Mickey Rooney

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Režisér

Věk: 103 let

Datum narození: 23.09. 1920

Výška: 157 cm

Hodnocení Mickey Rooney

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Mickey Rooney (22)

Životopis Mickey Rooney Upravit životopis

Mickey Rooney, rodným jménem Joseph Yule, Jr. (* 23. srpna 1920 v Brooklynu, New York, USA) je americký herec, bavič, komik, držitel ceny Americké filmové akademie Oscar, držitel ceny Zlatý glóbus i ceny Emmy.

Herectví se věnoval díky své matce už od nejútlejšího dětství, oba jeho rodiče byli kabaretní herci. Už jako dítě vystupoval v několika desítkách němých filmů. Poté, co jako šestnáctiletý poprvé zazářil ve filmové podobě Shakespearovy hry Sen noci svatojánské, mu společnost MGM nabídla první profesionální smlouvu. Od poloviny 30. let do poloviny 40. let patřil mezi nejoblíbenější americké herce, vystupoval v různých filmových komediích a muzikálech. Až potom, co ztvárnil filmovou postavu, která se jmenovala Andy Hardy, za ni také v roce 1938 obdržel cenu Americké filmové akademie Oscar. Velmi se spřátelil s ženskou hereckou hvězdou své doby, jíž byla Judy Garlandová, se kterou vytvořil komickou dvojici. Její předčasná smrt pod vlivem drog jej velice psychicky poznamenala.

Rozvoj jeho úspěšné kariéry narušila druhá světová válka, kdy sloužil v americké armádě. Po skončení války jeho popularita postupně klesala a již nikdy nedosáhla předválečné úrovně.

Svého druhého Oscara, tentokrát za celoživotní dílo obdržel v roce 1982.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Mickey Rooney (2)

Válka o tělo hollywoodské legendy Mickeyho Rooneyho!

11.04.2014 - Hollywoodská legenda Mickey Rooney zemřel v požehnaném věku 93 let, ale zřejmě ještě před smrtí stačil „zadělat“ na pěkné průšvihy svým příbuzným.

Zemřel Mickey Rooney! Ve 93 letech odešel malý velký muž Hollywoodu

07.04.2014 - Ve věku 93 let zemřel legendární herec Mickey Rooney, který začal hrát již ve dvacátých letech jako dítě. Ač nevelkého vzrůstu, navždy se zapsal do filmové historie.

Všechny články o Mickey Rooney (2) »
TOPlist