Michael Foret

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvák

Věk: 37 let

Datum narození: 20.09. 1986

Žánry: rock , pop , brutal death metal , grindcore , thrashcore , česko-slovenská

Hodnocení Michael Foret

Přitažlivost
30% (36 hlasů) 15918.místo
Talent
27% (35 hlasů) 15679.místo
Inteligence
24% (34 hlasů) 15232.místo
Vtipnost
34% (34 hlasů) 14939.místo

Fotky Michael Foret (41)

Videoklipy Michael Foret (2)

Písně Michael Foret (12)

Všechny písně Michael Foret (12) »

Diskografie Michael Foret (1)

Životopis Michael Foret Upravit životopis

Michael Foret (* 20. září 1986 Prostějov) je český zpěvák, skladatel, textař a herec. V roce 2005 se probojoval z necelých 9 tisíc účastníků druhého ročníku hudební soutěže Česko hledá SuperStar do finále na 6. místo. Na základě toho vydal v roce 2006 Ondřejem Soukupem produkované debutové album Forte. Hraje jednu z hlavní rolí v úspěšném českém muzikálu Děti Ráje (Mickey). Vystudoval Anglo-Německou Obchodní akademii v Praze, 3 roky studia na Konzervatoři Jaroslava Ježka obor Muzikál a nyní studuje Univerzitu Jana Amose Komenského obor Audio vizuální komunikace a tvorbu.

Životopis

Michael Foret se narodil 20. září 1986 v Prostějově. Do 15 let se aktivně věnoval sportu na základní škole závodně provozoval lehkou atletiku, hrál tenis a volejbal. Ve 13 letech navštívil svůj první koncert v Praze - The Cranberries a od té doby hraje na kytaru, píše vlastní písně a zpívá. Na střední škole vystupoval na různých kulturních akcích a soutěžích. V 18 letech se zúčastnil druhého ročníku televizní hudební soutěže Česko hledá SuperStar, kde se z necelých 9 000 přihlášených probojoval do finále na 6. místo. Získal smlouvu s hudebním vydavatelstvím SONY BMG a 18. dubna 2006 vydává Ondřejem Soukupem produkovanou debutovou desku Forte. Hrál v teenagerovském filmu Experti, kde nazpíval i titulní píseň Expert. Po "mediální bublině" kolem SuperStar se Michael ubral do ústraní, začal studovat Konzervatoř Jaroslava Ježka a založil společně s Adamem Kollerem kapelu ForetGump. Po dvou letech koncertování se kapela rozpadla a Michael posléze začal spolupracovat s Matějem Portešem a Filipem Gemrothem z kapely Toneless na své druhé, tentokrát zcela autorské, desce Uvnitř.

Michaelovo poslední album nese název Uvnitř a natáčelo se od srpna do prosince 2008 průběžně ve studiu Svárov a v domácích studiích Matěje a Filipa. Album Uvnitř vyšlo v březnu 2009 a dočkalo se přívětivého uznání kritiků a fanoušků i méně středoproudého vnímání.

Nyní Michael účinkuje v muzikálu Děti ráje, kde představuje jednu z hlavních rolí - roli Mickeyho, mladého hudebníka. Každý měsíc natáčí pro své fanoušky videoblog ze svého pracovního i osobního života a na rok 2011 připravuje s Matějem Portešem svou třetí desku, o které říká, že bude velkým překvapením. Vystupuje sám s kytarou nebo na halfplayback, ale především s vlastní kapelou, která se skládá z mladých hudebníků z konzervatoře a klubových kapel.

Michael Foret je inspirován muzikanty a umělci jako jsou Peter Gabriel, Kate Bush, Pink Floyd, Damien Rice, Norah Jones nebo Coldplay.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Michael Foret (1)

Michael Foret vs. Richard Krajčo: Slovní přestřelka

29.01.2010 - Už se hádají nejenom modelky, ale také čeští zpěváci!

Všechny články o Michael Foret (1) »
TOPlist