Mark Arm

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvák, hudebník, Kytarista

Věk: 62 let

Datum narození: 21.02. 1962

Místo narození: USA, Washington, Seattle

Výška: 188 cm

Člen skupiny: Green River, Wylde Ratttz

Žánry: punk , garage rock , punk rock , grunge , noise

Hodnocení Mark Arm

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Mark Arm (4)

Videoklipy Mark Arm (3)

Písně Mark Arm (5)

Všechny písně Mark Arm (5) »

Životopis Mark Arm Upravit životopis

Mark Arm (21. ledna 1962), rozený Mark McLaughlin, je zpěvák grungeové skupiny Mudhoney a významná postava celé seattlovské grunge scény. Patří k zakladatelům skupiny Green River, jedné z prvních grungeových skupin vůbec.

Mr. Epp a Green River

Mark Arm poprvé vstoupil na seattlovskou rockovou scénu v roce 1980, kdy na střední škole zformoval kapelu „Mr. Epp and the Calculations“. Tato kapela byla někdy označována jako „nejhorší kapela na světě“. V roce 1982 vydali své první EP. Následujícího roku se k nim přidal kytarista Steve Turner a vydali další nahrávku, avšak následujícího roku se skupina rozpadla.

Poté, co se Mr. Epp and the Calculations rozpadli, Arm a Turner založili skupinu Limp Richerds. Když se k Armovi a Turnerovi přidal ještě Jeff Ament, Stone Gossard a Alex Vincent, skupina se přejmenovala na Green River. Green River vydali celkem pět nahrávek, než se rozpadli.

Mudhoney

Arm a Turner po rozpadu Green River založili novou kapelu Mudhoney, do které přišel ještě bubeník Dan Peters a baskytaista Matt Lukin. V roce 1988 vydalo vydavatelství Sub Pop Mudhoney první singl s názvem „Touch Me I'm Sick“. Následovalo turné, po kterém vydali své první dlouhohrající album s prostým názvem Mudhoney. Další album Every Good Boy Deserves Fudge následovalo nedlouho poté. Mudhoney působí dodnes a mají na svém kontě takřka deset alb. I když se nikdy nestali součástí hlavního proudu populární hudby, je to jedna z mála dosud aktivních grungeových kapel, která stála u samotného zrodu grunge.

Sólové projekty

Arm za svou hudební kari=ru byl aktivní i v mnoha dlších hudebních projektech. Jeho singl „The Freewheelin' Mark Arm“ byl vydán v roce 1990. Zpíval např. v seattlovské superskupině The Monkeywrench. S kapelou Alice in Chains spolupracoval na jejich EP Sap z roku 1992.

V roce 2004 podnikl turné s MC5. O Armově životě pojednává kniha Our Band Could Be Your Life Michaela Azerrada.

V tomto článku je použit překlad textu z článku Mark Arm na anglické Wikipedii.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Mark Arm (0)

Všechny články o Mark Arm (0) »
TOPlist