Paul Rudd

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, scénárista, producent

Věk: 51 let

Datum narození: 6.04. 1969

Místo narození: USA, New Jersey, Passaic

Výška: 175 cm

Hodnocení Paul Rudd

Přitažlivost
63% (3 hlasů) 13240.místo
Talent
63% (3 hlasů) 13939.místo
Inteligence
55% (2 hlasů) 13945.místo
Vtipnost
55% (2 hlasů) 13693.místo

Fotky Paul Rudd (175)

Životopis Paul Rudd Upravit životopis

Paul Stephen Rudd (* 6. dubna 1969) je americký herec a scenárista, známý zejména z komedií jako 40 let panic, Zbouchnutá, Velcí bratři, Kámoš k pohledání nebo Poznáš, až to přijde?. Populárním se stal také díky roli přítele a později manžela Phoebe Bufetové Mikea Hannigana v televizním sitcomu Přátelé.

Dětství

Narodil se v Passaicu v New Jersey. Jeho židovští rodiče emigrovali z Anglie a Rudd měl i svůj bar micva. Jeho předci přišli do Anglie z Ruska a Polska. Původní příjmení rodiny "Rudnitzky" změnil jeho dědeček. Ruddův otec Michael byl průvodce a také viceprezident společnosti World Airways. Jeho matka Gloria byla obchodní ředitelka v televizní stanici KSMO-TV. Když mu bylo deset, tak se rodina přestěhovala do Overland Parku v Kansasu, kde navštěvoval i střední školu. Později studoval University of Kansas, kde se stal členem bratrstva Sigma Ný. Tři měsíce také strávil studiem anglického dramatu na British American Drama Academy v Oxfordu v Anglii.

Kariéra

Rudd prorazil v roce 1995 rolí ve filmu Bezmocná. Mezi jeho další rané filmy patří Halloween - Prokletí Michaela Myerse, Léto k nepřežití, Romeo a Julie (film, 1996) nebo Pravidla moštárny. Pozornost si také vysloužil vedlejší rolí v televizním sitcomu Přátelé, kde ztvárnil postavu Mikea Hannigana, jenž se později oženil s jednou z hlavních postav seriálu Phoebe Bufetovou, již hrála Lisa Kudrow. V roce 2006 se objevil v několika epizodách dalšího seriálu Reno 911! v roli Guye Gerricaulta. Hraje také ve hrách na Broadwayi.

Často spolupracuje s režisérem a producentem Juddem Apatowem, a tak se často objevuje ve filmech i s Apatowovými oblíbenými herci jako jsou Seth Rogen, Steve Carell (po 4 společných filmem), Jonah Hill, Leslie Mann, Kristen Wiig a Jason Segel (po 3 společných filmech). Díky rolím v Apatowových filmech 40 let panic a Zprávař: Příběh Rona Burgundyho se stal komediální hvězdou. V roce 2007 ztvárnil hlavní roli frustrovaného manžela Petea v dalším filmu tohoto režiséra Zbouchnutá. Drogově závislého instruktora surfování Kunu (Chuck v havajštině) ztvárnil ve filmu Nicholase Stollera Kopačky, kde se objevil vedle Jasona Segela. Film produkoval Apatow a stal se hitem. Tím byl i jeho další film Velcí bratři, kde hrál vedle Seanna Williama Scotta depresivního prodejce energy drinků, který musí vykonávat veřejně prospěšné práce jako mentor pro děti. K tomuto filmu napsal i scénář.

V roce 2009 se znovu objevil vedle Jasona Segela v hlavní roli v komedii Kámoš k pohledání. V dalším roce se znovu sešel se Stevem Carellem, se kterým spolupracoval již na svých dřívějších filmech, a společně se objevili ve filmu Blbec k večeři ještě spolu se Zachem Galifinakisem a Ronem Livingstonem.

Soukromý život

V roce 2003 se Rudd oženil s Julií Yaeger, s níž již pět let chodil. Pár má syna Jacka Sullivana a bydlí na Manhattanu. Rudd často cestuje do Overland Parku v Kansasu, kde vyrůstal.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Paul Rudd (4)

5 nejdražších animáků studia DreamWorks

14.09.2020 - Ačkoliv není filmové studio DreamWorks tak úspěšné jako konkurenční Disney s Pixarem, i v jeho nabídce filmů najdete řadu povedených animáků, na které řada fanoušků těchto filmů nedá dopustit.

5 nejvtipnějších komiksových superhrdinů

22.07.2019 - Stránky komiksových sešitů dávají jejich tvůrcům nepřeberné možnosti v tom, co mohou vytvořit.

5 zajímavostí, které vám mohly uniknout v traileru na nové Avengers

10.12.2018 - Fanoušci komiksových hrdinů od studia Marvel už postupně začali ztrácet naději, že se do konce roku dočkají nějakých podrobností o připravovaném čtvrtém dílu série Avengers.

Apokalypsa v Hollywoodu: Konec světa v podání celebrit!

31.10.2013 - Americká komedie sleduje šest kamarádů, jejichž divoký večírek se promění v boj o život!

Všechny články o Paul Rudd (4) »
TOPlist