Nelly Gaierová

profil
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka, Zpěvačka

Věk: 113 let

Datum narození: 3.09. 1908

Hodnocení Nelly Gaierová

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Nelly Gaierová (8)

Životopis Nelly Gaierová Upravit životopis

Nelly Gaierová, rodným jménem Cornélia Gaierová (3. října 1908 v Hradci Králové – 30. října 1995 v Praze) byla česká zpěvačka (alt a mezzosoprán) a herečka.

Od dětství projevovala hudební nadání stejně jako její matka i oba její sourozenci, kteří byli výbornými muzikanty. Původně chtěla být tanečnicí a baletkou, ale nakonec na Pražské konzervatoři vystudovala zpěv. Po absolutoriu školy vystupovala na různých operních i operetních scénách, nejprve hrála zpívala v Ostravě, poté v Plzni, od roku 1935 až do konce svého života působila v Praze. Kromě Velké pražské operety během 2. světové války hrála v holešovické Uranii, po válce pak v Divadle 5. května, v Divadle W+V, nakonec 34 let působila v Hudebním divadle v Karlíně. Mezi její zdejší neslavnější role vytvořené v tomto divadle patří Dolly Leviová ve známém muzikálu Hello Dolly nebo paní Pearcová v muzikálu My Fair Lady.

Kromě zpěvu se jednalo i o výbornou herečku s dobrou dikcí, která si zahrála i v několika desítkách českých filmů. Mezi její nejvýraznější hlavní role patří snímek Hvězda z roku 1969 a český film Konečná stanice z roku 1981. Uplatnila se i v rozhlase a v dabingu.

Ocenění

  • 1968 Vyznamenání za vynikající práci
  • 1969 zasloužilá umělkyně
  • 1993 Cena Thálie za celoživotní mistrovství v operetě

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Nelly Gaierová (0)

Všechny články o Nelly Gaierová (0) »
TOPlist