Paris Hilton

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 15 fanoušků
Nesnáším
12 antifanoušků
Napiš názor 5 názorů

Povolání: Herečka, Zpěvačka, Modelka

Věk: 43 let

Datum narození: 17.02. 1981

Místo narození: USA, New York, New York City

Výška: 173 cm

Žánry: elektronická , pop , anglická , sexy , Dance-pop

Hodnocení Paris Hilton

Přitažlivost
83% (207 hlasů) 8630.místo
Talent
53% (162 hlasů) 14993.místo
Inteligence
44% (178 hlasů) 14845.místo
Vtipnost
54% (164 hlasů) 14092.místo

Fotky Paris Hilton (1123)

Paris Hilton nahé fotky (41)

Paris Hilton nahá ve filmech (12)

Videoklipy Paris Hilton (25)

Písně Paris Hilton (384)

Všechny písně Paris Hilton (384) »

Diskografie Paris Hilton (1)

Paris ( 22 Aug 2006)
Celá diskografie Paris Hilton (1) »

Životopis Paris Hilton Upravit životopis

Paris Hilton, celým jménem Paris Whitney Hilton (* 17. února 1981) je americká celebrita, společenská prominentka a dědička podílu hotelového impéria Hilton a nemovitostí svého otce Richarda Hiltona.

Paris Hilton je vedoucí osobností reality show The Simple Life. Je také známá svým soukromým erotickým videem se svým bývalým přítelem Rickem Salomonem. Tento film, 1 Night in Paris se dostal na internet a vzbudil pozornost celého světa.

Rodina

Paris je nejstarší ze čtyř dětí Richarda Hiltona a Kathy Richards. Má mladší sestru Nicky (která má jméno po prastrýci z otcovy strany Conradu Nicholsonu Hiltonovi II.) a bratry Barrona Hiltona II. (po dědovi z otcovy strany Barronu Hiltonovi II.) a Conrada Hiltona III. (po pradědovi Conradu Nicholsonu Hiltonovi I.)

Její strýc a teta z matčiny strany jsou populární dětské hvězdy ze 70. let Kim Richards a Kylie Richards, kteří hráli ve filmu Escape to witch mountain, televizních show jako Nanny and the Professor, Little house on the Prairie nebo ER. Díky manželství svého pradědečka Conrada Hiltona je příbuzná se slavnou maďarskou herečkou Zsa Zsa Gabor a Elizabeth Taylor, která byla první ženou jejího prastrýce Conrada Nicholsona Hiltona II.

Její prarodiče Barron Hilton a Marrilyn Hawly jsou ředitelé hotelů a její praprarodiče Conrad Hilton a jeho první žena Mary Barron jsou zakladatelé hotelového impéria Hilton. Když v roce 1979 Conrad Hilton zemřel, neodkázal ze svého jmění své rodině vůbec nic. Pozůstalí závěť u soudu napadli a roku 1988 vyhráli. Parisin podíl je odhadován mezi 30 - 50 miliony dolarů.

Paris Hilton se ve svém mládí několikrát stěhovala, z jednoho exkluzivního bydliště do druhého, mimo jiné i do luxusního apartmánu ve Waldorf-Astoria Hotel v Beverly Hills, na Manhattanu a The Hamptons. V současnosti její rodiče vlastní v nemovitostech téměř 50 milionů dolarů. 30,5 milionu v paláci v Bel Air, 12,5 milionu v nemovitostech v The Hamptons a 10 milionů v domě v Beverly Hills, kde Paris i se sestrou žije.

První ročník střední školy dokončila v Rancho Mirage v Kalifornii na prestižní škole Marywood-Palm Valley School a druhý a třetí ročník na Dwight School v New Yorku, ze kterého ale odešla a americkou maturitu si absolvovala dodatečně.

Mediální hvězda

Erotické video a cesta vzhůru

Paris Hilton ještě v dětských letech začala s modelingem, zpočátku pro charitativní akce. V roce 2000 podepsala smlouvu s modelingovou agenturou Donalda Trumpa T Management. Hilton dále spolupracovala s nejlepšími agenturami, jmenovitě s Ford Models Management v New Yorku, Models 1 Agency v Londýně, Nous Model Management v Los Angeles a Premier Model Management v Londýně. Objevila se v bezpočtu reklamních kampaních, třeba na Iceberg Vodka, GUESS, Tommy Hilfiger, Christian Dior, a Marciano. Počátkem roku 2001 začala být v New Yorku vyhlášená svými večírky a skandály a bývala v novinách označována jako „NY leading It Girl“. Později se její sláva přestala omezovat jen na New York.

