Kevin Peter Hall

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec

Věk: 35 let

Datum narození: 9.05. 1955

Místo narození: USA, Pennsylvania, Pittsburgh

Datum úmrtí: 10.04.1991

Místo úmrtí: California USA Hollywood

Hodnocení Kevin Peter Hall

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Kevin Peter Hall (12)

Životopis Kevin Peter Hall Upravit životopis

Kevin Peter Hall (9. květen 1955, Pittsburgh - 10. duben 1991, Hollywood) byl 220 cm vysoký americký herec, který je známý například ztvárněním postavy Predátora ve filmech Predátor (1987) a Predátor 2 (1990).

Biografie

Mládí

Již na střední škole Hall exceloval v basketbalu, díky čemuž získal stipendium pro studium na Univerzitě George Washingtona. Zde se setkal s Jayem Fenichelem se kterým později přešel na hereckou kariéru.

Po absolvování univerzity se odebral hrát basketbal do Venezuely, ale po roce jej přestal basketbal bavit a přesunul se do Los Angeles v Kalifornii. Zde se opět setkal s Fenichelem. Spolu pak pracovali na two-man muzikálu zvaném In five a spolu také nacvičili two-man show The Worst Of Friends. Obě představení pak předváděli po klubech v Los Angeles.

Kariéra

Když byl film Predátor ve fázi plánování, měl postavu mimozemšťana hrát Jean-Claude van Damme. Tvůrcům filmu se však nelíbil kostým predátora, který nebyl dostatečně děsivý a z tohoto důvodu chtěli i do role predátora obsadit enormně vysokého herce, který by ztvárnil rozdíl mezi postavou majora Dutche, jakožto člověka, kterého hrál Arnold Schwarzenegger.

Kromě filmů Predátor a Predátor 2 se Kevin Peter Hall objevil také v sitcomu Night Court nebo v epizodě „Cena“ seriálu Star Trek: Nová generace.

Soukromý život

Během natáčení televizní show s názvem 227 se Hall setkal s Alainou Reed se kterou se později oženil a spolu měli 2 děti.

Na podzim 1990 se Hall stal účastníkem vážné autonehody v Los Angeles. Ačkoliv byl zavčasu ošetřen, během zákroků dostal krevní transfúzi kontaminovanou virem HIV. Virus se rozvinul v AIDS a Kevin Peter Hall zemřel 10. dubna 1991.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Kevin Peter Hall (0)

Všechny články o Kevin Peter Hall (0) »
TOPlist