Mike Patton

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Zpěvák, Ostatní

Věk: 53 let

Datum narození: 27.01. 1968

Místo narození: USA, Kalifornie, Eureka

Výška: 174 cm

Člen skupiny: Mr. Bungle, Tomahawk, Faith No More, Fantomas, Middle Class, Peeping Tom, Lovage, Hemophiliac

Žánry: alternativní , rock , hardcore , experimentální , noise

Hodnocení Mike Patton

Přitažlivost
90% (11 hlasů) 4274.místo
Talent
92% (11 hlasů) 6322.místo
Inteligence
89% (9 hlasů) 7933.místo
Vtipnost
90% (10 hlasů) 5423.místo

Fotky Mike Patton (200)

Videoklipy Mike Patton (77)

Písně Mike Patton (577)

Všechny písně Mike Patton (577) »

Diskografie Mike Patton (4)

Mondo cane ( 4 May 2010)
Adult Themes For Voice ( 23 Apr 1996)
Pranzo Oltranzista ( 22 Apr 1997)
Celá diskografie Mike Patton (4) »

Životopis Mike Patton Upravit životopis

Michael Allen Patton je kalifornský zpěvák, skladatel, producent a herec, který byl nominován na Cenu Grammy. Nejvíce ho proslavila jeho spolupráce s rockovou kapelou Faith No More v letech 1988 - 1998.

Život

Mike Allan Patton Narodil se v Eureka (Kalifornie), Kalifornie.

Během svojí puberty v sobě objevil hudební talent, a proto založil s partou přátel kapelu s kontroverzním názvem - Turd (hovno).

V patnácti letech založil společně se spolužáky ze střední školy svou první kapelu Mr. Bungle. Studoval na Humboldt State University anglickou a americkou literaturu. Ale opustil ji v roce 1989, kdy měl možnost nahradit Chucka Mosleyho, zpěváka Faith No More, aby dodělal vokály k už téměř natočenému albu The Real Thing. Mika oslovili poté, co ho náhodou zaslechli na jedné z kazet středoškolské skupiny Mr. Bungle. Už o rok později se Faith No More díky singlu Epic, který se v obrovských frekvencích točil na MTV, stali hvězdami doslova přes noc. Pak následovala léta, během kterých se Mike k nepoznání změnil - z máničky v elegána.

Již před tím, než Faith No More oficiálně oznámili svůj konec v roce 1998, dával už dohromady novou kapelu. Baskytaristu Trevora Dunna a kytaristu Melvins Buzze Osbornea už sice znal, ale Davea Lombarda z veteránů Slayer, o kterém se před pár lety ještě mluvilo jako o nejrychlejším bubeníkovi planety, oslovil do metalového Fantômasu na slepo.

O stylu Fantômasu řekl: „Jazyk, který jsme si vyvinuli, spočívá v tom, že jsme si řekli: ‚Dobře, použiju tyhle věci, se kterými jsem vyrůstal, jako heavy metal, hardcoreové rify, věci, které jsme dřív slýchávali. Ale zorganizuju je neobvyklým způsobem. Nechci z nich vytvářet písně. Nechci mít žádné texty. Nechci zpívat tradičním způsobem, můj hlas bude fungovat jako druhá kytara.‘ Jsou to jednoduchá pravidla, ale s tímhle málem jde udělat hodně věcí.“

Mike se domluví kromě rodné angličtiny i italsky, španělsky, portugalsky a německy. Těchto svých bohatých jazykových znalostí využívá často v textech svých písní.

Zahrál si také hlavní dvojroli v noirovém filmu Firecracker režiséra Steva Baldersona po boků herců jako jsou Dennis Hopper, Deborah Harry, Karen Black, James Russo, Joe Dallesandro. Tento film byl přes všechny potíže dokončen v roce 2004. Nebyl to ale první případ, kdy se Patton poprvé ztotožnil s filmovou postavou. Již v klipu Faith No More k The Last Cup of Sorrow parafrázoval Scottieho ze snímku Vertigo.

Rodina

Se svojí ženou pocházející z Itálie žije střídavě v Itálii a Kalifornii.

Řekli o Miku Pattonovi

"Velká část z vás si jej pamatuje jako křepčícího mladíka, který zběsile hází podholenou mařenou, navlečen do duhově barevné mikiny a boxerských rukavic v amerických barvách, a vysoko posazeným hlasem ječí z televize, že když to chceme všechno, nemůžeme to mít.

Ještě více z vás ho bude znát jako charismatického frontmana s hlasovým rozsahem větším než má mnoho absolventů konzervatoře a typickým řídkým teenagerským knírkem, kterému se v americkém slangu neřekne jinak než „dirt lip“.

A téměř všichni si musí pamatovat elegána v obleku s ulíznutými vlasy dozadu, libujícího si v hlubokých tónech, kterak svým hlasem rozechvívá pódium trutnovského Bojiště." Toby T. Tucker

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Mike Patton (1)

Tahouny letošního Rock for People se stanou Faith No More!

16.04.2012 - Ostřílenou kavalerii přivede do hradeckého Festivalparku její generál Mike Patton, zvaný "šílený génius nebo geniální šílenec"!

Všechny články o Mike Patton (1) »
TOPlist