Noah Wyle

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, producent

Věk: 52 let

Datum narození: 4.06. 1971

Místo narození: USA, Kalifornie, Hollywood

Hodnocení Noah Wyle

Přitažlivost
72% (4 hlasů) 11752.místo
Talent
100% (2 hlasů) 1186.místo
Inteligence
100% (2 hlasů) 964.místo
Vtipnost
100% (2 hlasů) 934.místo

Fotky Noah Wyle (89)

Životopis Noah Wyle Upravit životopis

Noah Strausser Speer Wyle (4. června 1971, Hollywood, Kalifornie, USA) je americký filmový a divadelní herec. Známým se stal poté, co ztvárnil postavu Dr. Johna Cartera v úspěšném americkém dramatickém seriálu Pohotovost. V poslední době se objevil v sérii dobrodružných filmů, kde si zahrál postavu Flynna Carsena.

Životopis

Dětství

Noah Wyle se narodil 4. června 1971 v Hollywoodu v Kalifornii. Jeho matka, Marjorie Speer, byla vrchní sestrou na ortopedii. Jeho otec Stephen Wyle pracoval jako servisní inženýr. Noah měl dva sourozence. Oba rodiče se ale v průběhu 70. let rozvedli. Noahova matka se později provdala za Jamese C. Katze, který měl ze svého prvního manželství také tři děti. Někdy se uvádí, že Wyle pocházel ze šesti sourozenců, ale pokrevní sourozence měl pouze dva.

Jeho prarodiče, Edith a Frank Wyleovi, byli malíři a založili Folk Art Museum.

Studium

V roce 1989 vystudoval střední školu The Thacher School v Ojai v Kalifornii. Zúčastnil se programů divadelního herectví na Northwestern University a dokonce byl při studiu oceněn za vlastní divadelní hru. Po studiích si našel malý byt na Hollywood Boulevard a vzdělával se u učitele herectví Larryho Mosse.

Kariéra

Ve filmu se poprvé objevil ve snímku Lust in the Dust. Následovalo několik minisérií, například Falešná srdce (1991) nebo Čas rozhodnutí (1993). Po několika místních hrách po Los Angeles byl obsazován do stále více filmů, následovaly filmy Pár správných chlapů, Swing Kids nebo Otisky prstů, kde si zahrál po boku Julianne Moore. Následovaly už známější filmy, Flynn Carsen: Honba za kopím osudu, druhý díl Flynn Carsen: Návrat do dolů krále Šalamouna a třetí díl s názvem Flynn Carsen: Kletba Jidášova kalichu. Objevil se i ve filmu Piráti ze Sillicon Vallye (1999), který byl nominován na cenu Emmy. Ve filmu Bílý oleandr se objevil po boku Renée Zellweger.

Velký zlom v jeho kariéře přišel, když dostal roli v novém dramatickém seriálu z lékařského prostředí Pohotovost. V roce 1994 byl obsazen do hlavní role mladého studenta medicíny Johna Cartera. Stal se tak vůbec jednou z nejznámějších postav seriálu, když v něm setrval 11 let do roku 2005. V následujicím roce se vrátil do seriálu na čtyři epizody. To ale nebyl jeho poslední návrat, skutečně naposledy se vrátil v závěrečné 15. sérii Pohotovosti na celkem pět epizod, včetně té úplně finální. Prvních pět řad mu vyneslo každoročně nominaci na cenu Emmy a mnoho dalších nominací na různá ocenění.

Podle Guinessovy knihy rekordů je Wyle historicky nejlépe placeným hercem dramatického televizního seriálu. Za epizodu vydělal až 400 tisíc amerických dolarů, ročně pak 9 milionů dolarů.

Wyle se objevoval také v mnoha reklamních kampaních.

Osobní život

Při natáčení filmu Otisky prstů v roce 1996 potkal herečku Tracy Warbinovou. Na sv. Valentýna roku 1999 ji požádal o ruku a 6. května 2000 se vzali. 9. listopadu 2002 se jim narodil syn Owen a 15. října 2005 dcera Auden.

V červnu 1999 koupil Wyle v Santa Ynez Valley, poblíž Los Angeles, ranč za 2,5 milionů dolarů. Byl postaven v roce 1934. Tato historická stavba má vlastní divadlo s výhledem na město.

Podle magazínu People žijí od října 2009 oba manželé odděleně, své děti ale vidívají každý den.

Mnoho volného času věnuje neziskové organizaci Doctors of the World. Je v ní členem rady pro lidská práva. Účastní se také mnoha konferencí věnovaných zdravotní péči. Sám je vegetarián a ochránce práv zvířat. V roce 2009 se stal mluvčím Světového fondu na ochranu přírody. Mimo jiné také upozorňuje na dopady globálního oteplování.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Noah Wyle (0)

Všechny články o Noah Wyle (0) »
TOPlist