Matthew Bellamy

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 1 názor

Povolání: Zpěvák, Klávesista, textař, Kytarista, piánista, skladatel

Věk: 42 let

Datum narození: 9.06. 1978

Výška: 170 cm

Člen skupiny: Muse

Žánry: vtipná , alternativní rock , klasický rock , klasická , skladatel

Hodnocení Matthew Bellamy

Přitažlivost
92% (11 hlasů) 3551.místo
Talent
96% (12 hlasů) 4038.místo
Inteligence
96% (12 hlasů) 3568.místo
Vtipnost
94% (11 hlasů) 4014.místo

Fotky Matthew Bellamy (297)

Životopis Matthew Bellamy Upravit životopis


Matthew James Bellamy (* 9. června 1978, Cambridge, Anglie) je zpěvák, kytarista, klávesista a pianista britské alternativní rockové kapely Muse. Je proslulý především svým falsettem a strhujícími výkony během živých vystoupení.

Minulost a rodina

Bellamyho otec George Bellamy byl kytarista britské rockové kapely The Tornadoes, která v šedesátých letech obsadila se svým hitem Telstar první místo US top 100.

Bellamyho matka Marilyn se narodila v Belfastu a po příjezdu do Anglie v sedmdesátých letech se během prvního dne seznámila s Georgem Bellamym, který toho času pracoval jako taxikář v Londýně. Společně se odstěhovali do Cambridge, kde se jim narodil syn Paul a o pár let později i Matthew.

V osmdesátých letech se opět stěhovali, tentokrát do Teignmouth, kde Matt navštěvoval Teighnmouth Community college. V jeho třinácti letech se rodiče rozvedli a část svého života prožil s babičkou.


Vlivy

Jeho falsetto je hlavní poznávací značkou kapely. Je ovlivněn Freddiem Mercurym a především s Jeffem Buckleyem a Thomem Yorkem z Radiohead, s nímž byl často na začátku kariéry srovnávám a dokonce obviňován z vykrádání.

Klavírem začal být uchvácen po seznámení s prací slavného ruského romantika Sergeje Rachmaninova, jehož občas cituje i v krátkých úryvkách schovaných v písních Muse, skloubených dohromady s hřmotným rockem. Především jde cítit inspirace skladbou "Piano concert No.2" v písních Space dementia, Ruled by secrecy, Megalomania a především Butterflies and hurricanes. Při živých vystoupeních často otevíral skladbu Screenager částí "Prelude in C-sharp minor". Dále je možno najít inspiraci Čajkovským, ke konci sklady Hoodoo. Kytara je znatelně ovlivněna Jimi Hendrixem a především Tomem Morellem z Rage Against the Machine, kterého připomíná především skladba Origin of symmetry na druhém albu, které staví na silných a výrazných kytarových riffech. S Morellem jej mimo jiné spojuje záliba v technicky nadprůměrně vybavených a na zakázku dělaných kytarách s velkou řádou funkcí a efektů.

Hudební nástroje

Bellamy používá kytary značky Manson vyráběné v Exeteru. Vlastní deset kytar této značky, jeho první a mezi fanoušky slavná kytara byla stříbrná Mansonka, poté přišel s ideou, kterou mu pomohl Hugh Manson, přivést na svět a jejímž výsledkem je kytara s implementovaným efektem ZVex Fuzz Factory, díky kterému si uchovává svůj tolik typický zvuk a který mu zároveň dává naprostou kontrolu při ovládání feedbacku. Pro natáčení nového alba Black Holes and Revelations si pořídil Black Kaoss Manson.

Zajímavosti

  • Bellamy skončil v žebříčku magazínu Total Guitar jako 29. nejlepší kytarista současnosti a jeho riff, který otvírá píseň Plug in Baby se ocitl na třináctém místě mezi Top 100 riffs.
  • V hlasování australské hudební stanice Triple J's zvítězil jako nejlepší riff všech dob ten ze skladby Stockholm Syndrome.
  • V dubnu 2005 jej magazín Kerrang! ocenil 28. místem v žebříčku 50 nejvíce sexy lidí v podkategorii "rock 'n roll".
  • Cosmopolitan jej dva roky po sobě (2003 - 2004) vyhlásil nejvíce sexy rockerem.
  • magazín NME jej poctil čtrnáctým místem v žebříčku nejslavnějších a největších rock 'n rollových hrdinů všech dob.
  • Aktuálně byl Matthew Bellamy oceněn magazínem NME nejvíce sexy mužem roku 2007.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Matthew Bellamy (4)

Kate Hudson už vybrala jméno pro syna!

16.07.2011 - Kate Hudson (32) a její přítel Matt Bellamy (33) konečně našli jméno pro svého novorozeného syna!

Herečka Kate Hudson přivedla na svět syna!

11.07.2011 - Kate Hudson (32) porodila v sobotu v americkém Los Angeles druhého syna!

Těhotná Kate Hudson se zasnoubila s přítelem!

28.04.2011 - Herečka Kate Hudson (32) a rocker Matthew Bellamy (33) se budou brát!

Herečka Kate Hudson je těhotná!

13.01.2011 - Americká herečka Kate Hudson (32) čeká dítě se svým přítelem!

Všechny články o Matthew Bellamy (4) »
TOPlist