Serj Tankian

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvák

Věk: 54 let

Datum narození: 21.08. 1967

Místo narození: Libanon, Beirút

Člen skupiny: System Of A Down, Serart

Žánry: alternativní , rock , alternativní metal , metal , alternativní rock

Hodnocení Serj Tankian

Přitažlivost
91% (17 hlasů) 4024.místo
Talent
95% (19 hlasů) 4122.místo
Inteligence
96% (20 hlasů) 3645.místo
Vtipnost
93% (18 hlasů) 4064.místo

Fotky Serj Tankian (369)

Videoklipy Serj Tankian (28)

Písně Serj Tankian (396)

Všechny písně Serj Tankian (396) »

Diskografie Serj Tankian (1)

Elect the Dead ( 19 Oct 2007)
Celá diskografie Serj Tankian (1) »

Životopis Serj Tankian Upravit životopis

Serj Tankian (arménsky Սերժ Թանգյան) (* 21. srpna 1967 Bejrút, Libanon) je arménsko-americký zpěvák, skladatel, básník, aktivista a multiinstrumentalista. Je znám především jako zpěvák metalové skupiny System of a Down (SOAD). V roce 2002 společně s Tomem Morellem spoluzaložili neziskovou sociálně-politickou organizaci Axis of Justice (česky Osa spravedlnosti). Během své kariéry vydal pět alb se SOAD, jedno s Arto Tunçboyacıyanem (Serart) a 23. října 2007 vydal sólové album Elect the Dead.

Podílel se na mnoha albech různých umělců, např. Deftones, Rita Mitsouko, soundtrack k filmu Brouk a další. Často pořádá charitativní koncerty nejen v rámci organizace Axis of Justice. Roku 2005 se podílel na tvorbě alba Enter the Chicken umělce Bucketheada. 23. října 2007 vyšlo jeho sólové album Elect the Dead. Ke každé písni z alba byl natočen videoklip. Turné k tomuto albu absolvoval se skupinou, kterou nazýval „FCC“ (Flying Cunts of Chaos – parodie na Federal Communications Commission). Na podzim roku 2010 vydal druhé sólové album Imperfect Harmonies.

Život

Narodil se 21. srpna 1967 v libanonském Bejrútu. On a jeho rodina v roce 1975 emigrovali do Los Angeles. V Bejrútu Tankian bral jako malé dítě lekce hraní na flétnu. Později vystudoval marketing a obchod (Marketing and Business) na Stanford University a před začátkem hudební kariéry založil softwarovou firmu. V roce 1993 založil svoji první rockovou hudební skupinu, její název byl Soil (nemá nic společného se skupinou SOiL). Jejími členy byli Daron Malakian, Domingo Laranio, Dave Hakopyan a později i Shavo Odadjian. O dva roky později, v roce 1995, po nahrávání a koncertu odešli Dave a Domingo. Shavo kontaktoval bubeníka Andyho Khachaturiana, tito čtyři lidé se stali základem skupiny, která byla přejmenována na System of a Down.

Během svého účinkování v SOAD nazpíval několik písní i s jinými skupinami jako např. píseň Mushroom Cult od Dog Fashion Disco a zpíval i vokály v písni Mein od skupiny Deftones. Produkoval album Enter the Chicken od umělce, který si říká Buckethead. Zpívá vokály v písních od We Are One, Coma a Waiting Here. S vydavatelstvím Serjical Strike Records nabízí skupinám mimo mainstream možnost vydání jejich skladeb. První vydaným albem tohoto vydavatelství bylo album Serart, společného projektu Serje Tankiana a Arto Tunçboyacıyana.

Později zpíval s Les Rita Mitsouko ve skladbě Terminal Beauty, také zpíval se skupinou Fair to Midland během živého hraní improvizované verze jejich písně Walls of Jericho z alba Fables from a Mayfly: What I Tell You Three Times Is True. Na několika projektech spolupracoval se svým dobrým přítelem, režisérem Diranem Noubarem. Jejich spoluprací vznikl i filmový dokument Armenia, a Country Under Blockade, dokument byl opatřen jím namluveným komentářem. Doprovází se na kytaru během zpěvu písně Saving Us na svém albu Elect the Dead, režíroval videoklip s písní Baby.

Angažuje se také na politické scéně, spolu s Tomem Morellem založili organizaci Axis of Justice. Často veřejně kritizuje násilí a nespravedlnost na světě. Každý měsíc vysílá jejich rozhlasová stanice program, kde si zvou hosty jako Mumia Abu-Jamal (politický vězeň), Noam Chomsky (jazykovědec a anarchista) apod. Často se účastní demonstrací. Je vegetarián, nesleduje televizi a neposlouchá ani rádio.

Píseň nazvaná Sounds of War, kterou hrál na koncertech po vydání prvního sólového alba, ukazuje hru ve stylu jazz fusion. Písně z prvního alba Elect the Dead zahrál speciálně v orchestrálním provedení na jedinečném koncertu v Aucklandu. Záznam vyšel 9.3.2010 na DVD. Jednou z hraných písní byla tehdy zcela nová skladba, která nese označení "Gate 21". Té se později dostalo rockového aranžmá a videoklipu.

V současné době žije v Calabase v Kalifornii. Svůj „druhý domov“ má na Novém Zélandu, kde v roce 2007 získal povolení k trvalému pobytu. Dokonce se objevila fáma, že hodlá zůstat na Novém Zélandu, dokud neskončí Válka v Iráku, on sám však toto v rozhovoru popřel.

Z hudby poslouchá hodně jazz - Miles Davis, dále pak: Fair To Midland, Tom Waits, Cesaria Evora, Ravi Shankar, Thelonious Monk. Povídá se, že je od roku 2005 ženatý s arménskou umělkyní Angelou Madatyan.

Podílel se na vzniku dokumentárního filmu Screamers, kde mimo jiné poskytl rozhovor se svým dědečkem.

Složil hudbu pro muzikál Prometheus Bound amerického scenáristy Stevena Satera. Muzikál je založen na antické tragédii o Prométheovi (Spoutaný Prométheus - Aischylos). Premiéra proběhla 25.2.2011.

Vzhled

Má hnědé oči, černé kudrnaté vlasy, které několikrát výrazně změnil, např. v klipu Spiders a na několika koncertech se objevil s dredy, při několika starších koncertech byl obarven na blond. Při vydání alba Toxicity měl vlasy nakrátko ostříhané. V době vydání alba Mezmerize/Hypnotize měl vlasy dlouhé po ramena. Měří 183 cm.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Serj Tankian (0)

Všechny články o Serj Tankian (0) »
TOPlist