Lil' Kim

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka, Zpěvačka, rapperka

Věk: 48 let

Datum narození: 11.07. 1974

Místo narození: USA, New York, Brooklyn

Člen skupiny: Junior M.A.F.I.A.

Žánry: rap , RnB , taneční , klasický rock , East Coast

Hodnocení Lil' Kim

Přitažlivost
87% (6 hlasů) 7099.místo
Talent
90% (5 hlasů) 7208.místo
Inteligence
90% (5 hlasů) 6199.místo
Vtipnost
90% (5 hlasů) 5649.místo

Fotky Lil' Kim (417)

Lil' Kim nahé fotky (22)

Videoklipy Lil' Kim (92)

Písně Lil' Kim (474)

Všechny písně Lil' Kim (474) »

Diskografie Lil' Kim (8)

The Notorious KIM ( 4 Sep 2007)
Hard Core ( 8 Sep 1997)
Celá diskografie Lil' Kim (8) »

Životopis Lil' Kim Upravit životopis

Kimberly Denise Jones (* 11. července 1975, Brooklyn, New York, USA), spíše známá jako Lil Kim, je americká "rapperka", textařka, herečka a zakladatelka hudební společnosti Queen Bee Entertaiment. V devadesátých letech 20. století byla členem skupiny Junior M.A.F.I.A., do které ji uvedl její rapový mentor The Notorious B.I.G..

Biografie

Narodila se v newyorské čtvrti Brooklyn v roce 1975. Roku 1983 se její rodiče rozvedli, ona poté vyrůstala u svého otce, který ji ovšem později vyhodil z domova. Poté žila se svou sestřenicí Sherondou ve čtvrti Queens. V ulicích poznala prozatím neznámého rappera The Notorious B.I.G., který velmi ovlivnil její život.

The Notorious B.I.G. byl v roce 1993 upsán pod společnost Bad Boy Records a o rok později vydal veleúspěšné album Ready to Die. Díky úspěchu získal v branži silnou pozici, a tak se rozhodl uvést své kamarády, mezi nimi byla i Lil Kim. Ti vytvořili skupinu Junior M.A.F.I.A. a získali smlouvu u Atlantic Records. Tam v roce 1995 vydali debut Conspiracy, album zaznamenalo vcelku slušný úspěch a získalo zlatou certifikaci společnosti RIAA, a to díky úspěšným singlům Player's Anthem a Get Money, na obou hostoval The Notorious B.I.G..

Po úspěchu alba se rozhodla vydat na solovou dráhu. Svůj debut vydala v listopadu 1996. Album neslo název Hard Core a stalo se 2x platinovým. Podstatnou roli v úspěchu jejího solo alba sehrály singly No Time (ft. Puff Daddy) a především Not Tonight (ft. Left Eye, Da Brat, Missy Elliott a Angie Martinez). V roce 1997 byl zastřelen The Notorious B.I.G., což zasáhlo, jak jeho blízké, tak celou hip-hopovou veřejnost. V důsledku toho se ještě téhož roku rozpadla skupina Junior M.A.F.I.A..

V letech 1998 - 1999 pracovala na své reputaci. Hostovala na mnohých albech, vystupovala na tour Puff Daddyho a vytvářela remixy jiných písní. Roku 1999 založila vlastní label Queen Bee Ent. a začala pracovat na svém druhém albu. V červenci 2000 vyšlo album The Notorious K.I.M., jež se umístilo na čtvrtém místě žebříčku Billboard 200, což je její nejlepší výsledek, také získalo platinovou certifikaci společnosti RIAA (USA) a zlatou od společnosti CRIA (Kanada), a to i přesto, že album neobsahovalo žádný úspěšnější singl. Za zmínku stojí jen píseň No Matter What They Say.

Roku 2001 využila příležitost spolupracovat s Christinou Aguilerou, Mýou a Pink na remaku písně Lady Marmalade. Ta byla určena pro soundtrack k filmu Moulin Rouge! a přinesla jejím tvůrcům cenu Grammy, pro Lil Kim jedinou ve své kariéře. V roce 2002 začala pracovat na svém dalším albu. La Bella Mafia, jak bylo album pojmenováno, vyšlo v březnu 2003 a v podstatě zopakovalo úspěch alba předchozího. Do rádií se vrátila díky singlům The Jump Off (ft. Mr. Cheeks) a hlavně Magic Stick, na kterém hostovala právě vycházející hvězda - rapper 50 Cent.

Po doznění vlny úspěchu, připravovala další album The Naked Truth. To vyšlo v září 2005, přestože album získalo od kritiků časopisu The Source hodnocení "5 mic", tedy nejvyšší možné, čímž se stala jedinou "rapperkou", která toho dosáhla, alba se prodalo jen okolo 400 000 kusů. Přesto album obsahuje vcelku úspěšný singl Lighters Up. Sama Lil Kim neúspěch vysvětluje tím, že kvůli svému pobytu ve vězení neměla čas propagovat album. Do vězení se dostala v červenci 2005. Byla odsouzena na rok za křivou výpověď v jejím svědectví ohledně střelby před studiem Hot 97 v roce 2001. Po deseti měsících byla propuštěna na tří letou podmínku.

Poté začala vystupovat v televizních show. Např. v roce 2006 se vysílala reality show Lil Kim: Countdown to Lockdown, která mapovala poslední dva týdny její svobody před nástupem do vězení. V následujících letech vystupovala v show Pussycat Dolls Present: The Search for the Next Doll a Pussycat Dolls Present: Girlicious . Roku 2009 se účastnila osmé série taneční soutěže Dancing with the Stars.

V roce 2009 oznámila, že začíná pracovat na dalším albu, které nese pracovní název Long Live: The Queen. Ve stejném roce byl vydán i nepříliš úspěšný promo singl Download (ft. T-Pain a Charlie Wilson).

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Lil' Kim (0)

Všechny články o Lil' Kim (0) »
TOPlist