Robert Miles

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Ostatní, Italský skladatel a hudebník

Věk: 53 let

Datum narození: 3.11. 1969

Žánry: ambientní , chill-out , elektronická , techno , house

Hodnocení Robert Miles

Přitažlivost
63% (3 hlasů) 13282.místo
Talent
100% (1 hlasů) 1856.místo
Inteligence
100% (1 hlasů) 1573.místo
Vtipnost
100% (1 hlasů) 1490.místo

Fotky Robert Miles (21)

Videoklipy Robert Miles (44)

Písně Robert Miles (52)

Všechny písně Robert Miles (52) »

Diskografie Robert Miles (14)

Organik (Released: 22 May 2001)
Celá diskografie Robert Miles (14) »

Životopis Robert Miles Upravit životopis

Robert Miles (vl. jménem Roberto Concina, narozen 3. listopadu 1969 v Neuchâtel, Švýcarsko) je italský skladatel a hudebník trance, ambient, techno a dalších druhů elektronické hudby.

Historie

Narodil se Antoniettě a Albino Concinovým. Ačkoli to nebyl žádný hudební zázrak, Miles se během mládí naučil hrát na klavír a na hudební scéně figuroval od roku 1988. Pracoval jako DJ v mnoha italských klubech a v roce 1990 investoval své úspory do nákupu použitého vybavení k postavení vlastního studia; nicméně jeho počáteční komponování zůstalo nepovšimnuto.

V roce 1994 Miles napsal svou nejslavnější dream houseovou práci - singl Children. Singl pomalu zvedl páru a během čtrnácti dnů od jeho oficiálního vydání v roce 1995 se prodalo více než 30,000 kopií po celé Evropě a v mnoha zemích se umístil na vrcholku hitparád. To pro Milese ve Velké Británii a Německu znamenalo platinové desky a zlaté desky v mnoha dalších zemích. Singl byl považován za nejlepší singl roku 1996.

Milesův další singl byl "Fable", s vokálem v podání Fiorelli Quinn. Jeho premiérové album Dreamland bylo vydáno 7. června 1996 v Evropě, kde to byl hit a o několik dní později také v USA s novou stopou "One and One" zpívanou Marií Nayler a napsanou Billy Steinbergem, Rickem Nowelsem a Marií Claire D'ubaldo. Tato nová stopa se stala velmi populární a později byla vydána jako singl v USA a Německu. Na konci roku 1996, Miles vydal v Německu novou verzi Dreamland, nazvanou Dreamland - Winter edition. Toto album bylo velkou měrou podobné Dreamland, ale obsahovalo stopu "One and One". Píseň "One and One" byla původně psána pro polskou vůdčí umělkyni Edytu Górniak. Ta ji nahrála o rok později na svém premiérovém mezinárodním albu Edyta.

V listopadu 1997 Miles vydal další singl "Freedom", který byl jednou z klíčových stop na albu 23am, vydaném 27. listopadu 1997. Album obsahuje různé pocity z dřivě vydaného Dreamland, obsahuje více otextovaných písní než jeho předchůdce. Během tohoto období spolupracoval s Richardem D. Jamesem pod názvem Aphex Twin na několika duetech.

Miles padl do zapomnění až do 11. června 2001, kdy vydal nové album Organik na dvou vinylech a CD. S rysy nového singlu "Paths" byl Organik považován mnoha fanoušky přerušením stylu, který Miles propagoval ve svých prvních dvou albech.

V roce 2003 bylo vydáno album obsahující hlavně remixy mnoha písní obsažených na albu Organik. Album, titulované Organik Remixes, obsahuje remixy vítězů z remix soutěže vyhlášené na webových stránkách Roberta Milese, právě tak jako remixy dobře známých umělců jako The Future Sound of London. Album také obsahuje jednu novou stopu Roberta Milese, nazvanou "Bhairav", kterou provází silný vokál Amelie Cuni.

Koncem roku 2003 se Miles odstěhoval ze svého domova v Londýně do Los Angeles. Začal pracovat pod svou vlastní produkční firmou S:alt Records a v roce 2004 vydal album vytvořené ve spolupráci s Trilokem Gurtu nazvané Miles Gurtu. Podle svých webových stránek Robert očekává vydání finálního alba pod jménem „Robert Miles“, kterým ukončí svou hudební kariéru pod tímto jménem.

Robert nyní žije na Ibize.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Robert Miles (1)

Zemřel DJ Robert Miles, autor mnoha hitovek, nebylo mu ani padesát...

10.05.2017 - Smutná zpráva přišla z jinak bezstarostného ostrova Ibiza, ve věku sedmačtyřiceti let zemřel hitmaker, dýdžej a producent Robert Miles.

Všechny články o Robert Miles (1) »
TOPlist