Melanie Griffith

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 3 fanoušci
Nesnáším
2 antifanoušci
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka

Věk: 66 let

Datum narození: 9.08. 1957

Místo narození: USA, New York, New York City

Výška: 176 cm

Hodnocení Melanie Griffith

Přitažlivost
88% (135 hlasů) 6546.místo
Talent
82% (121 hlasů) 11192.místo
Inteligence
85% (125 hlasů) 9461.místo
Vtipnost
85% (121 hlasů) 8944.místo

Fotky Melanie Griffith (79)

Melanie Griffith nahé fotky (1)

Melanie Griffith nahá ve filmech (17)

Životopis Melanie Griffith Upravit životopis

Melanie Griffithová (* 9. srpen 1957) je americká herečka, vítězka Zlatého glóbu.

Životopis

Osobní život

Narodila se v New Yorku herečce Tippi Hedrenové a producentovi a herci Peteru Griffithovi. Rodiče se rozvedli, když jí byli čtyři. Otec se znovu oženil s modelkou Nanitou Greene a měl další dvě děti. Matka si vzala producenta Noaha Marshalla a díky tomu Melanie vyrůstala se třemi nevlastními bratry.

Ve 14 začala chodit s dvaadvacetiletým Donem Johnsonem, který hrál spolu s její matkou ve filmu. V 18 se za něj provdala v Las Vegas, ale jejich manželství vydrželo jen šest měsíců.

Negativní pohled na ni se nachází v autobiografii její bývalé nejlepší přítelkyně Tatum O'Nealové, kde O'Nealová tvrdí, že ji jednou zavedla na orgie plné opia a že jednou nachytala svého otce Ryana O'Neala při sexu s náctiletou Melanie.

V září 1981 se provdala za Stevena Bauera, se kterým má syna Alexandera (nar. 1985). V roce 1987 se manželé rozvedli. Po tomto manželství měla problémy s alkoholem, ze kterých ji dostal její bývalý manžel Don Johnson. Toho si v roce 1989 znovu vzala a mají spolu dceru Dakotu Johnson (* 1989). O šest let později Johnsona ale opustila kvůli jeho zneužívání prášků. Později se za ním na chvíli vrátila, ale krátce na to ho znovu opustila kvůli Antoniu Banderasovi. Rozvod s Johnsonem byl ukončen v únoru 1996, v květnu si vzala Banderase a v září se jim narodila dcera Stella.

Kariéra

S herectvím začínala už v devíti měsících v reklamě. První velkou roli získala ve filmu Noc postupuje, ve kterém jako sedmnáctiletá odehrála několik nahých scén. Díky tomu získala pozornost a další role ve filmech Úsměv, Návrat Lew Harpera a Jeden na jednoho.

V roce 1984 hrála v thrilleru Dvojník, díky kterému získala roli ve filmu Něco divokého. Úspěch jí přinesla postava Tess McGillové ve filmu Podnikavá dívka, za který byla oceněna Zlatým glóbem a získala nominaci na Oscara.

Mnoho jejích dalších filmů nebylo moc úspěšných, např. Ohňostroj marnosti. Se svým tehdejším manželem Donem Johnsonem hrála ve filmech Prázdniny v ráji a Včera narození. Dobré hodnocení získala filmy Psychopat ze San Francisca a Nejsem žádný blázen. Svého dalšího manžela Antonia Banderase potkala při natáčení filmu Jedna navíc. S ním pracovala i na dalším filmu Léto v Alabamě, kde si její dvě dcery zahrály její filmové dcery. Pozitivní ohlas získala díky roli v nezávislém filmu Feťáci z roku 1998. V roce 2002 svůj hlas propůjčila Margalo ve filmu Myšák Stuart Little 2.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Melanie Griffith (12)

Melanie Griffith vystavila na premiéře filmu nohy v minisukni

14.11.2017 - Melanie Griffith (60) přišla ruku v ruce s kamarádkou Kris Jenner na premiéru svého posledního filmu The Disaster Artist, jehož režie se ujal James Franco.

Herečka Melanie Griffith si prý léčila rakovinu kůže

11.10.2017 - Herečka Melanie Grifith (60) prý bojovala s rakovinou kůže, objevila se na její tváři.

Cože, Melanie Griffith si kouše nehty?

11.01.2017 - I slavní jsou jen a pouze lidé a mají lidské chyby a zlozvyky, jako třeba Melanie Griffith(59).

Antonio Banderas už randí s novou holkou!

08.09.2014 - To, čeho se Melanie Griffith (57) obávala posledních pár desetiletí, se stalo. Její dnes už bývalý manžel se znovu zamiloval a randí s novou ženou. Tou by měla být blonďatá bankéřka Nicole Kambel.

Melanie Grifith a Antonio Banderas opět spolu! Bohužel jen na plátnech kin…

23.08.2014 - Melanie Griffith (57) a Antonio Banderas (54) se opět hledali! Bohužel ve svém životě si už nějaký ten měsíc jde každý svou cestou, ale dohromady je svedl nový film Automata.

Melanie Griffith a Antonio Banderas – definitivní konec! Melanie si odstraňuje tetování se jménem manžela

01.07.2014 - Tohle manželství vydrželo 17 let, i když se jeho konec předpovídal mnohem dříve.

Všechny články o Melanie Griffith (12) »
TOPlist