Ondřej Trojan

profil
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Režisér

Věk: 58 let

Datum narození: 31.12. 1959

Hodnocení Ondřej Trojan

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Ondřej Trojan (4)

Životopis Ondřej Trojan Upravit životopis

Ondřej Trojan (31. prosince 1959 v Praze) je český filmový i divadelní herec, režisér a producent. Pochází z umělecké rodiny, tatínek Ladislav Trojan i mladší bratr Ivan Trojan jsou významnými českými herci. Po absolutoriu pražské FAMU v roce 1991 debutoval snímkem Pějme píseň dohola scenáristů Jana Hřebejka a Petra Jarchovského. Druhým celovečerním filmem byl velmi úspěšný snímek Želary natočený na motivy novely Jozova Hanule spisovatelky Květy Legátové, který byl nominován na jedenáctkrát na ocenění Český lev jakož i na cenu Americké akademie filmových umění a věd Oscara.

Divadelní režii a herecké práci se věnuje zejména v legendárním pražském Divadle Sklep. Společně s Tomášem Hanákem a Jiřím Fero Burdou založili vlastní produkční a obchodní společnost HelpArt T.H.A.

V roce 1994 režíroval televizní záznam sklepácké adaptace hry Václava Havla a Karla Bryndy Život před sebou, kterou Divadlo Sklep uvádělo v adaptované verzi pod názvem Mlýny.

Zahrál si i několik drobných rolí ve filmech Cesta z města, Skřítek , Správce statku, Gympl a The Decadent Visitor.

Jakožto producent spolupracuje zejména s režisérem Jana Hřebejkem. V roce 2010 byl natočen film Občanský průkaz podle scenáře Patra Jarchovského a námětu z knihy Petra Šabacha.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Ondřej Trojan (1)

Těší se nejenom děti: Anděl páně dvojka ukáže i sexy zrzku Vicu

03.11.2016 - Chtě, nechtě, vánoce se blíží a s ním dlouho očekávaný okamžik, kdy přijde do kin pohádka Anděl Páně 2. V té se tentokrát představí i Vica Kerekeš (35).

Všechny články o Ondřej Trojan (1) »
TOPlist