Patrick Bergin

profil
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec

Věk: 69 let

Datum narození: 4.02. 1951

Místo narození: Dublin, Irsko

Výška: 191 cm

Hodnocení Patrick Bergin

Přitažlivost
55% (2 hlasů) 14581.místo
Talent
35% (2 hlasů) 15342.místo
Inteligence
0% (0 hlasů) 15829.místo
Vtipnost
0% (0 hlasů) 15807.místo

Fotky Patrick Bergin (18)

Životopis Patrick Bergin Upravit životopis

Patrick Connolly Bergin (* 4. února 1951, Dublin, Irsko) je irský divadelník a filmový herec, původním povoláním knihovník a pedagog. Mezi jeho nejznámější role patří postava Robina Hooda v jednom z četných zpracování tohoto tématu, britsko-americkém televizním filmu z roku 1991 režiséra Johna Irvina, z hollywoodské tvorby pak například snímek Noci s nepřítelem z roku 1991, kde si zahrál hlavní mužskou zápornou roli s tehdy mladou a právě vycházející hereckou superhvězdou Julií Robertsovou.

Jeho otec byl dělník, odborářský aktivista a irský politik. Již ve svých sedmnácti letech přesídlil z rodného Irska do Anglie do Londýna. Zde pak pracoval v britské národní knihovně a zároveň s tím studoval na vysoké škole pedagogiku. Po dostudování se pedagogickou prací i několik let skutečně živil. Zároveň s tím se ale amatérsky věnoval divadlu, tady působil nejen jako herec, ale i jako autor, dramaturg, scenárista a režisér.

Svoji filmovou kariéru zahájil také v Londýně, nejprve se jednalo o malé role v britských televizních seriálech, svoji první hlavní roli obdržel až v britském školním snímku Země nikoho, kterou natočila Britská národní filmová škola. V dobrodružném filmu Měsíční hory si zahrál postavu britského cestovatele, badatele a dobrodruha Sira Richarda Francise Burtona.

Začal se postupně uplatňovat i v Hollywoodu, kde ale zpočátku povětšinou hrál pouze záporné role.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Patrick Bergin (0)

Všechny články o Patrick Bergin (0) »
TOPlist