Sara Canning

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka

Věk: 36 let

Datum narození: 14.07. 1987

Místo narození: Kanada, Gander

Hodnocení Sara Canning

Přitažlivost
98% (4 hlasů) 1445.místo
Talent
95% (4 hlasů) 4329.místo
Inteligence
90% (4 hlasů) 6291.místo
Vtipnost
88% (4 hlasů) 7770.místo

Fotky Sara Canning (57)

Životopis Sara Canning Upravit životopis

Sara Canning (* 14. července 1987, Gander, Newfoundland, Kanada) je kanadská herečka. Mezi její nejznámější role patří Jenna Sommers v seriálu The Vampire Diaries a hlavní role ve filmu z roku 2009 s názvem Black Field.

Dětství

Narodila se v Newfoundlandu v Kanadě jako dcera Wayna a Daphne Canningových. Vyrůstala v Sherwood Park poblíž Edmontonu ve státě Alberta. V dětství soutěžila v krasobruslení. Její velké zaujetí divadlem přišlo, když studovala na střední škole F.R. Haythorne Junior High. Během studia na Bev Facey Community High School si zahrála několik divadelních rolí a pak hrála ve hrách ve svém rodném městě na Festival Place.

Její profesionální herecký debut přišel, když jí bylo osmnáct let ve hře s názvem 1984. Začala studovat obecné umění na univerzitě v Albertě a zvažovala, že se stane novinářkou. Měla ale stále zájem o vystupování v divadle a tak se v devatenácti letech přestěhovala do Vancouveru, aby se mohla věnovat své herecké kariéře. Absolvovala roční program herectví na filmové škole ve Vancouveru.

Kariéra

Našla si agenta a začala hrát v televizních seriálech a filmech vyrobených ve Vancouveru. Když nenatáčela filmy, tak pracovala jako servírka v restauraci. Její první filmová role přišla v roce 2008, kdy si zahrála Nicky Hilton ve filmu Paparazzi Princess: The Paris Hilton Story. V roce 2009 se objevila v malých rolích v seriálech Smallville a Kyle XY a zahrála si ve filmu podle skutečné události s názvem Únos za bílého dne roli Anne Sluti, sedmnáctiletou dívku, kterou unese šíleným kriminálníkem (hrál ho James Van Der Beek).

Ve stejném roce natočila pilot k seriálu The Vampire Diaries. Poté si zahrála v historickém filmu Black Field, který režírovala Danishka Esterhazy. Film se točil v květnu 2009 blízko Tyndallu v Manitobě a natáčení skončilo po dvaceti dnech. Premiéra filmu proběhla na Mezinárodním filmovém festivalu ve Vancouveru v roce 2009.

Tři týdny po natáčení Black Field se Canning dozvěděla, že se The Vampire Diaries budou natáčet jako televizní seriál. V tomto seriálu si zahrála Jennu Sommers, tetu a opatrovnici Eleny Gilbert (Nina Dobrev) a jejího mladšího bratra Jeremyho (Steven R. McQueen). Bylo jí ale stejně let jako hercům, kteří hráli studenty na střesní škole, takže tým vizážistů a kostymérů se snažili, aby Canning vypadala starší. Také se musela snažit odstranit svůj kanadský přízvuk. Jejího přítele v seriálu si zahrál Matthew Davis.

Objevila se i v druhé sérii seriálu, ale v předposlední epizodě druhé série s názvem "The Sun Also Rises" byla její postava zavražděna. V roce 2011 si zahrála ve filmu Hunt for the I-5 Killer. Také se začala zajímat o psaní scénářů a režírování; od září 2011 píše scénář romantického příběhu. Zahraje si hlavní roli v připravovaném kanadském hororu Blitzed.

Osobní život

Kvůli natáčení The Vampire Diaries se přestěhovala do Atlanty v Georgii. V rozhovoru pro magazín Parade řekla, že shledává jižní část USA jako "velice odlišné kultury narozdíl od západního pobřeží Kanady" a že se stala jejím "druhým domovem". Po ukončení účinkování v seriálu se z Atlanty přestěhovala.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Sara Canning (0)

Všechny články o Sara Canning (0) »
TOPlist