Pattie Boyd

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Modelka, fotografka

Věk: 74 let

Datum narození: 17.03. 1944

Hodnocení Pattie Boyd

Přitažlivost
100% (1 hlasů) 969.místo
Talent
90% (1 hlasů) 8426.místo
Inteligence
100% (1 hlasů) 2084.místo
Vtipnost
80% (1 hlasů) 10333.místo

Fotky Pattie Boyd (52)

Životopis Pattie Boyd Upravit životopis

Patricia Anne Boyd (* 17. března 1944, Taunton (Somerset), Anglie, Spojené království) je anglická fotografka a bývalá modelka a manželka George Harrisona, člena skupiny The Beatles, a kytaristy Erica Claptona.

V mládí studovala internátní klášterní školu, po té nastoupila ke kosmetické firmě, kde ji objevil novinář časopisu pro teenagery a nabídl ji práci modelky. Ve spolupráci s módní návrhářkou Mary Quant se stala jednou z prvních modelek představujících minisukni, čímž získala obrovský úspěch a popularitu.

V roce 1964 dostala nabídku na učinkování v malé roli ve filmu Perný den o skupině Beatles, kde se seznámila s Georgem Harrisonem, který se 21. ledna 1966 stal jejím manželem. Toto manželství se rozpadlo v roce 1977, nejen kvůli drogám, které George stále užíval, ale také protože v té době byla již zamilována do Erica Claptona, který byl také závislý na drogách, ale právě ona mu pomohla se zbavit závislosti. I toto manželství se v roce 1986 rozpadlo, především kvůli opakované nevěře a zatajení Claptonovy nemanželské dcery.

Pattie Boyd se stala inspirací pro písně napsané oběma hudebníky: Harrisonovy skladby „Something“, „I Need You“, „For You Blue“, „Birthday“ a „Isn't It a Pity“, a Claptonovy skladby „Layla“, „Wonderful Tonight“ a „Bell Bottom Blues“.

Dnes je úspěšnou fotografkou, která vystavuje své fotografie po celém světě. Její nejznámější fotografie pocházejí z období jejího života s Beatles. Ve volném čase se věnuje zahrádkářství a pilates.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Pattie Boyd (0)

Všechny články o Pattie Boyd (0) »
TOPlist