Sámer Issa

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 2 fanoušci
Nesnáším
15 antifanoušků
Napiš názor 5 názorů

Povolání: Zpěvák

Věk: 38 let

Datum narození: 7.08. 1985

Místo narození: Československo, Děčín

Výška: 179 cm

Žánry: pop , RnB , taneční , černá , evropská , česko-slovenská

Hodnocení Sámer Issa

Přitažlivost
12% (657 hlasů) 16163.místo
Talent
12% (657 hlasů) 15803.místo
Inteligence
12% (658 hlasů) 15356.místo
Vtipnost
91% (972 hlasů) 5232.místo

Fotky Sámer Issa (260)

Videoklipy Sámer Issa (16)

Písně Sámer Issa (29)

Všechny písně Sámer Issa (29) »

Diskografie Sámer Issa (1)

Životopis Sámer Issa Upravit životopis

Sámer Issa (* 7. srpen 1985 v Děčíně) je český zpěvák známý svou účastí v televizní soutěži Česko hledá SuperStar.

Život

Dětství prožil v Damašku v Sýrii, od 6 let žije v České republice. Ze Sýrie pochází jeho otec, jeho matka je Češka. Má mladšího sourozence Marwana.

V roce 2004 se účastnil 1. ročníku soutěže Česko hledá Superstar, kde se umístil na 3.místě. Zpíval např. tyto písně: Against All Odds od Phila Collinse, A Hard Day's Night od Beatles, Don´t Speak od No Doubt, It´s Raining Man od Geri Halliwell nebo Billie Jean od Michaela Jackson Má vzácný dar oslovit jiné lidi bez ohledu na věk a získat si je tím, co z něj vyzařuje. Odmítl jednoduché a ověřené cesty ke slávě a razí si tu svou, originální a příkladně poctivou. Precizně cítí svou polohu a je po dlouhé době jediným, kdo přichází s něčím novým. Posouvá hranice a přináší nepoznané, bravurně propojuje kultury, přirozeně a jemně prolíná hudební prvky západu i východu. Sámerem zpívané české texty dodávají češtině další barvy. Jeho citlivý osobní projev je ve spojení s vyjímečně bohatým mateřským jazykem jímavý. S věkem se v něm prohlubuje jeho vnitřní výrazová síla, poznání a nabyté zkušenosti a stále více se zvyšuje podíl jeho autorské tvorby, která se v jeho repertoáru stává převažující. Profiluje se nejen jako autor hudby, ale i textů, které jsou převážně v anglickém jazyce. Je výborný tanečník a jeho pódiová vystoupení mají standardně vysokou úroveň. Patří k nejvýraznějším představitelům mladé pěvecké generace v České republice, jehož tvorba je kvalitatívně srovnatelná se zahraniční populární hudbou.

Tvorba

Busted - 2004

Po účasti v soutěži Superstar vydal svou první desku Busted ve stylu pop/r'n'b ze které vzešly dva singly Busted a Shake it, na které byly natočeny videoklipy. Desky se prodalo více než 50 000 kusů a získalo během prvních 14 dní dvouplatinovou desku. Na tomto albu se objevil i duet s Martinou Balogovou Adorable. Na desce spolupracovali Gábina Osvaldová, Ondřej Brzobohatý, Ondřej Soukup, Radoslav Banga, Daniel Hádl, americký producent Jorge Corante, Sugababes a Christinou Aguilerou. Desku křtili manželé a skladatelé Gábina Osvaldová a Ondřej Soukup.

Break The Silence - 2005

Po roce vydal Sámer Issa svou druhou desku s názvem Break the Silence ve stylu hip hop/r'n'b. Kromě Sámera Issy na albu zpívá i Martina Balogová, Victoria, na písních se podíleli DJ Wich a Ondřej Brzobohatý. Album křtil již zesnulý skladatel Karel Svoboda s manželkou Vendulou Svobodovou. Desky se prodalo více než 8 000 kopií. Album bylo oceněno zlatou deskou. Na píseň Až zastavíme čas byl natočen videoklip.

