Michael Douglas

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Režisér, producent

Věk: 76 let

Datum narození: 25.09. 1944

Místo narození: USA, New Jersey, New Brunswick

Výška: 178 cm

Člen skupiny: Fall of Efrafa

Hodnocení Michael Douglas

Přitažlivost
74% (5 hlasů) 10922.místo
Talent
87% (6 hlasů) 9575.místo
Inteligence
78% (5 hlasů) 11309.místo
Vtipnost
70% (5 hlasů) 11933.místo

Fotky Michael Douglas (315)

Životopis Michael Douglas Upravit životopis

Michael Douglas, rodným jménem Michael Issurovič Děmskij (* 25. září 1944) je americký herec a producent, syn amerického herce Kirka Douglase a manžel herečky Catherine Zeta-Jonesové. Jedná se o držitele dvou ocenění Oscar, tří Zlatých Glóbů, přestižní divadelní ceny Tony a mnoha dalších ocenění.

Pochází z umělecké rodiny, jeho otec Kirk Douglas patří již od 60. let k velkým hollywoodským hereckým hvězdám, i jeho maminka Diana Dill je známá britská herečka.

Svá studia na univerzitě v Yale nedokončil a začal studovat herectví na kaliforské univeritě v Santa Barbaře (jeho spolužák a kamarád zde byl Danny DeVito), později svá studia herectví dokončil v New Yorku.

První velká role přišla v roce 1969 ve sníku Hail, Hero!, za níž byl poprvé nominován na Zlatý Glóbus coby objev roku. Jeho pravděpodobně nejslavnější role je Gordon Gekko, finanční magnát a padouch z filmu Wall Street, za kterou byl oceněn Oscarem. Mezi jeho neznámější, neslavnější a celkově nejúspěšnější producentské počiny patří známý Formanův film Přelet nad kukaččím hnízdem.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Michael Douglas (25)

5 nejhorších filmových párů

31.01.2020 - Hollywood svým divákům velmi rád splňuje jejich nejniternější sny a prostřednictvím svých filmů jim poskytuje ideální životy, které si sami nemohou prožít.

Syn Michaela Douglase, kterého pustili z vězení, se chlubí tetováním

04.08.2016 - Syna Michaela Douglase Camerona pustili před pár týdnů z vězení. Nyní si vychutnává života na svobodě plnými doušky a navíc se chlubí tetováním a svaly, ke kterým ve vězení přišel...

Syna Michaela Douglase pustili z vězení, po sedmi letech

02.08.2016 - Dlouhých sedm let byl zavřený syn Michaela Douglase Cameron. Synek z bohaté rodiny seděl z prodej drog, zpoza mříží musel sledovat třeba to, jak jeho táta bojuje s rakovinou, nebo ...

Michael Douglas je klikař! Catherine Zeta Jones ukázala perfektní figuru

27.03.2016 - Herečce Catherine Zeta Jones je šestačtyřicet let, její figura však rozhodně nestárne. Nedávno jsme mohli vidět Catherine v plavkách a je to stále totiž pohled pro bohy!

Otci Michaela Douglasa, tomuhle svalovci na obrázku, bude již příští týden 99 let!

06.12.2015 - Slavný herec Michael Douglas si na Facebooku vzpomněl na svého otce, Kirka Douglase, který oslaví příští týden úctyhodných 99 let.

Holllywoodské diety? Kdepak Michael Douglas si pochutnává na české kachně se šesti!

19.12.2014 - Celebrita světového formátu, hollywoodský herec Michael Douglas už nějaký ten den dlí v Praze.

Všechny články o Michael Douglas (25) »
TOPlist