Kid Cudi

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvák, Rapper

Věk: 38 let

Datum narození: 30.01. 1984

Žánry: chill-out , rap , taneční , house , alternativní rap

Hodnocení Kid Cudi

Přitažlivost
72% (4 hlasů) 11555.místo
Talent
100% (3 hlasů) 375.místo
Inteligence
100% (2 hlasů) 779.místo
Vtipnost
100% (2 hlasů) 770.místo

Fotky Kid Cudi (497)

Videoklipy Kid Cudi (31)

Písně Kid Cudi (31)

Všechny písně Kid Cudi (31) »

Diskografie Kid Cudi (2)

Životopis Kid Cudi Upravit životopis

Scott Ramon Seguro Mescudi (* 30. leden 1984, Cleveland, Ohio), lépe známý pod pseudonymem Kid Cudi, někdy psáno KiD CuDi, je americký rapper, zpěvák a herec. Je zakládajícím členem rockové skupiny WZRD (dříve známé jako 2 Be Continuum a Wizard). Je zakladatelem hudební nahrávací společnosti Wicked Awesome Records. Také byl spoluzakladatelem, dnes již zaniklého, labelu Dream On Records.

Biografie

Dětství

Narodil se v Clevelandu, stát Ohio, v roce 1984. Vyrůstal v clevelandských předměstí Shaker Heights a Solon. Jeho otec, malíř pokojů, byl Američan mexického původu. Jeho matka, učitelka, je Afroameričanka. V roce 1995 zemřel jeho otec na rakovinu, což velmi ovlivnilo Scottovu osobnost a později i jeho hudbu. Dva roky navštěvoval střední školu ve čtvrti Shaker Heights, poté přestoupil na školu ve čtvrti Solon. Vzdělání zakončil všeobecným srovnávacím testem GED. Rok studoval filmovou školu na University of Toledo, z té byl ovšem vyloučen.

Hudební kariéra

S rapováním započal krátce před ukončením střední školy, velmi ho ovlivnily alternativní hip-hopové skupiny The Pharcyde a A Tribe Called Quest. Když mu bylo okolo dvaceti let, přestěhoval se do newyorkské čtvrti Brooklyn, aby se snáze prosadil v hudební branži.

V roce 2008 vydal nezávislý mixtape nazvaný A Kid Named Cudi, ten vzbudil zájem u rappera a hudebního producenta Kanye Westa. West ho později téhož roku upsal pod svou nahrávací společnost GOOD Music. Ve stejném roce se podílel na Westovu albu 808s & Heartbreak, kde hostoval na písni "Welcome to Heartbreak", tím se proslavil na hudební scéně.

Ihned od roku 2008 začal pracovat na svém debutovém studiovém albu. Prvním singlem z alba byla píseň "Day 'n' Nite" vydána 2. února 2008, ta byla vydána již na zmiňovaném mixtapu A Kid Named Cudi. Písně se prodalo přes dva miliony kusů v USA a umístila se na 3. příčce žebříčku Billboard Hot 100. V roce 2009 zabodovala i v britské hitparádě UK Singles Chart, kde se umístila na druhé příčce. Album Man on the Moon: The End of Day bylo vydáno 15. září 2009. V první týden prodeje v USA se ho prodalo okolo 104 000 kusů, čímž se umístilo na 4. příčce žebříčku Billboard 200. Celkem se alba prodalo lehce přes 500 000 kusů, čímž obdrželo od společnosti RIAA certifikaci zlatá deska. Dalšího úspěchu se album dočkalo jen v Kanadě. Dalšími singly z alba byly písně "Make Her Say" (ft. Kanye West a Common) a "Pursuit of Hapiness" (ft. MGMT a Ratatat). Za album byl nominován na tři ceny Grammy. Ve stejném roce hostoval na albu The Blueprint 3 rapového velikána Jay-Z , na písni "Already Home" a na mezinárodně úspěšném singlu DJe Davida Guetty "Memories".

Roku 2010 hostoval na re-edici alba Snoop Dogga More Malice, na písni "That Tree". Také během roku pracoval na svém druhém albu s pracovním názvem Cudder: The Revolution of Evolution. V červnu 2010 byl vydán jediný oficiální single z jeho druhého alba nazvaný "Erase Me" (ft. Kanye West). Ten se umístil na 22. příčce žebříčku Billboard Hot 100. Finálním názvem alba se stalo Man on the Moon II: The Legend of Mr. Rager, bylo vydáno v listopadu 2010. V první týden prodeje v USA se alba prodalo okolo 169 000 kusů, čímž se umístilo na 3. pozici žebříčku Billboard 200 a na prvních pozicích žebříčků Top R&B/Hip-Hop Albums a Top Rap Albums. Celkem se v USA alba prodalo okolo 430 000 kusů. Úspěch zaznamenaly i promo singly "Marijuana" a "Mr. Rager", které se umístily v druhé polovině žebříčku Billboard Hot 100. V roce 2010 také hostoval s Kanye Westem na písni rappera T.I. "Welcome to the World" z alba No Mercy a na albu Kanyeho Westa My Beautiful Dark Twisted Fantasy, na úspěšném singlu "All of the Lights" a na písni "Gorgeous".

Roku 2011 chtěl vydat mixtape nazvaný "A Man Named Scott", který měl pokračovat v úspěchu jeho prvního mixtapu "A Kid Named Cudi", avšak kvůli práci na albu zrušil vydání mixtapu. Album, o kterém je řeč, je debutové album dua WZRD, které s ním tvoří producent Dot da Genius. Album mělo být vydáno roku 2011, ale nakonec bylo odloženo na leden 2012. Na rok 2012 také chystá pokračování své série "Man on the Moon", tentokrát již s číslem tři.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Kid Cudi (0)

Všechny články o Kid Cudi (0) »
TOPlist