Nichelle Nichols

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka, Producentka

Věk: 87 let

Datum narození: 28.12. 1932

Místo narození: USA, Illinois, Robbins

Výška: 165 cm

Hodnocení Nichelle Nichols

Přitažlivost
90% (2 hlasů) 5150.místo
Talent
90% (2 hlasů) 7993.místo
Inteligence
95% (2 hlasů) 4197.místo
Vtipnost
90% (2 hlasů) 6454.místo

Fotky Nichelle Nichols (20)

Životopis Nichelle Nichols Upravit životopis

Nichelle Nicholsová (* 28. prosince 1932, Robbins, Illinois, USA), vlastním jménem Grace Nicholsová, je americká zpěvačka a herečka, známá ztvárněním postavy Nyoty Uhury v seriálech a filmech Star Trek.

Kariéra

V mládí pracovala jako tanečnice a zpěvačka, příležitostně hrála a věnovala se modelingu. Jako vokalistka se zúčastnila amerických a evropských turné s kapelami Dukea Ellingtona a Lionela Hamptona. S Genem Roddenberrym se setkala již při tvorbě jeho předchozího díla The Lieutenant.

V období mezi ukončením projektu seriálu Star Trek a natáčením celovečerních filmů z prostředí Star Treku, hrála ve filmech jako Doktore, vy si musíte dělat legraci, Made in Paris nebo Mister Buddwing. Společnost 20th Century Records vydala její singl „Shoop Shoop“ a později celé album Dark Side of the Moon, které obsahovalo i píseň „Gene“, kterou složila na počest tvůrce Star Treku.

NASA

Vždy se zajímala o vesmír a kosmické lety. Účastnila se osmihodinové mise na palubě astronomické observatoře letounu C-141, při které byly analyzovány atmosféry Marsu a Saturnu ve vysoké nadmořské výšce. Společně s ostatními herci a tvůrci seriálu Star Trek se zúčastnila slavnostního ceremoniálu křtu prvního raketoplánu Enterprise. Pro NASA strávila také hodně času náborem menšin.

Star Trek

V letech 1966 až 1969 hrála ve sci-fi seriálu Star Trek komunikačního důstojníka hvězdné lodi USS Enterprise, poručíka Uhuru. Ta je známá jako jedna z prvních černých žen, která v televizním programu nevystupovala pouze jako služka a která patřila do širšího okruhu hlavních postav seriálu.

Po ukončení natáčení první série seriálu uvažovala o ukončení svého působení v seriálu. Setkala se ale s Lutherem Kingem, který ji přesvědčil, že musí vytrvat, protože je vzorem černošským ženám a nositelkou změny tehdy ještě přežívající rasové segregace ve Spojených státech.

Známý je rovněž polibek Uhury a bělošského kapitána Kirka (William Shatner) v epizodě „Platónovy nevlastní děti“ vysílané 22. listopadu 1968, nesprávně označovaný za první mezirasový polibek v americké televizi. V letech 1973 a 1974 se Nicholsová podílela na animovaném seriálu Star Trek, kde nadabovala rovněž postavu Uhury. Tuto roli si dále ještě zopakovala v prvních šesti hraných filmech ze světa Star Treku (1979–1991).

Osobní život

Z prvního krátkodobého manželství s Fosterem Johnsonem má (vzali se i rozvedli v roce 1951) syna Kylea. Podruhé byla vdaná v letech 1968 až 1972 za Dukea Mondyho, i toto manželství ale skončilo rozvodem.

Svůj volný čas dodnes zasvěcuje Star Treku a aktivně se účastní na různých setkáních fanoušků a sci-fi akcích. Se svými fanoušky a fanoušky Star Treku pravidelně komunikuje přes své stránky oficiální stránky a účet na Twitteru.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Nichelle Nichols (0)

Všechny články o Nichelle Nichols (0) »
TOPlist