V roce 2003 prosáklo na veřejnost její tři roky staré soukromé erotické video s jejím tehdejším přítelem Rickem Salomonem, což spustilo internetové šílenství a to vše týden před premiérou její reality show The Simple Life mediální společnosti FOX. Objevily se spekulace, že video bylo vypuštěno úmyslně, aby zvedlo zájem o reality show The Simple Life. Hiltonová tato tvrzení rázně popřela a tvrdila, že se tím zveřejněním cítila zahanbená a v rozpacích. Zpočátku obvinila Salomona, že video zveřejnil on a zažalovala ho. Dohodli se však na mimosoudním vyrovnání a podle neoficiálních informací Hiltonová získala 400 tisíc dolarů (část z toho prý věnovala na charitu). Pro časopis GQ o tom řekla: "Já nikdy nevzala ani desetník, jsou to jen špinavé peníze a Salomon by je měl dát na pomoc obětem sexuálního násilí, nebo něco podobného". Avšak video, které dostalo jméno 1 Night in Paris (2004) vydala na DVD a uvedla se jako jeho režisérka. Film v roce 2005 získal cenu AVN Awards (něco jako pornooskar) za nejlepší prodej v roce 2004.

Reality show The Simple Life odstartovala 2. prosince 2003 a sledovala hlavní protagonisty Paris Hilton a Nicol Richieovou (adoptivní dceru Lionela Richieho). V průběhu jedné řady bydleli s rodinou na farmě v Altusu v Arkansasu a cílem show bylo vydělávat na záběrech, kde Paris a Nicole kydaly hnůj a tak podobně. Základní myšlenkou celé show bylo ukázat jejich odpor a nezvyk to the simple life (k jednoduchému životu) na venkově. V současné době je již natočeno pět sérií The Simple Life. The First Season, Road Trip, Interns, 'Til Death Do Us Part a Goes to Camp.

Herečka

Po úspěchu první řady The Simple Life následovaly pod taktovkou mediální společnosti FOX dvě další. FOX poté show po hádce Paris a Nicol zrušil, ale práva na show přebrala kabelová televize Entertainment Television, která premiéru čtvrté řady plánovala na květen 2007.

Hiltonová se objevila v menších rolích ve filmech Zoolander (2001), Nine Lives (2002), Raising Helen (2004), The Hillz (2004), Dům voskových figurín (House of Wax) (2005). Za roli Paige Edwardsové ve filmu Dům voskových figurín získala cenu The Teen Choice Award za nejlepší řev a byla nominována na Choice Breakout Performance - Female. Dále roku 2006 získala nominaci na Best Frightened Performance. Paris Hilton roku 2006 získala svou první hlavní roli ve filmu National Lampoon's Pledge This! (2006) a poté filmu Bottoms Up (2006), Hottie and Nottie (2008) a dále v ještě nepojmenovaném superhrdinském filmu se Stanem Leem. Paris propůjčila jméno i hlas animovanému seriálu, který je o ní, její sestře a jejím psu Tinkerbellovi. Hilton také hostovala v seriálech O.C., The George Lopez Show, Las Vegas, American Dreams a Veronica Mars. Dále poté hrála v několika klipech, jako třeba It Girl od Johna Oatese, či Just Lose It od Eminema.

Zpěvačka

Paris Hilton začala pracovat na svém debutovém albu Paris v roce 2004, které představila 22. srpna 2006. Album se vzápětí dostalo na šesté místo žebříčku Billboard 200 nejprodávanějších alb. Album produkovali Greg Wells, Kara DioGuiardi, Jane Wiedlin a Scott Storch. Hilton spolupracovala s Fat Joe a Jadakiss na songu Fightin Over Me. Její první singl Stars are blind, které produkoval Fernando Garibay byl vypuštěn ke stažení na internet 20. června 2006 a hned se dostal na 18. příčku Billboard Hot 100. Další singly Turn It Up a Nothing in this world byly sledovány jako světové songy. All Music Guide její album hodnotil jako zábavnější, než cokoliv od Britney Spears, Jessicy Simpson, nebo jiných mladých zpěvaček.

