Nicholas Meyer

profil
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Režisér

Věk: 77 let

Datum narození: 24.12. 1945

Místo narození: USA, New York

Hodnocení Nicholas Meyer

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Nicholas Meyer (0)

Životopis Nicholas Meyer Upravit životopis

Nicholas Meyer (* 24. prosince 1945 New York, New York) je americký filmový scénárista, producent, režisér a spisovatel.

V roce 1974 vydal román The Seven-Per-Cent Solution, příběh o Sherlocku Holmesovi, který bojuje s pomocí svého přítele Sigmunda Freuda se závislostí na kokainu. Následně napsal další dva romány s Holmesovskou tématikou. The Seven-Per-Cent Solution byl v roce 1977 zfilmován režisérem Herbertem Rossem, k čemuž Meyer napsal scénář, za nějž byl nominován na Oscara. O dva roky později napsal scénář ke snímku Čas po čase podle stejnojmenného románu Karla Alexandra, který také debutově režíroval. V roce 1982 režíroval film Star Trek II: Khanův hněv a roku 1991 Star Trek VI: Neobjevená země. U obou snímků se také podílel na scénáři, stejně jako u filmu Star Trek IV: Cesta domů (1986). Za režii televizního filmu Den poté (1983) byl nominován na cenu Emmy, tento snímek získal Emmy pro nejlepší televizní film a za speciální efekty.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Nicholas Meyer (1)

TOP 5 filmů o jaderné válce

29.03.2018 - V žánru sci-fi se nachází druh filmů, které se mohly vymanit z roviny fantazie a stát se tragickou historií, pokud by se studená válka stala horkou.

Všechny články o Nicholas Meyer (1) »
TOPlist