Ryan Murphy

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Režisér, producent, scénárista

Věk: 52 let

Datum narození: 30.11. 1965

Člen skupiny: Ensign

Hodnocení Ryan Murphy

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Ryan Murphy (4)

Životopis Ryan Murphy Upravit životopis

Ryan Murphy (* 30. listopadu 1965) je americký scénarista, filmový a televizní režisér a producent. Nejvíce je znám pro stvoření televizních seriálů Plastická chirurgie s.r.o., Popular a Glee.

Dětství

Murphy vyrostl Indianopolis v Indianě v irskokatolické rodině. Navštěvoval katolickou školu od první do osmé třídy a absolvoval na střední škole Warren Central v Indianopolis. Svojí matku popsal jako “královna krásy, která vše opustila, aby zůstala doma a mohla se starat o své dva syny.” Jeho matka napsala 5 knih a pracovala v komunikaci více než 20 let před odchodem do důchodu. Jeho otec pracoval v novinářském průmyslu jako ředitel provozu než po třiceti letech odešel do důchodu.

Poté, co vyšlo najevo, že je homosexuál, poznal svou první terapeutku, která na něm nenašla nic špatného kromě toho, že “byl příliš vyspělý pro své vlastní dobro”. Murphy jako dítě chodil do sboru, a tak své zkušenosti po letech zúročil při práci na Glee. Navštěvoval univerzitu v Indianě, Bloomington. Na škole byl členem školních novin a člen školního sboru "Singing Hoosiers".

Kariéra

Začínal jako novinář a pracoval pro The Miami Herald, Los Angeles Times, New York Daily News , Knoxville News Sentinel a Entertainment Weekly. Na konci devadesátých let začal psát scénáře, když Steven Spielberg koupil jeho scénář Why Can't I Be Audrey Hepburn? (Proč nemůžu být Audrey Hepburn?).

[editovat] Televize

Získal Zlatý Glóbus za seriál Plastická chirurgie s.r.o., který se stal velkým komerčním úspěchem a chválili ho i kritikové. Je seriálovým výkonným producentem a napsal a režíroval mnoho epizod; v roce 2004 získal svou první nominaci na cenu Emmy za Vynikajicí režie dramatického seriálu. Murphy vymyslel hlavní motto show, „Řekni mi, co na sobě nemáš rád“ od plastického chirurga, s kterým se seznámil v Beverly Hills, když začínal jako novinář. Jeho kariéra v televizi začala v roce 1999 s teenagerským komediálním seriálem Popular. Seriál se vysílal dvě série.

Murphy také vytvořil pár neúspěšných pilotů; pilot anglického sitcomu St. Sass v hlavní roli s Deltou Burke a Heather Matarazzo, který se nikdy nevysílal. V roce 2008, Murphy napsal a režíroval pilot seriálu Pretty/Handsome, který se také nikdy nevysílal.

Jeho současný projekt je muzikálový televizní seriál na televizním kanálu Fox, Glee. Fox poprvé vysílal Glee 19. května 2009 po finále soutěže American Idol; celá série ale začala až 9. září 2009. Seriál měl velký úspěch a tak místo plánovaných třinácti epizod měla první série 22 epizod. Ve druhé sérii bylo opět 22 epizod. V době vysílání druhé poloviny první série bylo oznámeno, že si Fox objednal další dvě řady Glee díky vysokému hodnocení a pozitivním ohlasům k ději a postavám seriálu. Vyhrál svou první Emmy za režii pilotu Glee, zatímco seriál obdržel rekordních 19 nominací včetně Nejlepší komediální seriál, tuto kategorii ale vyhrál seriál Modern Family.

Také vytváří s Bradem Falchukem nový seriál s názvem American Horror Story. Premiéru bude mít 5. října 2011.

[editovat] Filmy

V roce 2006 napsal scénář a režíroval film Running with Scissors. Film byl založen na knižní předloze od Augusten Burroughs; hlavní role ve filmu hráli Annette Bening, Alec Baldwin a Brian Cox.

V roce 2010 Murphy režíroval film Jíst, meditovat, milovat podle adaptace vzpomínek spisovatelky Elizabeth Gilbert v hlavní roli s Julií Roberts. Film byl v pokladnách kin úspěšný, ale u kritiků se stal propadákem. Kritizovali ho za jeho pomalé tempo a nedostatek důvěryhodnosti. Film vydělal celosvětově přes 204 milionů dolarů.

V roce 2011 má Murphy několik filmů ve vývoji- Dirty Tricks, politickou komedii; Face, thriller o plastické chirurgii; Need, erotický thriller a Alfred Hitchcock and the Making of Psycho.

Osobní život

Murphy je otevřený homosexuál a podle svých slov někdy chodí do kostela v Los Angeles.

17. července 2011 Murphy oznámil své zasnoubení s mužem, kterého zná 15 let.

Kontroverze

Ryan Murphy měl několik veřejných hádek se slavnými kapelami a jejich členy včetně Slashe z Guns N' Roses, Davida Grohla z Foo Fighters a hlavního zpěváka Caleba Followilla a bubeníka Nathana Followilla ze skupiny Kings of Leon.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Ryan Murphy (0)

Všechny články o Ryan Murphy (0) »
TOPlist