V roce 2007 zpěvák přezpíval svůj singl z této desky "Až zastavíme čas" do ruského jazyka.

Spolupráce

Sámer Issa má za sebou také několik spoluprací, mezi ty nejzajímavější patří duet s Martinou Balogovou na její debutové desce 'I Am Not From Here' s názvem Timeless. Jehož původní verzi nazpívla první americká Superstar Kelly Clarkson a její kolega z téže soutěže Justin Guarini.

Další spolupráce je hostování na desce českého producenta DJ Neo. Na album 'Heartbreak Club' nahrál zpěvák dvě písně 'When I Am With Her' a 'Ignorants'. Desky 'Heartbreak club' se podle dostupných informací prodalo přes 5 000 kusů.

Poslední ohlášená spolupráce je tentokrát na videoklipu již zmíněného DJ Nea, kde se Sámer Issa objevil po boku zpěvačky Jocelyn Brown.

Tanec

V letech 2004 - 2007 Sámera Issu doprovázela taneční skupina Dance2xs, pak je na krátkou dobu nahradila taneční skupina JAD Company pod vedením Yemiho A.D., kterou střídal s tanečníky break dance. Poté Samer začíná spolupracovat se skupinou Art Edition a v současné době ho doprovází JUSTINCREDIBLE TEAM. Pražská taneční skupina, která má za dva roky své existence úspěchy nejen na území ČR.

Koncerty

Tour

Jeho první halové tour pod značkou LG probíhalo po největší halách v České republice společně s dalšími účastníky soutěže Česko hledá Superstar a bylo divácky velmi úspěšné.

Následovalo klubové tour k desce Break The Silence. Na jedné z jeho zastávek konkrétně v pražském klubu "Face To Face" zazpíval píseň 'Hot And Wet' se zpěvačkou Victorií.

Eurosong - 2007 & 2008

V letech 2007 a 2008 se Sámer Issa účastnil národních kol soutěže v České republice.

  • V roce 2007 Sámer Issa vystupoval s písní 'When I Am with Her' od producenta DJ Nea s choreografií tanečníků ze skupiny Dance2XS. V tomto roce zpěvák končí na třetím místě. Vítězem se stala skupina Kabát, která však v zahraničním finále neuspěla.
  • V roce 2008 byl Sámer Issa opět vybrán pro české kolo Eurosongu, kterého se zúčastnil s písní 'Pick A Star' od ruského producenta Jurije Nikitina a s doprvodem taneční skupiny JAD Company a dvou voklaistek. Zpěvák se opět umisťuje v Top 3.

New Wave - 2007

Z 8 000 přihlášených mladých zpěváků z celého světa byl do semifinále o počtu 169 účastníků na základě zaslaných audiovizuálních prezentací vybrán i Sámer Issa. Boj do finále se konal v Moskvě a postoupilo do něj včetně Sámera Issy 19 finalistů. Finále následně proběhlo v lotyšské Jurmale, kde zpěvák přednesl písně od R. Kellyho "I Believe I Can Fly", "Pár Kapitol" a novinku 'Let Me In', kterou složil společně s Jurijem Nikitinem. Ve velké konkurenci nakonec končí na 12. místě. Kromě účasti v mezinárodní prestižní soutěži si splnil jeden ze svých největších hudebních snů - zazpíval si s legendárním soulovým zpěvákem Stevie Wonderem s ostatními finalisty na jednom pódiu - známý hit I Just Called To Say I Love You.

  • 2007 vystupuje jako zahraniční host v Bělorusku na tamní soutěži krásy Miss Minsk
  • 2008 byl jako speciální host na Tour ruské hvězdy Timatiho.

Další aktivity

V roce 2008 TV Nova oslovila Sámera Issu ke spolupráci na pěvecké soutěži X Factor k moderování videí na internetových stránkách pořadu s názvem Sámerův Faktor X. Zde zjišťoval informace ze zákulisí a spoluvytvářel reportáže s finalisty soutěže.

V roce 2008 byl zpěvák Sámer Issa osloven k moderování akce v pražském klubu 'TAT' k příležitosti vyhlášení výsledků nejkrásnější čtenářka týdeníku SPY.

