Petr Kracik

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Režisér

Věk: 63 let

Datum narození: 3.06. 1958

Hodnocení Petr Kracik

Přitažlivost
48% (18 hlasů) 15372.místo
Talent
59% (18 hlasů) 14395.místo
Inteligence
50% (15 hlasů) 14351.místo
Vtipnost
57% (16 hlasů) 13527.místo

Fotky Petr Kracik (9)

Životopis Petr Kracik Upravit životopis

Petr Kracik (* 3. června 1958) je režisér, ředitel a umělecký šéf Divadla pod Palmovkou.

Životopis

Narodil se v Trutnově. V letech 1975 až 1977 studoval herectví na Lidové konzervatoři a v letech 1980 až 1986 režii na DAMU. Absolvoval režií Majakovského Ledové sprchy a Brechtovy Krejcarové opery a poté nastoupil do brněnského Loutkového divadla Radost, kde inscenoval mimo jiného Ibsenova Peera Gynta, Molièrova Dona Juana či Puškinovo O careviči a sedmi bohatýrech. Poté následovala hned Praha, a sice angažmá v tehdejším Divadle E. F. Buriana, kde režíroval Schillerova Fiesca, Landovského Sanitární noc a Kopkovova Slona. Záhy přišla nabídka od Oty Ševčíka na místo režiséra v Divadle pod Palmovkou, kde se Petr Kracik zanedlouho stal uměleckým šéfem a od roku 1992 také ředitelem.

Dílo

Divadlo Pod Palmovkou

Věnuje se především činohernímu divadlu. V domovském Divadle pod Palmovkou režíroval např. Sperrovy Lovecké scény z Dolního Bavorska, Shakespearův Tragický příběh Hamleta, dánského prince, Steinbeckovo O myších a lidech, Ibsenova Peera Gynta, Brechtova Pana Puntilu a jeho služebníka Mattiho, Dostojevského Idiota, Lorcův Dům doni Bernardy, Calderónův Život je sen, Molièrova Dona Juana, Gorkého Letní hosty, Goethovo Utrpení mladého Werthera, Tolstého Vládu tmy, Williamsovu Kočku na rozpálené plechové střeše, Kohoutova Ubohého vraha, Millerův Pohled z mostu, Rostandova Cyrana z Bergeracu, Ingův Návrat do pekla, Shakespearovu Bouři, O'Neillův Smutek sluší Elektře, Preissové Gazdinu robu, Boltovo Ať žije královna!, Wassermanův Přelet nad kukaččím hnízdem či Williamsovu Báječnou neděli v parku Crève Coeur.

Ostatní divadla

Spolupracoval také s dalšími českými a moravskými divadly – především s Divadlem na Vinohradech (A. Strinberg - Královna Kristina, L. Hellmanová - Podzimní zahrada, F. Schiller – Valdštejn, N. Simon – Drobečky z perníku aj.), s pražským Národním divadlem (J. K. Tyl – Paličova dcera), s Městským divadlem Brno (M. J. Lermontov – Maškaráda) a s Východočeským divadlem v Pardubicích (R. Planchon – Tři mušketýři, A. Jirásek – Vojnarka, A. Casona – Jitřní paní).

Hudební divadlo

Vytvořil také řadu inscenací v žánru hudebního divadla: v Divadle pod Palmovkou inscenoval např. Dvořákova a Wenigova Čerta a Káču, Brechtovu a Weillovu Krejcarovou operu, v Hudebním divadle Karlín režíroval Straussova Netopýra, Kalmánovu Hraběnku Maricu a Lehárovu Zemi úsměvů, v Městském divadle Brno Zolův, Uhdeův a Štědroňův muzikál Nana či Dogovy a Lotjanuovy Cikáni jdou do nebe, v Divadle Milénium Blažkovy a Rychmanovy Starce na chmelu a v Ústí nad Labem Dvořákova Jakobína.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Petr Kracik (6)

Tatínkovi vypadl z oka! Tereza Kostková ukázala sympatického synka

23.04.2016 - Herečka, zpěvačka a moderátorka Tereza Kostková má z manželství s Petrem Kracíkem synka Antonína. Ten se vyloupl dokonale po svém tatínkovi, režisérovi Petru Kracíkovi.

Tereza Kostková se na konci roku rozvedla

09.03.2016 - Moderátorka a herečka Tereza Kostková nemá právě snadný osud. Jak se jí daří v práci a brzo se stala miláčkem národa, její osobní život už tak sluníčkový není.

Tereza Kostková slavila 39. narozeniny! A opět s manželem!

19.06.2015 - Tereza Kostková je v současné době jednou z nejpopulárnějších českých hereček. Mihla se v mnoha seriálech a lidé si ji zamilovali jako prima „holku od vedle“.

Tereza Kostková tmelila rodinu na dovolené ve Francii!

20.08.2013 - Vypadá to, že se populární herečka rozhodla dát svému manželovi druhou šanci.

Tereza Kostková a Petr Kracik už prý žijí odděleně!

06.06.2013 - Z toho vyplývá, že seriálová herečka a divadelní režisér asi nemají úplně pohodové manželství!

Tereza Kostková se po devíti letech rozchází s manželem!

31.05.2013 - Režisér Petr Kracik podle médií herečku a moderátorku opustil a odstěhoval se od rodiny!

Všechny články o Petr Kracik (6) »
TOPlist