princ Harry

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 2 fanoušci
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Princ

Věk: 39 let

Datum narození: 15.09. 1984

Místo narození: Londýn, Anglie

Hodnocení princ Harry

Přitažlivost
92% (20 hlasů) 3769.místo
Talent
88% (15 hlasů) 9200.místo
Inteligence
94% (15 hlasů) 4405.místo
Vtipnost
96% (17 hlasů) 3423.místo

Fotky princ Harry (26)

princ Harry nahé fotky (4)

Životopis princ Harry Upravit životopis

Princ Henry z Walesu (Henry Charles Albert David, 15. září 1984, Londýn), plným titulem Jeho Královská Výsost Princ Henry z Walesu (His Royal Highness Prince Henry of Wales), známý jako Princ Harry, je mladší syn britského následníka trůnu prince Charlese a jeho první ženy princezny Diany. Jako vnuk královny Alžběty II. je třetí v pořadí na trůn Spojeného království a ostatních zemí Commonwealthu.

Životopis

Narodil se 15. září 1984 v nemocnici sv. Marie v Londýně, byl pokřtěn 21. prosince v kapli sv. Jiří na hradě Windsor.

Jeho kmotry byli: Andrew Mountbatten-Windsor, vévoda z Yorku, lady Sarah Chatto, lady Vestey, lady Bartholomew, Bryan Organ a Gerald Ward.

Navštěvoval stejné školy jako jeho bratr (Wetherby School, Ludgrove School, Eton College - od r. 1998). Na škole našel lásku ke sportu, především k pólu a ragby, zajímal se také o slaňování. Po škole si vzal rok přestávku, navštívil Afriku a Austrálii. V Austrálii pracoval s dobytkem, v Africe v sirotčinci. V roce 2005 začal navštěvovat královskou vojenskou akademii v Sandhurstu pod jménem Henry Wales. Dlouhou dobu chtěl být jako voják nasazen ve skutečném válečném konfliktu, jeho účast v Iráku byla ale zamítnuta. Nakonec se dostal do Afghánistánu. Z Afghánistánu byl odvolán po 77 dnech, protože se o něm dozvěděl tisk a také to bylo zveřejněno. Vzhledem k tomu, že mohl být považován za dobrý terč pro nepřítele, musel z boje odjet domů.

Tituly a jména

Tituly

  • od 15. září 1984 - Jeho královská výsost princ Henry z Walesu

Příjmení

Od roku 1960 všichni potomci královny Alžběty II. a jejího manžela prince Phillipa užívají příjmení Mountbatten-Windsor, které kombinuje příjmení obou rodičů. Harryho občanské jméno a příjmení je tedy Henry Mountbatten-Windsor.

Jako součást královské tradice ale Harry užíval během studia příjmení "Wales". Jméno "Mountbatten-Windsor" se používá na zákonných dokumentech.

Skandály

Občas upoutává pozornost skandálními výstupy. Například na maturitním večírku přišel oblečen v nacistické uniformě a byl natočen, jak šňupe vodku. Jeho otec, princ Charles mu nařídil povinnou návštěvu koncentračního tábora v Osvětimi.

V roce 2008, ještě v armádě řekl svému spolubojovníkovi "Á, pakoš přišel". Pakoš je označení pro muslimského zajatce. Tato urážka se stala dalším z důvodů, proč opustil britskou armádu.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o princ Harry (32)

Princ Harry má holku! A hned se jí zastal

08.11.2016 - Princ Harry(32) oficiálně uvedl, že má přítelkyni. Jde o kanadskou herečku Meghan Markle.

Princ Harry si nechal udělat test na HIV. Jaký byl výsledek?

15.07.2016 - Ačkoliv se o ní tolik nemluví, nemoc AIDS je stále mezi námi a rozevírá svá smrtící chapadla. Včasné testování může zabránit katastrofám a princ Harry to dobře ví.

Že by nová princezna? Princ Harry je vídán se zpěvačkou Ellie Goulding!

08.06.2016 - Je to už dva roky, co se Harry rozešel se svou oficiální přítelkyní Cressidou Bonas. Je jasné, že nebyl po celou dobu sám, na to je to příliš velký bouřlivák ...

Konečně! Princ Harry prý randí několik měsíců s Pippou!

10.12.2015 - Tenhle pár není vůbec překvapivý. Překvapivé je, že se dal dohromady až nyní. Alespoň to tvrdí americký časopis OK!

Randí snad princ Harry s Emmou Watson?

24.02.2015 - To by byla dvojka! Urozený princ – bouřlivák, který nezkazí žádnou srandu a něžná Emma Watson, patrně nejpopulárnější britská herečka!

Princ Harry slaví třicítku! Kdypak si ušaté princátko najde nevěstu?

15.09.2014 - Princ Harry dnes slaví své třicáté narozeniny a jak to tak vypadá k tomu, aby se usadil, oženil a zplodil hned několik královských potomků se nemá.

Všechny články o princ Harry (32) »
TOPlist