Lily Allen

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 5 fanoušků
Nesnáším
2 antifanoušci
Napiš názor 1 názor

Povolání: Zpěvačka

Věk: 37 let

Datum narození: 2.05. 1985

Místo narození: Londýn, Anglie

Žánry: elektronická , pop , electro-pop , britpop , autoři vlastních písní

Hodnocení Lily Allen

Přitažlivost
87% (16 hlasů) 7012.místo
Talent
87% (14 hlasů) 9460.místo
Inteligence
87% (15 hlasů) 8436.místo
Vtipnost
86% (15 hlasů) 8245.místo

Fotky Lily Allen (1117)

Lily Allen nahé fotky (24)

Videoklipy Lily Allen (51)

Písně Lily Allen (230)

Všechny písně Lily Allen (230) »

Diskografie Lily Allen (2)

It's Not Me, It's You ( 9 Feb 2009)
Alright, Still ( 29 Jan 2007)
Celá diskografie Lily Allen (2) »

Životopis Lily Allen Upravit životopis

Lily Allen (* 2. května 1985, Londýn, Spojené království) je anglická zpěvačka a autorka písní, známá například svými písněmi „Smile“ a „LDN“. Jedná se o dceru herce a hudebníka Keitha Allena a filmové producentky Alison Owenové.

Její singl „Smile“ se dostal na první místo britské hitparády v červenci 2006.

Dětství

Jejím otcem je Keith Allen a matkou Alison Owenová. Narodila se v londýnské městské části Hammersmith. Poté se s rodinou usídlili v jiné části a tou byl Islington. Má starší sestru Sarah, mladšího bratra Alfieho (který je předmětem její písně „Alfie“) a mladší sestru Rebeccu. Také má mnoho nevlastních sourozenců.

V roce 1988 se objevila v show The Comic Strip Presents... , v díle nazvaném „The Yob“, který zčásti napsal i její otec. Když byly Lily čtyři roky, její otec opustil rodinu a tak vyrůstala pouze s matkou Chodila na 13 škol, včetně Hill House School a Bedales School a z několika byla vyloučena. Ve volném čase si ráda četla poslechla umělce jako The Specials, T. Rex a Happy Mondays.

Lily si zahrála dvorní dámu ve filmu z roku 1998 Královna Alžběta, který produkovala její matka. Odešla ze školy, když jí bylo patnáct, protože nechtěla „strávit třetinu života přípravou na práci v další třetině života, aby si na další třetinu života zajistila penzi.“ Poté, co jela s rodinou na dovolenou na Ibizu, řekla matce, že tam zůstane s přáteli, a tak se usídlila v městečku Sant Antoni de Portmany. Vydělávala si peníze prací v obchodě „Plastic Fantastic“ a dealerstvím extáze.

11. června 2011 se provdala v Gloucesteshire za podnikatele Sama Coopera, 25. listopadu se jim narodila dcera.

Hudební kariéra

Zájem nahrávací firmy

Lily potkala svého prvního manažera, George Lamba, když ji zachránil před skupinou útočníků a poslal ji domů. Lily odmítnulo několik nahrávacích společností, což přisuzovala faktu, že je dcerou Keitha Allena a také svým problémům s alkoholem. Využila však otcových známostí a v roce 2002 podepsala smlouvu s nahrávací společností Warner Music. Když z firmy odešel člověk, se kterým podepsala smlouvu, ztratili o ni zájem a byla nucena odejít.

Studovala zahradnictví a chtěla se stát květinářkou, ale nakonec si to rozmyslela a vrátila se zpět k hudbě. Začala psát písně a její manažer ji v roce 2004 představil producentskému duu Future Cut. Pracovali v malém studiu v suterénu jedné úřední budovy V roce 2005 podepsala smlouvu s Regal Records, která jí dala na nahrání alba £25,000, avšak nebyli schopni ho moc propagovat kvůli propagaci alb X&Y od kapely Coldplay a Demon Days od Gorillaz.

Popularita na Myspace

Lily si vytvořila účet na stránce Myspace a v listopadu 2005 na něj začala nahrávat demoverze svých písní. To přilákalo tisíce posluchačů a singl, který byl vydán na vinylových deskách v nákladu 500 kusů, se prodal rychle a tak byl narychlo vydán znovu, později i za £40. Vydala také kazety, nazvanéMy First Mixtape a My Second Mixtape na svou propagaci. Obsahovaly písně od Creedence Clearwater Revival, Dizzee Rascal a Ludacrise. Když se jí nashromáždily desítky tisíc přátel na Myspace, začal se o ni zajímat časopis „The Observer Music Monthly“. Pouze pár lidí (kromě její společnosti) vědělo, kdo Lily je, a tak byla firma docela zdrženlivá ve vyjádření, která po nich chtěl magazín pro svou reportáž.

