Petr Čtvrtníček

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 5 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Režisér

Věk: 60 let

Datum narození: 5.04. 1964

Hodnocení Petr Čtvrtníček

Přitažlivost
58% (26 hlasů) 14577.místo
Talent
70% (26 hlasů) 13813.místo
Inteligence
66% (26 hlasů) 13231.místo
Vtipnost
81% (29 hlasů) 9692.místo

Fotky Petr Čtvrtníček (41)

Životopis Petr Čtvrtníček Upravit životopis

Petr Čtvrtníček (* 5. dubna 1964 Praha) je český divadelní i filmový herec a spolutvůrce scénářů. Také se zabývá reklamní režií a hraním v reklamách a hudebních klipech.

Narodil se v rodině zedníka a učitelky jako první ze dvou dětí. Mládí prožil v Řeži. Vystudoval střední uměleckoprůmyslovou školu, později vystřídal řadu zaměstnání. Dlouhá léta vystupoval s divadlem Vrata. V současné době má stálé angažmá v Divadle Na zábradlí, je ženatý, je otcem dcery Anny a majitelem několika jachet.

Kariéra a dílo

Ztvárnil řadu většinou vedlejších postav v divadelních hrách i desítkách filmů. Především je ale znám jako jeden ze spolutvůrců televizního recesisticko-satirického pořadu Česká soda, který vytvářel spolu s Davidem Vávrou, Milanem Šteindlerem a zpočátku i s Ferem Feničem.

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?

V roce 2005 vytvořil spolu s Jiřím Lábusem divadelní hru Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?, vycházející z policejních odposlechů úplatných fotbalových činovníků.

Reklamní tvorba a účast

V roce 2006 se stal tváří reklamy společnosti Vodafone, tato reklama měla parodovat tradiční Vánoce. V reklamách se objevují norské vzory na oblečení, čivavy jako falešní sobi, plné pytle SMS a podobné narážky. Na tuto reklamu vzniklo několik parodií.

Televizní tvorba

Pracoval na pořadech společnosti Febio Fera Feniče, jako například Česká soda, tou provázel mezi lety 1993 a 1997. V roce 2006 začal moderovat pořad ČT Kinobox, použil zde roli reportéra, která jej provází už od dob České sody.

Mírový sbor a Koncert pro Žaluda

Petr Čtvrtníček byl členem hudební recesistické skupiny Mírový sbor z Uherského Hradišťa s nimiž vydal CD Hoši děkujem ! /Polygram 1997/. Skupina natočila videoklip k písni Citronová holka /k shlédnutí na youtube/ a několik televizních pořadů. Jako reakci na označení pánů Žaluda, Nováka a Slamečky za homosexuály vedoucím odborářů Jaromírem Duškem, s hudební skupinou Buzerant (vystupující v divadelním představení Blanche a Marie) uspořádal Koncert pro Žaluda.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Petr Čtvrtníček (24)

Lucie natočila znovu Medvídka a má i klip

03.12.2015 - Skladba a hlavně klip Medvídek od skupiny Lucie způsobil před sedmnácti lety celkem poprask. Nyní Lucie bude slavit třicet let účinkování a při této příležitosti natočila skladbu i klip znovu.

Měli jste rádi Blaník? Ten končí, přijde Autobazar Monte Carlo s Čtvrtníčkem!

28.07.2015 - Zamilovali jste si Tondu Blaníka a jeho kancelář, spolu se Žížalou a asistentkou Lenkou? Stejný produkční tým již nyní připravuje zbrusu nový seriál Autobazar Monte Karlo.

A zase ten Čtvrtníček! Mrkněte se, jak uplácí, aby dostal roli!

22.04.2015 - Nedávná úplatkářská kauza našeho trenéra nároďáku Růžičky se odrazila v mnoha vtípcích, jeden z nejpodařenějších vyprodukoval známý vtipálek Petr Čtvrtníček.

Movember oficiálně zahájen! Kdo ze známých se tento měsíc změní v pornoherce z NDR?

03.11.2014 - Listopad alias November začal před pár dny a s ním také období, kdy se někteří z mužů odmítají holit a pěstují si pod nosem mužný knír.

Petr Čtvrtníček odsouzen k podmínce za spot s falešnými policisty. Žaluje prý Českou televizi!

15.10.2014 - Naprosto neuvěřitelnou kauzu projednával jeden pražský soud.

Petr Čtvrtníček a Jan Potměšil před soudem

24.07.2014 - Herec Petr Čtvrtníček (50) se dostal do pěkné šlamastyky. Na jaře natáčel charitativní spot pro Konto bariéry, ke kterému sám napsal scénář.

Všechny články o Petr Čtvrtníček (24) »
TOPlist