V roce 2009 byla obsazena do hlavní role filmu Who is Clark Rockefeller?.

Mimo herectví pomáhala při vývoji počítačové hry podle seriálu Pohotovost. Objevila se také v reklamních kampaních.

Úspěchy

V letech 1995, 1996 a 1997 byla nominována na zisk cen Emmy za nejlepší herecký výkon v dramatickém seriálu a v letech 1995 a 1996 na zisk Zlatého glóbu ve stejné kategorii. Mimo tyto neproměněné nominace obdržela celou řadu menších ocenění. V roce 1997 byla zařazena na seznam 100 sexy žen světa magazínu HFM.

Osobní život

V 90. letech měla vztah s britským podnikatelem Paulem Goldsteinem, ale vztah po třech letech kvůli vzdálenosti ukončili. V říjnu 1998 se provdala za Larryho E. Josepha. V dubnu 2001 se jim narodila dcera Phoebe a 12. května 2004 se jim narodil syn Milo. V lednu 2006 se po sedmi letech manželství rozvedli. V současnosti žije Sherry v Los Angeles v Kalifornii.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Sherry Stringfield (0)

Všechny články o Sherry Stringfield (0) »
TOPlist