Shannen Doherty

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 13 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka, Režisér, Producentka

Věk: 52 let

Datum narození: 12.04. 1971

Místo narození: USA, Tennessee, Memphis

Výška: 160 cm

Hodnocení Shannen Doherty

Přitažlivost
92% (113 hlasů) 3636.místo
Talent
88% (69 hlasů) 9270.místo
Inteligence
80% (59 hlasů) 11215.místo
Vtipnost
81% (58 hlasů) 9777.místo

Fotky Shannen Doherty (371)

Shannen Doherty nahé fotky (13)

Životopis Shannen Doherty Upravit životopis

Shannen Maria Doherty (narozena 12. dubna, 1971, Memphis, Tennessee, USA) je americká televizní herečka, nejznámější svou rolí Brendy Walsh v Beverly Hills 90210

Dětství

Zřejmě již jako malá chtěla být herečkou, protože již v deseti letech debutovala v seriálu "Father Murphy" postavou Drussily Shannonové. Ve škole byla velmi pilná žačka, vždycky nosila dobré známky, ale byla velmi samotářská, jak sama řekla, vždy si raději hrávala sama, protože se více bavila, nikdy nevyhledávala větší skupinky. V skupinkách byla jen v kostele, když zpívala náboženské písně a prozradila, že byla v kostele velmi aktivní. Jinak všechen volný čas strávila s rodiči, zejména s otcem.

Herecké začátky

V jedenácti letech zatoužila podobně jako jiné dívky v jejím věku hrát v seriálu "Little House on the Prairie" s Michaelem Landonem. Nakonec si ji Michael Landon všiml a zahrála si v pokračování seriálu: "Little House: A New Beginning" postavu Jenny Wilderové. Proslavila ji až role v seriálu "Our House", kde hrála s Deidre Hallovou a Wilford Brimleyem. Stalo se tak v roce 1986. Rok předtím se objevila ve filmu "Girls Just Want To Have Fun" s Helen Hunt a Sarah Jessicou Parker. V roce 1989 si zahrála ve filmu "Heathers" s Winona Rider.

Beverly Hills 90210

První velký úspěch přišel v roce 1990, kdy začala hrát jako 19letá v teenegerském seriálu "Beverly Hills 90210" postavu Brendy Walshové. Zahrála si s Jasonem Priestlyem, Luke Perrym, s Tori Spelling... Díky bulváru se brzy stala mediálně známou a populární herečkou. V seriálu hrála čtyři roky, v roce 1994 jej chtěla z neznámých důvodů opustit. Některé zdroje tvrdí, že Shannen to už nebavilo, a aby přestala hrát, přicházela na natáčení se zpožděním, hádala se se štábem, ba dokonce prý před líbacími scénami snědla cibuli. Štáb to nevydržel a prostě ji vyhodili. Přesto zůstala populární a účinkovala ve filmech "Mallrats", nebo "Almost Dead".

Její sláva postupně upadala, Shannen později hrála ještě ve filmech "Gone In The Night", "Sleeping With The Devil" ...

Čarodějky

Další úspěšná role přišla v roce 1998, kdy se opět setkala s Aaron Spellingem, který jí nabídl postavu v mysteriózním seriálu "Charmed" (Čarodějky).

Že příběh měl být o třech sestrách čarodějnicích, které bojují proti démonům a ochraňují lidi bez magických sil, Shannen řekla o konkurzu na tento seriály i své nejlepší kamarádce Holly Marie Combs, která nakonec dostala roli Piper. Shannen hrála v seriálu tři roky, pak jej zřejmě ze stejných důvodů, jako v Beverly Hills ... opustila. Alyssa Milano o tomto říká: Pohádala se s každým, s kým mohla. Zajímavostí je, že Shannen v seriálu "Charmed" režírovala tři epizody: Be careful What You Witch For, The Good, The Bad and The Cursed a All Hell Breaks Loose.

Další aktivity

Po této události se Shannen opět začala věnovat filmu. Hrála ve filmech "Jay a mlčenlivý Bob vrací úder", "The Rendering (AKA: Portrait of Murder)", "Another Day", "The Battle of Mary Kay" a "Night Light (AKA: View of Terror)".

V roce 2003 se zúčastnila televizní show: "Beverly Hills 90210. The Reunion". Toto setkání bylo zaměřeno především na vzpomínky na seriál Beverly Hills 90210.

Hostovala v televizní relací "Scare Tactics", konkrétně v první sérii a v druhé dokonce moderovala osm epizod, ale pak tuto show opustila.

V roce 2006 přijala nabídku televize Oxygen moderovat program "Breaking Up With Shannen Doherty". V této relací Shannen pomáhá mladým lidem vzpamatovat se z rozchodu, zda jejich dát opět dohromady. Tuto relaci uvádí dodnes.

V tomto článku je použit překlad textu z článku Shannen Dohertyová na slovenské Wikipedii.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Shannen Doherty (30)

5 seriálů, které jejich herci nenáviděli

19.02.2018 - Pokud některému herci takzvaně „nesedne“ role ve filmu, může se uklidňovat tím, že je to jen krátkodobou záležitostí.

Co překonala rakovinu, září Shannen Doherty jako sluníčko

03.10.2017 - Herečka Shannen Doherty (46) prožívá euforické období, co překonala léčbu rakoviny, se vrací do života.

Shannen Doherty už zná výsledky léčby rakoviny

29.04.2017 - Herečka Shannen Doherty (47) se po dlouhé době léčby a čekání dozvěděla, zda byla léčba úspěšná a zda chemoterapie zabraly.

Shannen Doherty dělají testy, zda rakovina zmizela

28.04.2017 - Herečka Shannen Doherty (47) se podrobuje testům, kterých se tak obává a zároveň je chce mít za sebou. Zjistí, jak zabrala její léčba.

Shannen Doherty bez makeupu vedle svého lékaře. Už má výsledky své léčby?

07.04.2017 - Tento měsíc je pro americkou herečku Shannen Doherty(47) přelomový. Dozví se totiž, zda zabrala léčba rakoviny prsu, kterou absolvovala minulé měsíce.

Shannen Doherty vypadá stále lépe, na výsledky ale pořád čeká...

05.03.2017 - Americká herečka Shannen Doherty(45) se probírá z děsu posledních týdnů a měsíců, kterým byla léčba rakoviny, ale stejně říká, pořád jen musím na něco čekat.

Všechny články o Shannen Doherty (30) »
TOPlist