V srpnu 2006 undergroundoví umělci Banksy a Danger Mouse nazpívali parodie na její album. Spolu s remixovanými skladbami a poznámkami v CD které obsahovali Parisiny fotky nahoře bez se sloganem: "S každým CD, co ode mě koupíte mě posouváte ještě výš a dál od vás."

Hiltonová založila v roce 2004 vydavatelství Heiress Records, které funguje v rámci koncernu Warner Bros Records. Jediné album, které Heiress Records vydalo, bylo album Paris. Hiltonová však tvrdí, že hodlá v budoucnu prostřednictvím svého vydavatelství podporovat nové mladé umělce.

Další byznys

Na podzim roku 2004 Hiltonová vydala autobiografickou knihu Confessions of an Heiress: A Tongue-in-Chic Peek Behind the Pose, spolu napsanou s Merle Ginsberg, která obsahuje fotky a poznámky ze života dědičky. Hiltonová údajně získala 100 tisíc dolarů jako zálohu za tuto knihu, která byla parodována Robertem Mudellem v The Late Show with David Letterman. Nicméně podle New York Times se kniha stala bestsellerem. Knihu poté následovalo vydání deníčku nazvaného Your Heiress Diary: Confess It All To Me, na kterém rovněž spolupracovala Merle Ginsbergová.

Hiltonová pomohla navrhnout kolekci kabelek pro japonskou značku Samantha Thavasa a také se podílela na kolekci bižuterie pro Amazon.com. V roce 2004 se Paris Hilton zapojila do tvorby kolekce parfémů pro Parlux Fragrances. Kolekce byla původně vyrobena v malém množství, ale poptávka po ní byla před vánocemi 2004 tak velká, že její náklad musel být dodatečně rozšířen. Po tomto úspěchu zaznamenala firma Parlux 47% nárůst zisků. Její další parfémy proto kvůli prodejnosti byli prodávány pod značkou Hilton. Později Parlux Fragrances pustil do prodeje i několik vůní Hilton pro muže.

Paris Hilton v roce 2005 své jméno propůjčila řetězci diskoték, známé jako Paris Club’s. První takový klub byl otevřen v Orlandu na Floridě a byl provázen velkým úspěchem. Proto v červenci 2006 byl následován otevřením dalšího klubu v Jacksonville na Floridě. V lednu 2007 s ní Fred Khalilian ukončil spolupráci, protože se Hiltonová několikrát neobjevila na propagačních akcích.

Osobní život

Paris Hilton byla od poloviny roku 2002 až do začátku roku 2003 zasnoubena s modelem Jasonem Shawem. 29. května ohlásila zásnuby s řeckým rejdařem Paridem Latsisem, které byly zrušeny o pět měsíců později. Krátce na to začala chodit s jiným řeckým miliardářem Stavrosem Niarchosem III., ale v květnu 2002 Hiltonin agent Eliot Mintz médiím sdělil, že se rozešli.

Dne 11. listopadu 2004 se Paris účastnila kampaně, zaměřené na propagaci prezidentských voleb především mezi mladými lidmi. Hiltonová za to však sklidila kritiku, když vyplulo na povrch, že sama k volbám nešla a ani se nikde neregistrovala.

V pokusu o další zviditelnění si v roce 2007 Paris Hilton zakázala sex na celý rok. Pro show Live with Regis and Kelly uvedla: „Myslím, že dobrodružství na jednu noc už nejsou pro mě a myslím, že je to špinavé. Muži od vás budou chtít víc než jen sex, když se jim nevydáte na stříbrném podnosu.“ Pět dní po těchto výstupech v televizi byla vyfocena ve West Hollywood, jak se líbá s Brandonem Davisem.

