Ralph Fiennes

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 1 názor

Povolání: Herec, Režisér

Věk: 61 let

Datum narození: 22.12. 1962

Místo narození: Anglie, Suffolk

Výška: 183 cm

Hodnocení Ralph Fiennes

Přitažlivost
92% (18 hlasů) 3489.místo
Talent
99% (13 hlasů) 3581.místo
Inteligence
90% (10 hlasů) 6088.místo
Vtipnost
96% (11 hlasů) 3356.místo

Fotky Ralph Fiennes (221)

Životopis Ralph Fiennes Upravit životopis

Ralph Nathaniel Twisleton Wykeham-Fiennes (* 22. prosince 1962) je anglický herec, který hrál např. ve filmech Anglický pacient, V Bruggách, Souboj Titánů, Smrt čeká všude, Předčítač a Vévodkyně. Je znám ztvárněním pěti známých zločinců: nacistického válečného zločince Amona Götha v Schindlerově seznamu, sériového vraha Francise Dolarhydea v Červeném drakovi, Ramesse II. v Princi egyptském, lorda Victora Quartermainea ve filmu Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka a Lorda Voldemorta ve filmové sérii Harry Potter.

Získal prestižní divadelní cenu Tony a dvakrát byl nominován na Oscara. Je vyslancem při UNICEF UK.

Biografie

Narodil se v Ipswichi (Suffolk) jako nejstarší ze šesti dětí spisovatelky Jennifer Lash a farmáře a fotografa Marka Fiennese. Jedním z jeho sourozenců je herec Joseph Fiennes. Je vzdáleným potomkem Jakuba II. Stuarta a bratrancem z osmého kolena prince z Walesu. Rodina Fiennesů se v roce 1973 na několik let odstěhovala do Irska.

Navštěvoval Královskou akademii dramatického umění a poté začal vystupovat v Královském národním divadle a později v Královské shakespearovské společnosti. Svůj filmový debut měl v roce 1990 v televizním filmu A Dangerous Man: Lawrence After Arabia. V roce 1992 si poprvé zahrál v normálním filmu Bouřlivé výšiny. Přelom přišel v roce 1993, kdy se nejdříve po boku Julie Ormond objevil ve snímku Petera Greenawaye Dítě z Maconu a poté se proslul ztvárněním role nacistického velitele koncentračního tábora Amona Götha ve Spielbergově filmu Schindlerův seznam. Za tuto roli byl nominován na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Oscara nakonec nezískal, ale za roli si odnesl cenu BAFTA. Aby mohl Götha věrohodně ztvárnit, nabral asi 10 kilogramů váhy.

V roce 1996 byl nominován na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli za ztvárnění role hraběte László Almásyho v romantickém filmu z doby druhé světové války Anglický pacient.

V roce 2005 ztvárnil roli Lorda Voldemorta ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Tutéž roli hrál i později v dalších třech ze čtyř filmových pokračování. Ve filmu Harry Potter a princ dvojí krve byla pouze retrospektivní scéna na 11letého Voldemorta, kterého ztvárnil Fiennesův synovec Hero Fiennes-Tiffin.

V roce 2008 si zahrál ve filmech Vévodkyně a Předčítač, v roce 2009 ve filmu Smrt čeká všude a v roce 2010 v Souboji Titánů, remaku stejnojmenného filmu z roku 1981.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Ralph Fiennes (8)

5 nejchytřejších plánů filmových padouchů

30.09.2023 - Velmi často se stává, že jsou filmoví záporáci tak trochu „přitroublí“.

5 ikonických postav, u kterých se nenápadně vystřídali herci

06.10.2020 - Když natáčíte filmovou sérii nebo nedej bože seriál, musíte počítat s různými komplikacemi, které vás mohou během tvorby postihnout.

5 postav, jejichž herce přeměnil filmový make-up k nepoznání

02.12.2018 - Mezi slavnými filmovými profesemi jako je herectví, režie či scenáristika jsou i takové, kterým se celkové slávy zase tolik nedostává.

7 nejzásadnějších věcí, které filmový Harry Potter změnil oproti knihám

21.11.2018 - Když natáčíte film podle knihy, jen s velkými obtížemi dokážete postihnout vše přesně tak, jak stojí v knihách.

7 zajímavostí z natáčení posledního Harryho Pottera

07.09.2018 - Série o mladém čarodějnickém učni je i dnes zcela bezpochyby obrovským fenoménem, který i deset let od vydání poslední knihy a sedm let po premiéře posledního dílu stále oslňuje mladé čtenáře

Nadějné vyhlídky: Další filmová adaptace slavného románu!

21.01.2013 - Režisér filmu Harry Potter a Ohnivý pohár zfilmoval nejmodernějším způsobem známý příběh lásky z 19. století!

Všechny články o Ralph Fiennes (8) »
TOPlist