Michael Giacchino

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Ostatní

Věk: 53 let

Datum narození: 10.10. 1967

Místo narození: USA, New Jersey, Riverside

Hodnocení Michael Giacchino

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Michael Giacchino (31)

Životopis Michael Giacchino Upravit životopis

Michael Giacchino (* 10. října 1967, Riverside Township, New Jersey, USA) je americký hudební skladatel. Patří mezi známé hudební skladatele filmové a seriálové hudby.

Život

Od deseti let se začal věnovat filmové hudbě. Později vystudoval magisterský titul na School of Visual Art v New Yorku. Zpočátku pracoval ve studiích Universal a Disney v New Yorku. Později se přestěhoval do Los Angeles, kde pracoval pro Disney jako asistent produkce videoher.

První velkou skladatelskou kompozicí byla orchestrální hudba k videohře The Lost World: Jurassic Park od DreamWorks Interactive. Proslavil se také soundtrackem ke hře Medal of Honor, díky kterému si ho režisér J. J. Abrams vybral jako skladatele pro seriál Alias. Jejich spolupráce pokračovala i v kultovním seriálu Ztraceni, kde bylo zapotřebí 120 hodin hudby. Během seriálu složil také hudbu ke hře Call of Duty a v roce 2004 také k animovanému filmu Úžasňákovi. Pokračoval soundtrackem Mission Impossible III a získal nominaci na Oscara za hudbu k filmu Ratatouille. Toto ocenění nakonec získal díky animovanému filmu Vzhůru do oblak (2009), téhož roku napsal též hudbu pro sci-fi film Star Trek.

Mezi jeho současné počiny (květen 2011) patří soundtracky k filmům Mission Impossible IV: Ghost Protocol, Super 8 a Cars 2.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Michael Giacchino (0)

Všechny články o Michael Giacchino (0) »
TOPlist