V lednu 2007 opět plnil její osobní život stránky novin, a to při příležitosti spuštění nové internetové adresy ParisExposed.com, kde bylo k vidění spousty soukromých fotek, videí a dalšího privátního materiálu, získaného údajně ze skladiště jedné z firem, pronajatých Hiltonovou a prodané v dražbě kvůli platební neschopnosti. Na CNN byly mimo jiné probírány i rasistické nadávky, které Hiltonová na jedné z nahrávek vykřikuje. Dne 3. února 2007 Hilton obdržela soudní příkaz, k zablokování ParisExposed.com.

Nezřízený život plný večírku, alkoholu, pornoskandálů a v neposlední řadě i problémů se zákonem, se už přestal líbit Barronu Hiltonovi. Byl jejím chováním zděšený, protože špiní dobré jméno rodiny. Hlava hotelového impéria Hilton prohlásil, že Paris rozhodně neuvidí ani cent z jeho dětictví. Devětasedmdesátiletý hoteliér při té příležitosti také oznámil, že namísto toho dá dvě miliardy dolarů charitě. Paris však zřejmě nemusí mít obavy o svoji budoucnost. Natočila úspěšné CD, vydala knihu a je hlavní protagonistkou reality show The Simple Life.

Problémy se zákonem

 • V září 2006 byla v Kalifornii zatčena a obviněna za řízení s 0,8 promilemi alkoholu v krvi. Vzdala se práva na obhajobu a byla odsouzena ke 36 měsícům zkušební doby a pokutě 1500 dolarů. V březnu ale prokurátor z Los Angeles prohlásil, že Hiltonová porušila podmínky probační lhůty rychlou jízdou bez zapnutých světel, řízením v podmínce a nedodržováním nařízené protialkoholní léčby.
 • Dne 4. května 2007 byla odsouzena na 45 dní do vězení za porušení své podmínky. Trest měla nastoupit do 5. června 2007, jinak jí hrozil až dvojnásobný trest. Spisovatel a rozhlasový moderátor Mark Dice uspořádal v Beverly párty na oslavu dne, kdy Paris Hilton půjde do vězení, jako „velký den v historii pop-kultury“. Hiltonová se proti rozsudku odvolala, stále jí však hrozilo vězení. Po odpykání dvou dnů trestu mezi 5. a 7. červnem jí byl trest podmínečně změněn na 40 dní domácího vězení, a pro porušení podmínky byla 8. června ráno odsouzena k vykonání zbytku trestu odnětí svobody. Někteří novináři se dotazovali soudce, proč vynesl tak tvrdý ortel, například reportér Geraldo Rivera argumentoval, že "mnoho dalších lidí spáchalo stejný prohřešek, jako Hiltonová a za mříže za to nešli."

Další úspěchy a zajímavosti

Podle časopisu Forbes Paris Hilton v letech 2003 - 2004 vydělala přibližně dva miliony dolarů, v letech 2004 - 2005 6,5 milionu a v letech 2005 - 2006 sedm milionů dolarů.

Sama sebe prohlásila „blond ikonou desetiletí“, přirovnávajíc se při tom k Marilyn Monroe či princezně Dianě. V roce 2007 se má údajně objevit v Guinessově knize rekordů jako "Nejpřeceňovanější světová celebrita". Ve volbě Associated Press a AOL byla Paris Hilton zvolena druhou "nejhorší celebritou za rok 2006", hned za Britney Spears.

Zdroje

V tomto článku je použit překlad textu z článku Paris Hilton na anglické Wikipedii.

