Marko Marin

profil
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Sportovec, Fotbalista

Věk: 32 let

Datum narození: 13.03. 1989

Místo narození: Bosna a Hercegovina, Gradiška

Hodnocení Marko Marin

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Marko Marin (0)

Životopis Marko Marin Upravit životopis

Marko Marin (srbsky: Марко Марин) (13. března 1989, Gradiška, Socialistická federativní republika Jugoslávie) je německý fotbalista srbsko-bosňáckého původu, který hraje za německý klub Werder Brémy a německou fotbalovou reprezentaci na pozici záložníka. Tržní cena tohoto pravonohého fotbalisty je podle serveru transfermarkt.de 14 000 000 €.

Marin se narodil matce Borce a otci Rankovi. V Marinových dvou letech se rodina přestěhovala do Německa, poněvadž zde Marinova matka našla práci. Vyrostl ve Frankfurtu, kde začal hrát v místních fotbalových mužstvech. Jeho idolem byl fotbalista Dejan Savićević.

Klubová kariéra

Počátky Marinovy profesionální kariéry jsou spjaty s Borussií Mönchengladbach. Za tento tým odehrál svůj první zápas v Bundeslize dne 31. března 2007. Následně přestoupil do svého nynějšího klubu Werder Brémy, jehož je členem od 1. července 2009. Za Brémy debutoval o měsíc a jeden den později.

Reprezentační kariéra

Marin nebyl nikdy pozván k reprezentaci Bosny a Hercegoviny a tak se rozhodl reprezentovat Německo. První zápas za seniorskou reprezentaci odehrál proti Bělorusku v květnu 2008. Dříve nastupoval za juniorské týmy Německa včetně reprezentací do 16 let (9 zápasů), 17 let (16 zápasů, 5 gólů), 18 let (4 zápasy, 2 góly) a 21 let (12 zápasů, 1 gól).

Když v roce 2008 připravoval trenér Joachim Löw nominaci hráčů na mistrovství Evropy 2008 v Rakousku a Švýcarsku, dostal se Marin do užšího kádru sestaveného ze 26 hráčů, na šampionát však mohlo odjet jen 23. Marin se do nejužšího kádru nakonec nedostal, stejný osud potkal i záložníka Jermaina Jonese a útočníka Patricka Helmese.

O dva roky později byl Marin nominován do reprezentace Německa pro mistrovství světa v Jihoafrické republice. Tentokrát se do nejužšího kádru probojoval a odcestoval do Afriky. Zahrál si 29 minut v prvních dvou zápasech skupiny, pokaždé jako střídající hráč. V prvním zápase proti Austrálii se dostal do hry v 81. minutě místo Lukase Podolskiho, proti Srbsku vystřídal v 70. minutě Thomase Müllera.

Úspěchy

Werder Brémy

  • Bundesliga
    • 3. místo (2009/10)
  • DFB-Pokal
    • 2. místo (2009/10)

Německo

  • Mistrovství světa ve fotbale
    • 3. místo (2010)

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Marko Marin (0)

Všechny články o Marko Marin (0) »
TOPlist