V březnovém vydání z roku 2006 napsal OMM článek o Lilyině úspěchu přes Myspace. Úspěch jejich písní přesvědčil její nahrávací společnost, aby měla větší volnost při nahrávání alba a aby mohla použít některé písně, které sama napsala, místo písní od známých producentů. Lily se rozhodla pracovat s producenty Gregem Kurstinem a Markem Ronsonem a za dva týdny dokončila celé album

Debutové album (2006–2007)

Lilyino debutové album Alright, Still bylo vydáno v limitované edici na vinylových deskách 3.července ve Velké Británii a CD vyšlo jak v Británii, tak v Evropě 17. července 2006. Na albu je 11 až 14 písní (záleží na verzi), z nichž většina byla zveřejněna k poslechu na stránkách Myspace, včetně singlu "Smile" (první píseň, kterou napsala s Future Cut), "LDN", "Knock 'Em Out"a "Alfie". Dalšími písněmi na albu jsou "Friday Night", kterou zčásti napsal Jonny Bull, „Littlest Things“, kterou produkoval Mark Ronson. V USA album vyšlo 30. ledna, 2007, prodalo se ho 34,000 kusů a umístilo se na dvacátém místě v albové hiparádě „Billboard Album Charts“.

V září 2006 byl singl „Smile“ uveden na prodej v internetovém obchodě iTunes Music Store. V prosinci 2006 se video k tomuto singlu začalo hrát na různých hudebních amerických kanálech a také ho začla hrát některá americká rádia. Také natočila promo pro MTV.

V týdnu, který končil 28. lednem 2007, se podařilo britským umělcům obsadit všech deset míst v britské top10 albové hitparády poprvé od roku 1956. Právě v tomto týdnu bylo Lilyino album na devátém místě.

Americký časopis Entertainment Weekly jmenoval Alright, Still jedním z deseti nejlepšch alb, přestože v té době ještě na americkém trhu nebylo. V USA vyšlo 30. ledna 2007 a jako první singl z něj vzešel také "Smile". Americká verze alba obsahuje tři písně navíc: "Nan, You're A Window Shopper," "Blank Expression" a remix písně "Smile" od Marka Ronsona.

It's Not Me, It's You (2008–2009)

Další aktivity

Nazpívala vokály pro píseň "Lights Go Down" od formace Basement Jaxx (z alba Crazy Itch Radio) a také se objevila na albu Robbieho Williamse Rudebox v písních "Bongo Bong And Je ne t'aime plus" (což je coververze původní písně Manu Chaa ) a "Keep On". Dále se také objevila v písních "Rawhide" od Jamie T. a „Wanna Be“ od Dizzee Rascal.

Čtvrtým singlem z alba je píseň "Alfie".

Lily momentálně pracuje s Future Cut na druhém albu, ale odmítla zveřejnit detaily a prohlásila, že: "chyba, kterou lidé dnes často dělají je, že když mají úspěšné první album, nahrávací společnost je tlačí do rychlého vydání druhého. "

Kontroverze

Lily poměrně často veřejně vyjadřuje své názory na ostatní hudebníky. Chodila do školy s Lukem Pritchardem z kapely The Kooks a měla několik hanlivých poznámek na jejich adresu. Také řekla o Bobu Geldofovi, že je „píča“ („cunt“) a „pokryteckej spratek“ („sanctimonious prat“), a řekla, že když Kylie Minogue vystoupí na festivalu v Glastonbury, bude to pro tu akci urážka. Lilyino vystoupení na tomto festivalu v roce 2007 provázel další malý skandál – ve svých textech urazila zpěvačku skupiny Girls Aloud, Cheryl Cole.

Rapper Example nahrál novou verzi písně "Smile" nazvanou "Vile" (což je odpověď právě na původní verzi) psanou z pohledu bývalého přítele (ačkoliv on jejím přítelem nikdy nebyl)).

Když se jí ptali v časopisu NME, jak bude slavit, když se píseň "Smile" dostala na první místo v britské hitparádě, odpověděla "gak" (britský slangový výraz pro kokain). Hned vzápětí řekla, že si dělá srandu, ale bulvární plátky z toho udělaly skandál.

Také řekla, že každý, kdo si koupil debutové album Paris Hilton, by měl být zavražděn.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Lily Allen (35)

Vdanou Lily Allen načapal její pronásledovatel v posteli s cizím mužem

20.06.2016 - Britskou zpěvačku Lily Allen pronásledoval léta jistý Alex Gray. Ten byl nyní uznán vinným soudem, ale soudní pře provalila také šokující detaily pronásledování.

Lily Allen pronásledoval fanoušek! Udělal z ní prý poustevníka!

19.04.2016 - Bohužel, ani super hvězda Lily Allen se nevyhla nežádoucímu obtěžování fanouškem. Celých sedm let prý čelila jeho neobjednané společnosti ...

Lily Allen se rozvádí, ukázala fotku bez snubního prstýnku

28.12.2015 - Britská zpěvačka Lily Allen prostě nemá v lásce štěstí. S manželem Samem Cooperem se zřejmě rozvádí, ukázala fotku bez prstenu.

Bude hrát Lily Allen v pokračování 50 odstínů?

03.03.2015 - Má snad zpěvačka Lily Allen herecké ambice? Nedávno byla viděna s režisérkou Sam Taylor Johnsson, jak cosi velmi horlivě rozebíraly.

Lily Allen se totálně zbořila! Matka dvou dětí se opila po losangeleském koncertě pod obraz!

12.10.2014 - Lily Allen (29) je sice hrdou matkou dvou dětí, ale stále za to umí pořádně vzít. Ukázala to tento víkend po koncertu v Los Angeles.

Lily Allen hospitalizovaná! Posílá fotky, na kterých má v ruce zapíchané hadičky!

09.05.2014 - Lily Allen (29) sice v osobním životě potkalo obrovské štěstí, když po dvou tragických potratech, se jí narodily dva zdravé děti.

Všechny články o Lily Allen (35) »
TOPlist