 • Kellman, Laurie. „Roberts Hearing Has Paris Hilton Moment“, Washington Dateline, Associated Press, 2005-09-15. Retrieved on 2006-12-25.
 • Goodman, Ellen. „Paris Hilton's Tax Relief?“, Washington Post Writers Group, 2006-06-15. Retrieved on 2006-12-25.
 • Barry, Evonne. "A million reasons to be Paris", The Daily Telegraph (Australia), 2006-12-30. Retrieved on 2007-02-01.
 • Welty, Karis. "Biography of Paris Hilton", Associated Content, 2006-04-07. Retrieved on 2007-03-07.
 • Luscombe, Richard. "Sex video gives hotel heiress publicity money cant buy: Paris Hilton embarrassed at scandal which conveniently coincides with launch of her TV show", The Guardian, 2003-12-7, pp. Observer News Pages, p. 23.
 • Rush, George. „'Embarrassed & humiliated' Paris burning with shame“, Daily News (New York), 2003-11-18, pp. News p. 3. Retrieved on 2006-12-24.
 • „Paris Hilton to Magazine: I'm Celibate“, Associated Press, ABC News, 2006-08-05. Retrieved on 2007-02-01.
 • Paris and Nicole to serve as camp counselors
 • Paris Hilton's 2D adventures
 • http://billboard.com/bbcom/discography/index.jsp?pid=699848&aid=788894 Billboard.com
 • http://news.bbc.co.uk/1/hi/entertainment/5310416.stm BBC.co.uk
 • http://www.spin.com/features/news/2006/09/060905_paris/ Spin.com
 • http://www.filmbug.com/db/344193-9 Filmbug.com
 • http://msnbc.msn.com/id/5888425/ Msnbc.msn.com
 • http://biz.yahoo.com/e/050815/parl10-q.html Biz.Yahoo.com
 • http://nowsmellthis.blogharbor.com/blog/_archives/2006/5/6/1936792.html Nowsmellthis.com
 • Hall, Sarah. Paris Bounced from Club. E! News. January 5, 2007.
 • http://dailycal.org/column.php?id=21859 Dailycal.org
 • http://www.nydailynews.com/front/story/264804p-226754c.html NYDailynews.com.
 • New Restraining Order For Paris Hilton. CBS News / Associated Press (2006-03-08). Retrieved on 2006-09-21.
 • Paris Hilton Swears off Sex
 • Paris And Brandon's Mysterious Lip lock
 • http://www.thesun.co.uk/article/0,,4-2007040270,00.html
 • Anderson Cooper 360 - New Paris Tape
 • „Paris Hilton's Misdemeanor DUI Charges“, FindLaw, 2006-9-21. Retrieved on 2007-05-04.
 • „Paris Hilton pleads no contest to reckless driving“, Associated Press, CNN, 2007-01-22. Retrieved on 2007-01-31.
 • „Prosecutors' Motion To Revoke Paris Hilton's Probation“, FindLaw, 2007-04-30. Retrieved on 2007-05-04. (in English)
 • Top 100 Celebrities
 • „2005 Celebrity 100“, Forbes Magazine. Retrieved on 2007-02-01.
 • „TOTAL 2006 Releases To Date“. Retrieved on 2007-03-16.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Paris Hilton (109)

Paris Hilton jako dýdžejka nebo barmanka?

27.09.2016 - Miliardářka Paris Hilton (35) si stále hraje na dýdžejku, nebo spíše na barmanku?

Paris Hilton jako dýdžejka, ale pro malé děti! Ty jediné ji asi mohou poslouchat…

02.09.2015 - Miliardářská dědička Paris Hilton (34) o sobě před nedávnem začala prohlašovat, že je dýdžejka a s pomocí několika známých jmen se jí podařilo přesvědčit i promotéry a majitelé klubů, že jí skutečně je.

Paris Hilton bude žalovat egyptského vtipkaře

01.07.2015 - Nedávno zažila Paris Hilton nejhorší okamžik svého života. Kvůli dost nepovedenému vtipu egyptského komika si totiž vážně myslela, že s ní padá letadlo.

To je ale hloupý vtípek! Z Paris Hilton si vystřelili, že s ní padá letadlo!

29.06.2015 - Na tenhle dost nepovedený vtípek Paris Hilton do konce svého života nezapomene. Egyptský herec jí připravil simulaci pádu letadla!

Randí Paris Hilton s osmnáctiletým zajíčkem? Pozor, Paris, zapleteš se s drogovou mafií!

23.01.2015 - O Paris jsme už delší dobu nepsali. Není se čemu divit, vše bylo totiž při starém – její směšné pokusy o dýdžejing, rádobysmyslné pózování…

Skrillex chce 5 milionu dolar za to, aby hrál s Paris Hilton!

10.11.2014 - Miliardářka Paris Hilton se před pár lety rozhodla, že se stane dýdžejkou. Ačkoliv mnoho profesionálních dýdžejů má z jejího hraní pouze důvod k posměchu.

Všechny články o Paris Hilton (109) »
TOPlist