Michal Penk

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvák, hudebník, skladatel

Věk: 53 let

Datum narození: 19.04. 1968

Žánry: hard rock , pop rock , balady

Hodnocení Michal Penk

Přitažlivost
67% (35 hlasů) 12536.místo
Talent
75% (37 hlasů) 12812.místo
Inteligence
71% (32 hlasů) 12317.místo
Vtipnost
66% (25 hlasů) 12760.místo

Fotky Michal Penk (7)

Životopis Michal Penk Upravit životopis

Michal Penk (* 19. dubna 1968) je český zpěvák, skladatel a hudebník.

Životopis

Michal Penk byl v dětství úspěšný klavírista. V nejvýznamnějších soutěžích získával skvělá umístění. Jeden z nejkvalitnejších československých hudebníku.

V roku 1984 začal hrát v skupině Julie 2300. V roce 1985 hledali zpěváka do skupiny Lucie a tip na Michala Penka dal tehdejší manažér Michal Kaizr. V listopadu 1985 Penka do kapely přijali. Během Lucie hrál i v kapele Bossanova.V průběhu léta 1986 zpěvák Michal Penk kapelu Lucie opustil, protože ho zlákal Ladislav Štaidl do Orchestru Ladislava Štaidla. Později z něj stal idol dívek v někdejším Československu.

Spolupracoval s producentským duem ORM (Petr Dvořák a Pavel Růžička), se kterými na sebe výrazně upozornil koncem 80. let ploužáky jako Odpusťte nám nebo Stín. Současně vystupoval v duetech s Ivetou Bartošovou. Složil pro ni hudbu k písním Útoč svou láskou, Závod s mládím, Tichá píseň. Nazpíval titulní píseň k TV seriálu Chlapci a chlapi Má daleká (seriál o vojácích hrali tam např.: Eva Vejmělková, Martin Zounar, Sabina Laurinová a jiní) . V roce 1989 mu vyšlo jeho první album Michal Penk. Po Sametové revoluci založil kapelu Sing Sing , která hrála hardrock. Vydali čtyři alba. V hudební tvorbě produkoval alba zpěvačce Tereze Pergnerové.

Počátkem 90. let se znovu vrátil na výsluní s písní O bláznech. Je to jeho největší a nejúspěšnější hit. K písničce O bláznech natočil i videoklip, který mu režíroval Sagvan Tofi. V roce 1993 pro film Kanárská spojka složil scénickou hudbu a nazpíval skladby. V tomhle filmu vystupoval i jako herec, hrál tu sám sebe. K filmu vydal album Naopak s podtitulem Kanárská spojka. Do roku 1994 se mu dařilo, ale pak přišel strmý pád. V letech 1996 - 2001 byl drogově závislým. Později se z něj stal věřící, ale po čase se stal opět drogově závislým. Poté se vzpamatoval a začal se v letech 2002 a 2004 opět připomínat. Podle svých slov je už teď čistý, ale jeho hudební plány mu prozatím nevycházejí. Hrál v českém muzikálu Michala Davida na motívy románu Alexandra Dumase - Tři mušketýři postavu Aramisa.

V 80. letech spolupracoval s Ivetou Bartošovou, se kterou spolu žili ve společné domácnosti. Potom Michal Penk seznámil Ivetu Bartošovou s Ladislavem Štaidlem. Zpěvačka Michala kvůli Štaidlovi opustila.

Roku 1991 se mu s jeho tehdejší přítelkyní narodil syn Christopher. Ti nyní společně žijí v Anglii.

Ocenění

  • Vítěz dvou soutěží Pražského kola mladých klavíristů.
  • Vítězství na prvním festivalu Rockfest - Rockfest 86 se skupinou Bossanova.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Michal Penk (7)

Lucie se zastává Michala Penka, nebyl zdrogovaný!

01.07.2016 - Kapela Lucie koncertuje jako o život, slaví totiž třicet let svého výročí. Na pódium si zve všechny ty, kdo ji kdysi dávno zakládali, což byl mimo jiné také zpěvák Michal Penk.

Michal Penk volá na svém Facebooku o pomoc! Co se děje?

02.04.2015 - Michal Penk již není mezi osobami, které hledá policie. Ta si pro něj došla do jeho bytu a zpěvák se k zadržení i vyjádřil. Nyní ale volá zoufale o pomoc!

Michala Penka hledá policie! Co provedl?

01.04.2015 - Zpěvák Michal Penk je velmi podivnou existencí, která se již delší dobu potýká se značnými problémy. Ostatně to se podepsalo i na jeho vizáži.

Krutá Iveta Bartošová: Michal Penk je nemocný schizofrenik!

08.11.2012 - Zpěvačka, která má sama pořádné psychické problémy, se obula do ještě větší trosky! Od ní to teda sedí!

Co týden dal: Iveta Bartošová se ale uměla narodit!

16.01.2011 - Celý týden nás média zásobovala pikantními informacemi z nové knihy známé zpěvačky!

Iveta Bartošová: Milenec Michal Penk jí byl nevěrný s Kubánkou!

13.01.2011 - Iveta Bartošová (44), která žila se zpěvákem Michalem Penkem (42), prozradila zajímavé pikatnosti.

Všechny články o Michal Penk (7) »
TOPlist