Norah Jones

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvačka, piánistka

Věk: 42 let

Datum narození: 30.03. 1979

Člen skupiny: The Little Willies, El Madmo

Žánry: ženské vokály , pop , soul , blues , autoři vlastních písní

Hodnocení Norah Jones

Přitažlivost
92% (5 hlasů) 3522.místo
Talent
93% (6 hlasů) 5176.místo
Inteligence
92% (5 hlasů) 5437.místo
Vtipnost
90% (5 hlasů) 5585.místo

Fotky Norah Jones (284)

Videoklipy Norah Jones (78)

Písně Norah Jones (86)

Všechny písně Norah Jones (86) »

Diskografie Norah Jones (13)

Come Away With Me ( 14 Feb 2002)
Deep Cuts ( 7 Apr 2009)
Celá diskografie Norah Jones (13) »

Životopis Norah Jones Upravit životopis

Norah Jones (* 30. března 1979, Brooklyn, New York), vlastním jménem Geetali Norah Jones Shankar je populární písničkářka a pianistka. Její hudba bývá označována jako směs jazzu, country a popu. Svá alba vydává u čistě jazzového vydavatelství Blue Note. Po svém prvním albu: Come Away With Me, získala osm cen Grammy. Dva roky studovala jazzový klavír na University Of North Texas.

Hrála také v několika filmech.

Jedná se o dceru slavného indického sitáristy Raviho Shankara.

Hudební kariéra

První hudební krůčky

Před tím, než začala vydávat svoje alba, byla pouze příležitostnou zpěvačkou. Spolupracovala ovšem s řadou skupin, jako byly například Wax Poetic, Peter Malik Group a velmi často také s kytaristou Charliem Hunterem. Její hlas byl stále častěji přirovnáván k Billie Holiday či Nině Simone a i její hra na piano sklízela podobnou chválu.

Come Away with Me

Své debutové album vydala v únoru 2002 a za tuto vytříbenou směs jemného popu, jazzu a country okamžitě sklidila pochvalné kritiky. První singl z této stejnojmenné desky Come Away with Me vystoupal až na vrchol americké hitparády Billboard 200. Album získalo sošku Grammy za album roku. Do roku 2007 se tohoto alba prodalo přes 20 milionů kusů.

Feels like Home

Druhé album dostalo název Feels like Home a vyšlo v únoru 2004. Na tomto albu se nechala mnohem více ovlivnit country, než tomu bylo u předchozího alba. Ani ne týden po vydání se ho prodalo milion kusů, byl to rekord v celé historii Blue Note Records. Alba se do dnešních dnů prodalo 14 milionů kusů.

Not Too Late

Třetí album, Not Too Late vyšlo koncem ledna 2007. Je prvním, pro které si ona sama napsala všechny písně sama (nebo alespoň s někým spolupracovala). Možná právě proto jsou některé písně temnější než jsou ty na předchozích dvou albech. Celé album je nahráno v jejím domácím studiu. Ona sama popisuje nahrávání jako „zábavné a uvolněné, bez hrozby termínu odevzdání“ (Blue Note údajně netlačilo na termín vydání). Píseň My Dear Country z tohoto alba je politická satira, Jones jí napsala před presidentskými volbami v roce 2004. Album Not Too Late se stalo hitparádovou jedničkou ve dvaceti zemích, za první týden se ho prodalo 720 tisíc kusů.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Norah Jones (0)

Všechny články o Norah Jones (0) »
TOPlist