Laura Innes

profil
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka, Režisér, ka

Věk: 62 let

Datum narození: 16.08. 1959

Místo narození: USA, Michigan, Pontiac

Výška: 163 cm

Hodnocení Laura Innes

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Laura Innes (2)

Životopis Laura Innes Upravit životopis

Laura Elizabeth Innes (* 16. srpna 1957, Pontiac, Michigan, USA) je americká herečka, scenáristka a režisérka. Známou se stala v roce 1995, když byla obsazena do role Dr. Kerry Weaverové v úspěšném americkém dramatickém seriálu Pohotovost.

Kariéra

Profesionální divadlo se ji představilo již v dětství, když její rodinu často brával otec na festival ve Statfordu v Ontariu. Zastával názor "dělej, co máš rád(a)", a tak Laura studovala na Northwestern University. Při studiích hrála divadlo.

Její první vystoupení proběhlo v Chicagu ve známém Goodmanově divadle, kde si zahrála po boku Johna Malkoviche ve hře Tramvaj do stanice Touha. Další významnější roli ztvárnila v divadelní hře Tři sestry v San Diegu.

V roce 1986 si zahrála mladou dceru Jerryho Stillera a Anne Meary v sitcomu The Stiller and Meara Show, ale ten byl po několika týdnech zrušen. Na počátku 90. let se objevila v několika dalších seriálech. Poté dostala první hlavní roli v seriálu Wings, který v letech 1991 až 1993 natáčela americká televizní stanice NBC.

Na podzim roku 1995 byla obsazena do role Dr. Kerry Weaverové v úspěšném americkém seriálu z lékařského prostředí Pohotovost. Tento seriál debutoval již v roce 1994. Její role byla z mnoha pohledů kontroverzní, když měla homosexuální sklony a v roce 2001 v sedmé sérii trpěla duševní poruchou. I přesto byla dvakrát nominována na zisk ceny Emmy za hereckou roli. Později byla nominována i na zisk ceny Emmy za režii. Sama režírovala několik dílů Pohotovosti, ale také například několik dílů úspěšného dramatického seriálu Dr. House.

Svoje působení v seriálu ukončila v roce 2007 po dvanácti řadách a stala se tak druhou nejdéle působící hereckou osobností v tomto seriálu (Noah Wyle setrval v Pohotovosti sice jen 11 řad, ale hrál ve více epizodách). V letech 2008 - 2009 se objevila ještě ve dvou epizodách, včetně závěrečné epizody celého seriálu v patnácté řadě.

Z dalších filmů stojí za zmínku Drtivý dopad (1998) nebo Can't Stop Dancing, kde si zahrál i její seriálový kolega Noah Wyle. 7. května 2010 NBC oznámila, že byla obsazena do role nového akčního dramatického seriálu The Events.

Osobní život

Narodila se v Pontiacu v Michiganu. Její Rodiče Laurette a Robert Innesovi pracovali v továrně na výrobu obráběcích zařízení. Na počátku 80. let byl její první snoubenec zavražděn. Později se provdala za herce Davida Brisbina a v roce 1990 se jim narodil syn Cal. Adoptovali ještě Mia z Číny.

Je také blízkou přítelkyní Megan Mullaly a seriálové kolegyně Maury Tierney.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Laura Innes (0)

Všechny články o Laura Innes (0) »
TOPlist