Natalie Cole

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvačka

Věk: 68 let

Datum narození: 6.02. 1950

Místo narození: Los Angeles, USA, Kalifornie

Žánry: pop , soul , blues , vokální jazz , klasický soul

Hodnocení Natalie Cole

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Natalie Cole (17)

Videoklipy Natalie Cole (189)

Písně Natalie Cole (624)

Všechny písně Natalie Cole (624) »

Diskografie Natalie Cole (39)

Holly & Ivy ( 25 Oct 1994)
Snowfall on the Sahara ( 22 Jun 1999)
Celá diskografie Natalie Cole (39) »

Životopis Natalie Cole Upravit životopis

Natalie Maria Coleová (* 6. února 1950, Los Angeles, Kalifornie) je americká zpěvačka a skladatelka, dcera slavného hudebníka Nat King Colea. V první fázi kariéry se prosadila stylem R&B, poté postupně přešla ke středovému proudu pop music a od 90. let se začala více orientovat na jazz. Je držitelkou devíti hudebních cen Grammy Award.

Osobní život

Narodila se v Hollywoodu jako dcera hudebníka Nat King Colea a tehdy již bývalé zpěvačky Orchestru Duke Ellingtona Marie Coleové Ellingtonové. V šesti letech zpívala na vánočním albu svého otce a s veřejným vystupováním začala v jedenácti letech života.

Strýc z otcovy strany Freddy Cole je zpěvák a pianista, který nahrál řadu alb a získal několik ocenění. Ve věku 15 let, kdy navštěvovala massachusettskou školu Northfield Mount Hermon School v Northfieldu, zemřel její otec na karcinom plic. Následoval složitý vztah s matkou. Ve vysokoškolských studiích pokračovala na Massachusettské univerzitě v Amherstu. Na krátký čas přestoupila na University of Southern California, kde vstoupila do spolku Delta Sigma Théta. Poté se opět vrátila na Massachusettskou univerzitu, na níž byla jejím hlavním oborem dětská psychologie a druhým pak němčina. Absolvovala v roce 1972.

Roku 2000 vydala autobiografii Angel on My Shoulder (Anděl na mém rameni), ve které se přiznala k minulé zkušenosti s drogovou závislostí na heroinu a kokainu a následné odvykací kůře. V roce 2001 byl její životní příběh zfilmován ve snímku Žít pro lásku: Příběh Natalie Coleové, kde ztvárnila samu sebe.

Byla třikrát vdaná. Poprvé se provdala za producenta Marvina Yancyho 31. července 1976, se kterým má syna Roberta hudebníka Adama Yancyho (nar. 1977), jenž ji doprovází na koncertních turné. Po rozvodu, který se odehrál roku 1980, se podruhé vdala za hudebního producenta Andreho Fischera v roce 1989, rozvod následoval roku 1995. Třetí manželství s biskupem Kennethem Dupreem trvalo v letech 2001 až 2004. Je praktikující baptistkou.

19. května 2009 podstoupila transplantaci ledviny v Los Angeles. Ve stejný den zemřela její sestra, herečka a hudební producentka Carole Coleová.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Natalie Cole (0)

Všechny články o Natalie Cole (0) »
TOPlist