Lauren Graham

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 1 názor

Povolání: Herečka

Věk: 52 let

Datum narození: 16.03. 1967

Místo narození: USA, Havaj, Honolulu

Výška: 175 cm

Hodnocení Lauren Graham

Přitažlivost
88% (140 hlasů) 6338.místo
Talent
83% (137 hlasů) 10589.místo
Inteligence
76% (152 hlasů) 11537.místo
Vtipnost
82% (139 hlasů) 9341.místo

Fotky Lauren Graham (243)

Životopis Lauren Graham Upravit životopis

Lauren Graham (*16. března 1967 Honolulu, Havaj) je americká herečka, která vešla do povědomí lidí hlavně díky rolím Lorelai Gilmore v televizním seriálu Gilmorova děvčata a Sarah Braverman v televizním seriálu Famílie.

Dětství

Narodila se v Honolulu na Havaji. Je irského původu. Bylo jí pět, když se její rodiče rozvedli. Její matka Donna Grant se odstěhovala do Londýna a připojila se k rock and rollové kapele. Její otec Lawrence se přestěhoval do Washingtonu a stal se právníkem. Díky jeho zaměstnání Lauren často cestovala. V současné době je její otec lobista pro cukrový průmysl.

Herectví pro sebe objevila na základní škole a svůj um zdokonalovala na střední škole v Langley, kde hrála v několika divadelních představeních, například v Hello, Dolly! V roce 1988 promovala na Barnard College na Columbia University v New Yorku, kde studovala angličtinu. Poté studovala herectví na Southern Methodist University v Texasu, kde promovala v roce 1992.

Kariéra

Po dokončení vzdělání se vrátila do New Yorku a pracovala jako servírka, ale snažila se i v oblasti herectví. V roce 1995 se přestěhovala do Hollywoodu. Tam získala možnost účinkovat v hlavním vysílacím čase a to v seriálu Townies. Poté získala roli v dalším seriálu Gilmorova děvčata, kde hraje dodnes hlavní roli matky Lorelai Gilmore.

Hrála i v několika filmech například Santa je úchyl, Ochránce, Vdáš se a basta! a další, ale žádná role ji neproslavila tak jako přávě role svérázné Lorelai.

Splnil se jí dlouholetý sen, od března 2009 bude hrát na Broadwayi v muzikálu Guys and Dolls, kde ztvární postavu Adelaide.

Osobní život

Žije v západním Hollywoodu. Měla pár vztahů se známými osobnostmi jako je Tate Donovan, Marc Blucas a Matthew Perry. Na univerzitě chodila s Robertem Maschiem a přemluvila ho, aby vyzkoušel herectví.

Je svobodná.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Lauren Graham (0)

Všechny články o Lauren Graham (0) »
TOPlist