Manu Chao

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvák

Věk: 63 let

Datum narození: 21.06. 1961

Místo narození: Francie, Paříž

Člen skupiny: Mano Negra

Žánry: alternativní , ska , španělská , reggae , francouzská

Hodnocení Manu Chao

Přitažlivost
95% (2 hlasů) 2403.místo
Talent
98% (4 hlasů) 3797.místo
Inteligence
95% (2 hlasů) 4295.místo
Vtipnost
90% (2 hlasů) 6629.místo

Fotky Manu Chao (62)

Videoklipy Manu Chao (173)

Písně Manu Chao (554)

Všechny písně Manu Chao (554) »

Diskografie Manu Chao (15)

Životopis Manu Chao Upravit životopis

Manu Chao (* 21. června, 1961 v Paříži; rozený jako Jose-Manuel Thomas Arthur Chao; velmi zřídka také označován jako Oscar Tramor) je francouzský latinsko-folkový zpěvák španělského původu.

Biografie

Chaova matka pocházela z Baskicka a jeho otec spisovatel Ramón Chao z Galicie (Vilalba). Přestěhovali se do Paříže, aby unikli diktátu Francisca Franca, který trval až do jeho smrti v roce 1975. Tak se stalo, že mladý Manu Chao strávil své dětství v okolí Paříže.

Manu Chao se stal velmi známým členem pařížské alternativní scény, a to ve skupinách jako například Les Hot Pants and Los Carayos. Roku 1987 Chao, jeho bratr Antoine Chao a jejich bratranec Santiago Casariego založili skupinu Mano Negra. Mano Negra zaznamenala úspěch ve Francii s hitovým singlem „Mala Vida“ a poté se vydala na turné po jižní Americe. Skupina se rozpadla v roce 1995.

Zpívá francouzsky, španělsky, arabsky, galicijsky, portugalsky, anglicky wolofsky, přičemž je časté, že je v jedné písni míchá více jazyků dohromady. Je jeden ze světově nejprodávanějších umělců, i když je poměrně málo známý v anglicky mluvících zemích.

V jeho hudbě lze vycítit vliv mnoha žánrů: rock, francouzský „šanson“, španělskoamerická salsa, Reggae, Ska alžírské raï. Tyto vlivy získal díky imigrantům přicházejícím do Francie, svým vztahům s Iberským poloostrovem a hlavně díky jeho cestám do střední Ameriky, kam se dostal po rozpadu Mano Negra. Mnoho Chaových textů jsou o lásce, životě v ghettu a imigraci. Často se v nich objevuje také nějaké levicové poselství (on sám má například velmi blízko k Zapatistickému hnutí).

Společně s Toninem Carotonem vytvořil skladbu La Trampa pro krátce žijící improvizační komedii Drew Carey's Green Screen Show.

Roku 2003 se sblížil s Amadou & Mariam, takže v roce 2004 vydali album Dimanche à Bamako (Neděle v Bamaku).

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Manu Chao (0)

Všechny články o Manu Chao (0) »
TOPlist