Mylene Farmer

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 1 názor

Povolání: Zpěvačka, Ostatní

Věk: 59 let

Datum narození: 12.09. 1961

Místo narození: Kanada, Montréal, Québec

Žánry: pop , taneční , francouzská , francouzský pop , francouzský šanson

Hodnocení Mylene Farmer

Přitažlivost
92% (16 hlasů) 3558.místo
Talent
93% (14 hlasů) 5694.místo
Inteligence
92% (12 hlasů) 5119.místo
Vtipnost
90% (9 hlasů) 5444.místo

Fotky Mylene Farmer (208)

Mylene Farmer nahé fotky (3)

Videoklipy Mylene Farmer (158)

Písně Mylene Farmer (388)

Všechny písně Mylene Farmer (388) »

Diskografie Mylene Farmer (23)

Innamoramento ( 16 Sep 2002)
Mylenium Tour ( 8 Jan 2001)
Celá diskografie Mylene Farmer (23) »

Životopis Mylene Farmer Upravit životopis

Mylène Farmer, vlastním jménem Mylène Gautier (* 12. září 1961) je v Kanadě narozená francouzská zpěvačka a textařka.

Životopis

Mylène Farmer, rodným jménem Mylène Jeanne Gautier, se narodila v Pierrefonds, v provincii Québec, Kanada na předměstí (nyní správní obvod) Montrealu rodičům z Francie; její rodina se vrátila do Francie, když ji bylo osm. Mylène si vybrala umělecké jméno Farmer jako poctu hollywoodské herečce Frances Farmer. Ve Francii a dalších francouzsky mluvících zemích je velmi populární, ale téměř neznámá jinde navzdory spolupráci s britským vokalistou Sealem na její písni Les mots. Mylene je velká hvězda také v Rusku, v Ukrajině a v jiných východoevropských zemích.

Nejznámější z jejích písní jsou Désenchantée, Sans contrefaçon, Pourvu qu'elles soient douces, Libertine, California, Rêver, C'est une belle journée, XXL, Les mots nebo Oui mais non.

Svůj profesionální nahrávací debut prožila v roce 1984 s písní Maman a tort, která byla v roce 1986 následována jejím prvním albem, Cendres de Lune, které obsahovalo hit Libertine. Velmi často spolupracuje s Laurentem Boutonnatem, který nejen že psal její písně, ale také pro ně režíroval dlouhá videa a v roce 1994 také film Giorgino.

Farmer získala slávu s písněmi s nejednoznačnými nebo šokujícími texty a poněkud explicitními videi. Maman a tort byla o lásce mladé dívky k její ženské ošetřovatelce v nemocnici. Pourvu qu'elles soient douces byla o muži s posedlostí k zadnici jeho milence, s náznaky sodomie; video, zasazeno do 18. století, předvádělo výprask. Que mon cœur lâche byl o lásce s kondomy ve věku AIDS; video pro píseň uvádí scénu, ve které Bůh říká Ježíši, že ho nepošle na Zemi, protože to naposledy byla pohroma.

Po zklamání ohledně přijetí filmu Giorgino se Farmer na nějaký čas přestěhovala do Spojených států.

Vrátila se v roce 1995 s novým, více rockovým zvukem pro Anamorphosee. Stejně jako předchozí dvě alba, tohoto se ve Francii prodalo přes jeden milion kopií a bylo následováno DVD Live à Bercy.

Farmer se vrátila do světla reflektorů znovu v roce 1999 s albem Innamoramento. Toto byla více subtilní věc než předchozí album, vedená singlem L'Âme-stram-gram, doprovázeným velkolepým čínsky laděným videem. Toto album obsahovalo první písně, které Farmer napsala sama, jako například singl Optimistique-Moi.

V roce 2000 Mylene Farmer a Laurent Boutonnat napsali texty a hudbu pro hvězdičku Alizée (Moi Lolita) k albu Gourmandises a Mes courants électriques.

V roce 2000, složila píseň pro kreslený film Rugrats in Paris: The Movie. Píseň L'Histoire d'une Fée, c'est… byla ve Francii vydána jako singl, ale je ale je na originální zvukové stopě amerického filmu.

V roce 2005 se Farmer vrátila s nový singlem Fuck Them All a novým albem Avant que l'ombre..., jichž se prodalo přes půl milionů kopií. Druhý singl, Q.I byl uvolněn v červenci 2005. V jejím videu k singlu L'Amour n'est rien, předvádí Farmer pamětihodný striptýz. 4. prosince 2006 vydala nové živé album s koncertním DVD Avant que l'ombre... à Bercy . Nahrála také singl s Mobym, které bylo vydáno 25. září 2006, Slipping Away.

Nové album s názvem Point de Suture vyšlo 25. srpna 2008. Jako pilotní singl z tohoto alba byla vybrána kontroverzní píseň Dégénération. Klip k tomuto singlu byl natočen v Praze v Bohnické léčebně. Jako další singl byla vybrána píseň Appelle mon numéro. Třetí singl a má název Si j'avais au moins.... Klip k této písničce je vlastně pokračování ke klipu k písni Dégénération a také byl natáčen v Praze. Z těchto dvou klipů byl vytvořen The Farmer Project, který spojuje oba tyto klipy v jeden krátkometrážní film. Čtvrtým singlem z Point de suture byl zvolen C'est dans l'air.

Začátkem května 2009 vyjela Mylene na své páté turné. Kritikou bylo velmi dobře ohodnoceno. Koncem roku 2009 vyšlo live CD se záznamem jednoho z koncertů v hale pod názvem N°5 On Tour. Záznam z koncertu na stadionu Stade De France vyšel v půlce dubna 2010 a jen běhen prvního týdne se ho prodalo na 98 000 kusů.

29. září 2010 zazněl poprvé v rádiu nový singl pojmenovaný Oui mais... Non. Je z produkce známého producenta RedOne, který se proslavil především prací s Lady Gaga. K písni bylo pořízeno i video, které by se mělo dostat do světa začátkem listopadu. Osmé studiové album Bleu Noir je ohlášeno na 6. prosince toho roku. Má obsahovat celkem 12 písní a na produkci se podíleli spolu s Mylene např. Moby, již zmíněný RedOne nebo Archive.

Bibliografie

  • Lisa-Loup et le Conteur (2003) - Mylène Farmer - Anne Carrière Ed. - ISBN 2-84337-221-6 - Příběh napsala a ilustrovala Mylène Farmer

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Mylene Farmer (0)

Všechny články o Mylene Farmer (0) »
TOPlist