Od října roku 2008 do června 2009 moderoval internetovou seznamku na portálu muvi.cz pod názvem "Sámerova seznamka". Jeho úkolem bylo pomoci najít účastníkům správného partnera či kamaráda, kterého daný soutěžící hledal.

Reklamy

V roce 2004 natáčí Sámer Issa televizní reklamu pro telefony 'LG', která byla na český trh velmi průlomová a úspěšná. V této reklamě se kromě Sámera Issy objevili také "Britney Spears", "Michael Jackson".

Další reklamu fotí pro prestižní celosvětovou obuvnickou společnost s českými kořeny Baťa. Stal se hlavní tváří speciální kolekce pro mladé lidi.

Ankety a ocenění

V roce 2004 šesté místo na udílení cen Český Slavík

V roce 2004 druhé místo na udílení cen Anděl zlatá deska

V roce 2004 Zlatý Otto za anketu časopisu Bravo nejlepší R'n'B zpěvák a celkový vítěz

V roce 2005 vítězem v kategorii R´n´B RGM hudebních cen Óčka

V roce 2005 dvanácté místo na udílení cen Český Slavík

V roce 2005 třetí místo v anketě Top Celebrity

V roce 2005 vyhlášen časopisem Instinkt jako osobnost roku

V roce 2005 vyhlášen jako nejvíce sexy celebrita

V roce 2005 2x platinová deska za album BUSTED

V roce 2005 třetí místo na udílení cen Jetix Kids Awards

V roce 2005 druhé místo za anketu časopisu Bravo

V roce 2006 šestnácté místo na udílení cen Český Slavík

V roce 2006 vítězem v kategorii R´n´B RGM hudebních cen Óčka

V roce 2006 třetí místo na udílení cen Jetix Kids Awards

V roce 2007 zlatá deska za album Break The Silence

V roce 2007 LAUREAT NEW WAVE 2007

V roce 2007 dvacáté místo na udílení cen Český Slavík

V roce 2007 Sexy muž 2007

V roce 2007 televizní anketa TýTý 2007, druhé místo za Karlem Gottem

V roce 2008 první místo v Jetix Kids Awards,nejlepší zpěvák roku

V roce 2008 dvacáté místo na udílení cen Český Slavík

V roce 2008 televizní anketa TýTý 2008, druhé místo za Karlem Gottem

V roce 2009 Nej sexy muž na super.cz

V roce 2009 Zlatý Otto časopisu Bravo

V roce 2009 televizní anketa TýTý 2009, druhé místo za Karlem Gottem

V roce 2009 vítězem v kategorii R´n´B RGM hudebních cen Óčka


Zdroj: Wikipedia.org

Články o Sámer Issa (83)

Samer Issa se chlubil novým tetováním. Má na ně ještě místo?

27.10.2017 - Zpěvák Samer Issa (32) miluje tetování, nové si pořídil na předloktí.

Samer Issa se chystá na vánoce. Natočil vánoční duety s Martinou Balogovou

17.10.2017 - Samer Issa (32) už myslí na vánoce. Natočil vánoční duet se svou kamarádkou ze Superstar.

Samer Issa se snaží zbavit návyku

25.08.2017 - Zpěvák Sámer Issa (32) tvrdí, že skončil s bujarým životem, dodnes ale bojuje s kouřením.

Samer Issa slavil narozeniny, hlas trénuje u kata Klezly ze Superstar

10.08.2017 - Samer Issa (32) už není nějaké děťátko, oslavil dvaatřicáté narozeniny a tvrdí, že divoký život je minulostí.

Samer Issa se chlubí novým tetováním

17.05.2017 - Samer Issa (31) si na tetování ujíždí už pěkně dlouho, přesto dokázal najít místo, kde ještě žádný motiv neměl...

Ušlechtilý Sámer Issa pomáhá v dětském domově

13.11.2016 - Kdo by to byl řekl, že má Samer Issa (31) ušlechtilé srdce a že ho bude zajímat osud ostatních?

Všechny články o Sámer Issa (83) »
TOPlist