Pink

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 12 fanoušků
Nesnáším
2 antifanoušci
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvačka, Zpěvačka

Věk: 42 let

Datum narození: 8.09. 1979

Místo narození: USA, Doylestown

Výška: 163 cm

Žánry: rock , elektronická , pop , electro-pop , Dance-pop

Hodnocení Pink

Přitažlivost
84% (118 hlasů) 8070.místo
Talent
83% (122 hlasů) 10693.místo
Inteligence
79% (116 hlasů) 11227.místo
Vtipnost
84% (105 hlasů) 9122.místo

Fotky Pink (821)

Videoklipy Pink (117)

Písně Pink (493)

Všechny písně Pink (493) »

Diskografie Pink (17)

Try This (Released: 11 Nov 2003)
Can't Take Me Home (Released: 4 Apr 2000)
Celá diskografie Pink (17) »

Životopis Pink Upravit životopis

Alecia Beth Moore (* 8. září 1979, Doylestown, Pensylvánie), v hudebním světě známá jako Pink, správně psáno P!nk, je americká popová a R&B zpěvačka. Na svém kontě má zatím dvě koncertní DVD a pět studiových alb. Dvojnásobná držitelka Grammy se věnuje i produkování skladeb a herectví (objevila se např. ve filmu Charlieho Andílci 2). Je vdaná za motokrosového závodníka Careyho Harta.

V roce 2000 debutovala R&B počinem Can't Take Me Home, singl "There You Go" se rychle dostal mezi 40 nejhranějších skladeb v USA. Masivní průlom zaznamenala pop rocková deska M!ssundaztood s hity "„Just like a Pill" a "Get the Party Started". Po celém světě se jí prodalo více než 13 mil. kopií. Za píseň "Get the Party Started" byla nominována na Grammy. Následující deska Try This zaznamenala menší propad prodejnosti, další album I'm Not Dead (2006) bylo však opět úspěšné. V českých rádiích úspěšně rotovaly skladby „Stupid Girls", „U+Ur Hand" a „Dear Mr. President". Čtvrtým albem je Funhouse (2008), které Pink propagovala celosvětovým turné. Nacházejí se na něm takové hity jako „Funhouse", „So What", „Sober" či „Please Don't Leave Me". V roce 2010 se pak rozhodla zrekapitulovat svou kariéru a připravila kompilační desku The Greatest Hits... So Far! se singlem „Raise Your Glass".

Dětství a její objevení

Pink se narodila v Doylestown (stát Pensylvanie) veteránovi z Vietnamu Jimu Moorovi a zdravotní sestře Judy Kugelové. Její otec je katolík a matka Židovka. Vyrostla v Doylestown, kde navštěvovala střední školu Central Bucks West. Její otec hrával na kytaru a zpíval jí písně, a tak měla již od dětství nejlepší předpoklady k tomu stát se rockovou hvězdou. Již na střední škole se P!nk přidala k hudební skupině Middleground, která se nikdy nestala známou. Podle P!nk na ni měli největší vliv umělci jako Mary J. Blige, Bob Marley, 2Pac, Janis Joplin a další.

P!nk objevila svůj hlas velice brzy, ačkoliv již jako malá onemocněla astmatem, které ji trápilo v dětství. V teenagerském věku začala psát texty.

Když jí bylo 14 let, začala vystupovat po filadelfských klubech. V šestnácti se přidala k R'n'B triu Choice. Skupina vystupovala pod LaFace Records a přispěly písní "Key to my heart" k soundtracku filmu Kazaam.

Choice se posléze rozpadly po nahrávání nevydaného alba. Pink setrvala u LaFace records jako sólová zpěvačka pod uměleckým jménem P!nk. Daryl Simmons ji obsadil na nahrávání alba, kde zpívala vokály pro Dianu Ross, 93 Degrees a jiné umělce.

Herecká kariéra

P!nk se objevila ve filmech Ski to the Max (2000), Rollerball (2002). Poté přišla role ve filmu Charlieho andílci: Na plný pecky a objevila se také v hororu Katakomby. Byla na listině osobností, které měly hrát Janis Joplin v její nové biografii nazvané Gospel According to Janis, ale účast odřekla s tím, že by film byl neslušný k této osobnosti, protože filmoví tvůrci nechtěli zahrnout její smrt předávkováním heroinem.

Sony Pictures Entertainment projevilo žádost o její účast v dalším dílu Charlieho andílků. P!nk řekla: "Doufám, že budu moci svou roli hrát jako zlá holka."

Osobní život

Manželství

V roce 2005 požádala o ruku motokrosového závodníka Careyho Harta, během jeho závodu. V ruce držela tabuli s nápisem: "Vezmeš si mě?" a na druhé straně bylo napsáno: "Myslím to vážně!"'. Poté co si Carey tabuli přečetl, málem způsobil nehodu.

Vzali se v Kostarice 7. ledna 2006 při západu slunce. Po měsících spekulací se 19. února 2008 objevilo v časopisu PEOPLE, že se zpěvačka a Hart odloučili. P!nk vyplnila žádost o rozvod 21. února 2008. Dohromady se ovšem opět dali na natáčení videoklipu k písně So What, kde Hart také vystupuje. Žije v Kalifornii. 2.6.2011 porodila dceru Wilow Sage Hart.

PETA

P!nk je přední bojovnicí organizace PETA. Svým hlasem přispívá ke kauzám jako například boj proti KFC. Poslala dopis Princi Williamovi, v němž ho kritizuje kvůli honu na lišku a jeden poslala také Královně Alžbětě, kde protestovala proti použití pravé medvědí kožešiny na čepicích londýnské hradní stráže.

V listopadu roku 2006 zmínila v časopisu News of the world, že byla znechucena kolegyní Beyoncé, která nosila pravou kožešinu.

Ve spojení s PETA kritizovala Australský vlnařský průmysl.

Práce pro charitu

P!nk se zapojila do mnoho charitativních organizací jako UNICEF, Organizace za ochranu lidských práv, Save the children, ONE Campaign atd.

Turné

  • 2004: Try This Tour
  • 2006 - 2007: I'm Not Dead Tour
  • 2009: Funhouse Tour
  • 2010: Funhouse Carnival Tour

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Pink (25)

Pink ukázala klip What about us, podporuje v něm gaye

24.08.2017 - Zpěvačka Pink (37) představila nejprve nový singl a nyní k video k němu. A obojí jsou hitovky!

Matka Pink nezapomíná na kojení!

17.08.2017 - Zpěvačka Pink (37) se pochlubila zvláštní fotkou, na které je nahoře bez. Ale ne tak docela, na její ňadra jsou umístěny dvě přísavky.

Pink se vrací s novým singlem a albem

12.08.2017 - Zpěvačka Pink (37) se vrací na scénu, vydala nový singl a fanoušci jsou již natěšení na nové album.

Pink má kluka!

29.12.2016 - Zpěvačka Pink(37) je dvojnásobnou matkou, narodil se jí chlapeček!

Pink čeká druhé dítě, Christina Ricci své první

27.05.2014 - Čáp přiletí k dalším světovým celebritám. Po ostře sledované Mile Kunis (30), která čeká dítě s Ashtonem Kutcherem (36), se těší na další miminka Pink (34) a také Christina Ricci (34).

Pink se přiznala, že jako puberťačka užívala drogy!

25.10.2012 - Popová diva zavzpomínala na své pohnuté mládí a zjistila, že už v patnácti mohla být na pravdě boží!

Všechny články o Pink (25) »
TOPlist