Luke Wilson

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Režisér

Věk: 47 let

Datum narození: 21.09. 1971

Místo narození: USA, Dallas, Texas

Výška: 183 cm

Hodnocení Luke Wilson

Přitažlivost
78% (5 hlasů) 10100.místo
Talent
100% (2 hlasů) 1086.místo
Inteligence
100% (2 hlasů) 870.místo
Vtipnost
100% (2 hlasů) 849.místo

Fotky Luke Wilson (150)

Životopis Luke Wilson Upravit životopis

Luke Cunningham Wilson (* 21. září 1971, Dallas, Texas, USA) je americký herec a režisér.

Dětství

Narodil se v Dallasu fotografce Lauře Cunningham Wilson a Robertu Andrewovi Wilsonovi, pracovníku v reklamě a operátorovi ve veřejné televizní stanici. Má dva starší bratry - Andrewa a Owena, kteří se oba rovněž zabývají filmařstvím. Jeho rodina pochází původně z Massachusetts, jedná se o irské Američany a římské katolíky.

Kariéra

Jeho herecká kariéra začala filmem Grázlové režiséra Wese Andersona, na jehož scénáři se podílel také Lukeův bratr Owen Wilson. Když se s bratry přestěhoval do Hollywoodu byl obsazen do snímku s Calistou Flockhart Lhaní po americku a objevil se také v hororu Vřískot 2. Následovaly romantické filmy Best Men s Drew Barrymore, Co se doma usmaží a Jak jsem balil učitelku, který opět režíroval Anderson a spoluautorem scénáře byl Lukeův bratr Owen.

Role vedle Reese Witherspoon ve snímku Pravá blondýnka v roce 2001 jej vynesla mezi hlavní hollywoodská jména. Následovaly snímky Mládí v trapu a Taková zvláštní rodinka. Získal také roli v televizním seriálu Zlatá sedmdesátá, kde se několikrát opakovaně objevil mezi lety 2002 a 2005.

V roce 2005 napsal scénář a spolu se svým bratrem Andrewem režíroval snímek Příběh Wendella Bakera, v němž také ztvárnil hlavní roli. O rok později ztvárnil ve snímku Absurdistán postavu průměrného vojáka Joea Bauerse, jenž byl vybrán pro kryogenický projekt, který se probudí po několika stech letech v době, kdy je svět daleko méně inteligentnější, což dělá z Joe jednoho z nejchytřejších lidí.

V dalších letech následovaly také vážnější role, např. v hororu Motel smrti, kde hrál spolu s Kate Beckinsale, nebo Zázraky se nedějí.

Média ho vedle Vince Vaughna, Owena Wilsona, Jacka Blacka, Bena Stillera a Willa Ferrella zařadila do skupiny herců Frat Pack, s nimiž se často objevuje ve filmech.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Luke Wilson (1)

5 nejšílenějších filmových večírků

31.12.2018 - Konec roku je vždy důvodem k oslavě.

Všechny články o Luke Wilson (1) »
TOPlist