Klaus Kinski

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Režisér

Věk: 65 let

Datum narození: 18.10. 1926

Místo narození: Polsko, Sopoty

Datum úmrtí: 23.11.1991

Místo úmrtí: USA Kalifornie Lagunitas

Hodnocení Klaus Kinski

Přitažlivost
55% (2 hlasů) 14967.místo
Talent
85% (2 hlasů) 10390.místo
Inteligence
75% (2 hlasů) 12018.místo
Vtipnost
75% (2 hlasů) 11507.místo

Fotky Klaus Kinski (45)

Životopis Klaus Kinski Upravit životopis

Klaus Kinski (* 18. října 1926, Sopoty, tehdejší Německo – † 23. listopadu 1991, Lagunitas, Kalifornie, USA) byl německý herec a režisér.

Životopis

Narodil se jako Nikolaus Gunter Naksynski v rodině lékárníka. V pěti letech se rodina přestěhovala kvůli chudým poměrům do Berlína. Zde vyrůstal a v roce 1936 začal navštěvovat humanitní gymnázium prince Jindřicha v Berlíně-Schönebergu. Studia přerušil a narukoval do armády a poté odešel na frontu. Jako příkladný voják se neukázal, dezertoval na britskou stranu. Do konce války byl v zajateckých táborech, kde okoušel herectví. Po válce vystupoval na divadelních prknech jevištích v Baden-Badenu a Tübingenu, od roku 1946 působil na různých divadelních a kabaretních scénách v Berlíně (mj. Schlosspark-Theater, Theater in der Kaiserallee, Deutsche Theater a Hebbel-Theater). V dalších letech je úspěšný v mnoha různých divadelních projektech.

Ve filmu se začal objevovat v epizodních rolích, bere jednu roli po druhé a vzhledem k jeho výrazné tváři dostával zejména role záporných postav. V 60. letech jeho doménou byly kriminální příběhy, většinou na základě adaptací Edgara Wallaceho, italské westerny a thrillery, španělské horory, dobrodružné filmy atd.

Skutečný úspěch přišel s filmem Aguirre, hněv Boží (1972) režiséra Wernera Herzoga. Následovala další úspěšná spolupráce, za zmínku stojí film Upír Nosferatu, kde si zahrál roli Draculy, postava Vojcka ve stejnojmenném filmu, postava Fitzcarralda opět ve stejnojmenném filmu nebo postava Francisca Manoela da Silvy ve snímku Zelená kobra.

Byl celkem čtyřikrát ženatý, měl 2 dcery (Polu a Nastassju, obě se staly herečkami) a jednoho syna Nikolaie. Napsal a vydal dvě knihy pamětí (Ich bin so wild nach deinem Erdbeermund, 1975 - Jsem tak divý po tvých jahodových ústech; Ich brauche Liebe, 1991 - Potřebuji lásku). Zemřel náhle, příčinou úmrtí byl infarkt.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Klaus Kinski (2)

Nastassja Kinski tvrdí: Můj otec byl tyran a chtěl mě sexuálně zneužít!

14.01.2013 - Německá herečka se připojila k tvrzení své starší sestry, která říká, že Klaus Kinski byl starý prasák a pedofil!

Slavný herec Klaus Kinski jedenáct let sexuálně zneužíval svou dceru!

11.01.2013 - Geniální německý umělec s démonickým obličem byl opravdu démon - alespoň podle své dcery, kterou znásilňoval celé jedno desetiletí!

Všechny články o Klaus Kinski (2) »
TOPlist