Linda Evangelista

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Modelka

Věk: 55 let

Datum narození: 10.05. 1965

Místo narození: Ontario, Kanada, St. Catharines

Hodnocení Linda Evangelista

Přitažlivost
85% (6 hlasů) 7603.místo
Talent
98% (4 hlasů) 3730.místo
Inteligence
95% (4 hlasů) 3820.místo
Vtipnost
90% (4 hlasů) 5669.místo

Fotky Linda Evangelista (13)

Linda Evangelista nahé fotky (3)

Životopis Linda Evangelista Upravit životopis

Linda Evangelista (* 10. května 1965, St. Catharines) je kanadská supermodelka, jež se objevila na více než šesti stech titulních stranách časopisů a během modelingové kariéry pracovala pro řadu společností.

Osobní život

Narodila se v roce 1965 ve městě St. Catharines v ontarijské provincii, původně italským rodičům, kteří emigrovali do Kanady. Vyrostla v dělnické a tradiční římskokatolicky orientované rodině. V místě narození vystudovala střední školu Denis Morris Catholic High School. Pro svět modelingu ji objevil agent na soutěži krásy Miss Teen Niagara 1978.

Modelingová kariéra

Poté, co se přestěhovala do New Yorku, podepsala smlouvu s agenturou Elite Model Management. Část kariéry strávila prací v Paříži, kam se přestěhovala roku 1984. Objevila se také v několika videoklipech hudebníka George Michaela.

Známou se stala citátem z roku 1990, když během rozhovoru s Jonathanem van Meterem pro časopis Vogue uvedla: „Nevzbudíme se za méně než 10 000 dolarů na den.“ Věta je často nesprávně citována jako „nevylézáme z postele za méně než… ,“ či „nevstávám z postele za méně než… .“

Na konci 80. let si nechala ostříhat vlasy. Krátký chlapecký sestřih pro ni danou sezónu znamenal okamžité vypovězení nasmlouvaných módních přehlídek. Přesto se objevila na mnoha obálkách časopisů a ženy její účes napodobovaly. V následujících letech pak vícekrát prošla výraznou změnou stylu účesu.

V roce 2007 podepsala několikaletou exkluzivní smlouvu s kosmetickou firmou L'Oreal Paris. Další profesionální kontrakty uzavřela s módními agenturami DNA Model Management v New Yorku a Models 1 v Londýně.

V červnu 2010 deník New York Post přinesl informaci, že se stane novou tváří maloobchodní společnosti Talbots, zaměřující se na oblečení, obuv a módní doplňky.

Soukromý život

Ve dvaceti dvou letech se vdala za o řadu let staršího výkonného ředitele agentury Elite Model Management Geralda Marieho.. Manželství trvalo v letech 1987–1993. Po rozvodu navázala šestiletý partnerský vztah s hercem Kylem MacLachlanem.

Od roku 1998 byl jejím přítelem francouzský fotbalový brankář Fabien Barthez, se kterým následující rok otěhotněla. V šestém měsíci gravidity potratila, pár se rozešel a modelka se na další tři roky vzdala profesní kariéry.

11. října 2006 přivedla na svět syna Augustina Jamese, ovšem jméno biologického otce sdělit odmítla. V době těhotenství se objevila v srpnovém vydání magazínu Vogue.

Poté navázala poměr s Peterem Mortonem. Dvojice se rozešla v druhé polovině roku 2010.

V červenci 2011 periodikum The New York Post uvedlo, že otcem jejího dítěte je francouzský miliardář François-Henri Pinault, manžel herečky Salmy Hayekové. O měsíc později, 1. srpna 2011, po něm modelka u newyorského soudu nárokovala měsíční výživné na syna ve výši 46 000 dolarů.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Linda Evangelista (7)

Bývalá topmodelka Linda Evangelista se pěkně změnila

20.04.2016 - V osmdesátých a devadesátých letech to byla jedna z nejúspěšnějších topmodelek, ďábelsky dobře placená. Poslední obrázky Lindy Evangelisty z New Yorku ale vypadají trochu jinak…

Sedmiletý vztah Lindy Evangelisty je u konce

09.06.2013 - Kanadská supermodelka a restauratér Peter Morton jsou už "pouze" přátelé.

Linda Evangelista se se svým exmilencem dohodla na výživném pro syna!

09.05.2012 - Kanadská modelka a francouzský miliardář si u soudu pěkně vynadali a nakonec se v poklidu domluvili!

Linda Evangelista tvrdí: Manžel Salmy Hayek mě nutil k potratu!

04.05.2012 - Kanadská modelka se hádá s exmilencem o výživné na dítě a u soudu povídá pěkné věci!

Co týden dal: Dokud žije Iveta Bartošová, žije český bulvár!

14.08.2011 - Iveta Bartošová opět potvrdila, že je základním pilířem českého bulvárního světa!

Všechny články o Linda Evangelista (7) »
TOPlist