Layne Staley

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvák, muzikant

Věk: 56 let

Datum narození: 22.08. 1967

Místo narození: USA, Washington, Kirkland

Místo úmrtí: USA Washington Seattle

Výška: 184 cm

Člen skupiny: Alice In Chains

Žánry: rock , 90-tá léta , grunge , autoři vlastních písní , legendární

Hodnocení Layne Staley

Přitažlivost
87% (9 hlasů) 7130.místo
Talent
100% (3 hlasů) 385.místo
Inteligence
100% (4 hlasů) 103.místo
Vtipnost
100% (4 hlasů) 118.místo

Fotky Layne Staley (8)

Videoklipy Layne Staley (14)

Písně Layne Staley (17)

Všechny písně Layne Staley (17) »

Životopis Layne Staley Upravit životopis

Layne Staley (22. srpna 1967, Kirkland, Washington – kolem 5. dubna 2002, Seattle) byl zpěvák a kytarista grungeové skupiny Alice In Chains.

Životopis

Layne Thomas Staley se narodil 22. srpna roku 1967 (ve stejný rok se také narodil Kurt Cobain, se kterým se Layne znal). Ve věku sedmi let se jeho rodiče rozvedli(další věc, co má Kurt s Laynem společnou). Už jako velmi mladý hrál v různých kapelách na bicí, ale chtěl také zpívat, což mu neumožňovali, proto když měl tu příležitost odešel a stal se zpěvákem. Lidé, kteří se s ním někdy setkali, o něm tvrdí, že je velmi vtipný a inteligentní člověk, který miluje svou hudbu. Byl taky schopným výtvarníkem (navrhl např. obal k desce Dirt). Jeho vedlejší projekt byl Mad Season.

V roce 1987 se setkal s kytaristou Jerry Cantrellem a tím začala kariéra Alice In Chains.

V roce 1992 se jeho závislost na heroinu projevila na úžasném albu Dirt, kde popisoval heroin jako vynikající věc, která nemá špatné účinky. Díky jeho závislosti musela skupina zrušit několik koncertů a kapela pomalu nevystupovala. Dokázali ještě nahrát dvě alba a odehrát pár koncertů.

Se skupinou Mad Season Layne v roce 1994 nahrál jediné album Above. V roce 1996 vystoupila Alice in Chains ve vynikajícím MTV Unplugged, kde je Layne už viditelně vyčerpaný a jeho závislost je na něm jasně vidět. Layneho závislost byla horší a horší, Alice In Chains nefungovala. Na zkoušky nechodil a nikdo nevěděl, kde se zrovna Layne nachází.

Staley byl sám, těžce závislý na heroinu, bez přátel, a jeho přítelkyně Demri Parrot zemřela v roce 1996.

Jelikož bral heroin skoro 10 let, musel každý den schánět svou dávku. Bez ní by dostal absťák, který by s největší pravděpodobností nepřežil. Začaly mu vypadávat zuby, vlasy, jeho ruce byly zhnisané od jehel, jeho životně důležité orgány byly zničené. To všechno kvůli heroinu.

V posledním interview řekl, že ví, že umírá. Také řekl, že nikdy nechtěl takto zemřít, ale že už je moc pozdě. Kluci z kapely už nebyli jeho přátelé. Mluvil o tom, jakou udělal chybu, když začal brát drogy. Řekl: "Můj svět se stal noční můrou.".

19. dubna 2002 byl nalezen mrtev ve svém bytě v Seattlu. Příčinou smrti bylo pravděpodobně předávkování speedballem, což je směs heroinu a kokainu, kterou užívají hodně těžcí narkomani. Smrt nastala zřejmě už kolem 5. dubna ( v tento den v roce 1994 zemřel Kurt Cobain), kterou si pravděpodobně způsobil on sám. Zemřel sám, opuštěný, ve věku pouhých 34 let.

Po jeho smrti byl zřízen fond zaštítěný jeho jménem, který se snaží pomáhat lidem těžce závislým na drogách.Zdroj: Wikipedia.org

Články o Layne Staley (0)

Všechny články o Layne Staley (0) »
TOPlist