Kurt Cobain

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvák, Kytarista

Věk: 27 let

Datum narození: 20.02. 1967

Místo narození: USA, Washington, Aberdeen

Datum úmrtí: 5.04.1994

Místo úmrtí: USA Washington Seattle

Výška: 178 cm

Člen skupiny: Nirvana, Fecal Matter

Žánry: experimentální , emo , klasický rock , 80-tá léta , grunge

Hodnocení Kurt Cobain

Přitažlivost
86% (31 hlasů) 7342.místo
Talent
89% (35 hlasů) 8803.místo
Inteligence
87% (34 hlasů) 8535.místo
Vtipnost
83% (33 hlasů) 9173.místo

Fotky Kurt Cobain (449)

Videoklipy Kurt Cobain (24)

Písně Kurt Cobain (294)

Všechny písně Kurt Cobain (294) »

Diskografie Kurt Cobain (2)

Životopis Kurt Cobain Upravit životopis

Kurt Donald Cobain (20. února 1967 – 5. dubna 1994) byl americký zpěvák, skladatel a frontman grungeové skupiny Nirvana.

Dětství

Kurt Cobain se narodil 20. února 1967 v malém americkém městečku Aberdeen ležícím 140 km jihozápadně od Seattlu. Jeho matka Wendy pracovala jako číšnice, otec Donald byl automechanik. Z počátku bydleli v Hoquiamu, ale když bylo Kurtovi 6 měsíců, přestěhovali se do Aberdeenu, kde později vznikla jeho skupina Nirvana. Kurtův otec si tam našel práci v místní drtičce odpadu, zatímco matka se starala o domácnost. Kurt byl už od dětství hodně hubený kvůli léku Ritalin, jejž bral proti hyperaktivitě.

V Kurtových devíti letech se Cobainovi rozvedli, poněvadž jeho otec byl často mimo domov kvůli své profesi trenéra a rozhodčího v amatérském basketbalu. Po rozvodu se Kurt uzavřel do sebe a začal rodiče, zejména otce, nenávidět. Oba rodiče uzavřeli nová manželství a Kurtovo dětství bylo poznamenáno neustálým stěhováním od matky k otci, jeden čas bydlel dokonce u prarodičů. Prostřednictvím strýce se seznámil s hudbou skupin jako Black Sabbath či Led Zeppelin. Díky svým přátelům se seznámil s punkrockem (snad nejvíc na Kurta zapůsobila skupina Melvins) a začal přemýšlet o založení vlastní kapely.

Dospělost

Jeho první hudební skupina nesla název Fecal Matter, založena roku 1985, kde hrál Kurt Cobain se členy Melvins. Skupina neměla dlouhého trvání, nevydali jediné album. Zachovalo se pouze neoficiální demo „Illiteracy Will Prevail“. Vzápětí však byla založena Nirvana, a to roku 1987. Kurt Cobain je autorem drtivé většiny skladeb Nirvany. V roce 1989 vydala své první album nesoucí název Bleach, které se moc neprosadilo – proslavilo se až po Nevermind. O dva roky později, 24. září 1991, skupina vydala průlomové album Nevermind. Album obsahovalo hity jako „In Bloom“, „Come As You Are“, „Breed“, „Lithium“ a především „Smells Like Teen Spirit“ – jeden z největších hitů devadesátých let. V roce 1993 vydala poslední studiové album In Utero, které bylo hudebně i textově mnohem propracovanější, ale neproslavilo se v takové míře jako Nevermind (pravděpodobně díky jeho ponurosti a agresivitě), ale vyšly z něj později hity jako „Heart-shaped box“, „Rape me“ nebo „Pennyroyal Tea“.

24. února 1992 v 25 letech se Kurt Cobain na Waikiki (Havaj) oženil se zpěvačkou Courtney Love ze skupiny Hole, a narodila se jim dcera. Několikrát byl hospitalizován kvůli těžké závislosti na heroinu stejně jako Courtney Love. Kvůli Courtney, kvůli depresi, kvůli drogám a kvůli nemoci žaludku, kterou trpěl a kterou nikdo nedokázal pojmenovat natož vyléčit, ztrácel poslední chuť žít. 8. dubna 1994 byl nalezen ve svém domě mrtev kdy ho našel elektrikář, ale pravděpodobně se zabil o tři dny dříve, tedy 5. dubna. Policie bez většího vyšetřování konstatovala smrt vlastním přičiněním. Měl kulovnicí prostřelenou hlavu, zároveň byla ale v jeho krvi nalezena smrtelná dávka heroinu. Vzhledem ke zvláštnímu způsobu (podle některých neproveditelnému), jakým měla být sebevražda vykonána, se brzy poté vynořila řada spekulací o tom, že nespáchal sebevraždu, ale byl zavražděn. U jeho těla byl nalezen dopis na rozloučenou pro manželku Courtney a jeho dceru Frances adresovaný imaginárnímu kamarádovi z dětství Boddahovi: „miluju vás, miluju vás“. V dopisu kromě jiného uvedl citát z písně Neila Younga: „It's better to burn out, than to fade away.” – „Je lepší shořet, než vyhasnout.“.

Literatura

  • Těžší než nebe: Životopis Kurta Cobaina
  • Nirvana - Pravdivý příběh
  • Nirvana: Come As You Are

Filmy

  • Last Days
  • Kurt & Courtney
  • Kurt Cobain: About a Son

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Kurt Cobain (8)

Dcera Kurta Cobaina zažádala o rozvod

24.03.2016 - Necelé dva roky trvalo manželství Frances Bean Cobain a Isaiaha Silva. Dcera slavné rockové hvězdy zažádala po 21 měsících o rozvod.

Dcera Kurta Cobaina se potají vdala, mámu na svatbu nepozvala

29.09.2015 - Frances Bean se provdala, za jihamuže pojala dokonalého dvojníka svého slavného otce. Třiadvacetiletá Frances si vzala dlouholetého přítele Isiaha Silvase ...

Dcera Kurta Cobaina prý Nirvanu nemá vůbec ráda!

09.04.2015 - Frances Bean, dcera zpěváka Kurta Cobaina, se nedávno v rozhovoru svěřila, že muziku svého táty vlastně vůbec nemusí. Ba nezajímá ji absolutně ani grunge scéna ...

Courtney Love prý brala heroin během těhotenství!

30.01.2015 - Na festivalu Sundance uvedla Courtney Love a Frances Bean uvedly zcela nový film o Kurtovi Cobainovi, který tak smutně skončil v pouhých sedmadvaceti letech.

Courtney Love se usmířila s dcerou Frances Bean! Kurt Cobain by zajásal!

27.01.2015 - Zpěvačce a herečce Courtney Love je padesát let, její dceři něco málo přes dvacet. I tak už spolu stihly několik let nemluvit.

Na internetu se objevily fotky bytu Kurta Cobaina a Courtney Love. Vypadalo to tam jak u bezdomovců!

28.03.2014 - Nepořádek, špína, popsané zdi, stříkačky. Snímky pocházejí z roku 1992, poté co se z domu odstěhovali.

Všechny články o Kurt Cobain (8) »
TOPlist