Kelly Clarkson

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 10 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 1 názor

Povolání: Herečka, Zpěvačka, textařka

Věk: 39 let

Datum narození: 24.04. 1982

Místo narození: USA, Texas, Burleson

Výška: 161 cm

Žánry: alternativní , rock , pop , emo , jednoduchá na poslech

Hodnocení Kelly Clarkson

Přitažlivost
90% (75 hlasů) 4107.místo
Talent
90% (71 hlasů) 8600.místo
Inteligence
86% (73 hlasů) 8838.místo
Vtipnost
89% (70 hlasů) 7159.místo

Fotky Kelly Clarkson (1024)

Kelly Clarkson nahé fotky (8)

Videoklipy Kelly Clarkson (88)

Písně Kelly Clarkson (435)

Všechny písně Kelly Clarkson (435) »

Diskografie Kelly Clarkson (8)

All I Ever Wanted ( 8 Mar 2009)
My December ( 25 Jul 2007)
Celá diskografie Kelly Clarkson (8) »

Životopis Kelly Clarkson Upravit životopis

Kelly Brianne Clarkson (* 24. dubna 1982) je americká pop rocková zpěvačka, držitelka dvou cen Grammy Award, autorka textů a příležitostní herečka. Je to vítězka první řady American Idol konané v roce 2002 a rovněž nejúspěšnější účastnice této soutěže. Za svou téměř desetiletou kariéru prodala více než 27 miliónů alb a 38 miliónů singlů po celém světě.

Podepsala smlouvu s RCA Records nejprve vtrhla na trh s komerčně úspěšným albem Thankful (2003), obsahujím hity A Moment Like This a Miss Independent. Za Miss Independent získala Clarkson svou první nominaci na cenu Grammy. Druhé album Kelly Clarkson Breakaway (2004) se více orientovalo na pop rockový žánr, čemuž přizpůsobila i svou image. Za toto album, které dosáhlo nejvyšších met, dostala dvě ceny Grammy Award. Singly Breakaway, Since U Been Gone, Behind These Hazel Eyes, Because Of You a Walk Away se staly obrovskými hity. V polovině roku 2007 vydala své třetí album nazvané My December, které ale ani z poloviny nedosáhlo úspěchu předchozí desky. Clarskon přesto odkoncertovala dvě úspěšná turné a na jaře roku 2009 vydala svá čtvrté album All I Ever Wanted. To zaznamenalo ještě menší prodeje než My December, ale naopak obsahuje tři velké hity - My Life Would Suck Without You, I Do Not Hook Up a Already Gone. Bylo také nominavané na cenu Grammy jako Nejlepší popové vokální album. V roce 2010 natočila duet s Jasonem Aldeanem Don't You Wanna Stay a s ním zamířila poprvé na vrchol country hitparády. Na podzim roku 2011 vyjde její páté album Stronger, přecházené singlem Mr. Know It All


Biografie

Dětství

Kelly Clarkson se narodila ve Fort Worth v Texasu 24. dubna 1982. Je třetí a nejmladší dítě Jeanne Ann Taylor, první kvalifikované učitelky angličtiny s řeckým původem a Stephana Michaela Clarksona, někdejšího inženýra s velšsým původem.

Kellyini sourozenci byli starší bratr Jason a starší sestra Alyssa. Když bylo Kelly šest let její rodiče se rozešlii po sedmnáctiletém manželství. Její bratr šel bydlet s otcem, její sestra bydlela s tetou. Kelly zůstala se svou matkou.

O šest let později nemohla Kelly stále pochopit, proč se pořád stěhují. Navíc děti nemohly pochopit průběh rozvodu. Nakonec se usadili v Burlesonu v Texasu. Její matka se následně znovu provdala za Jimmyho Taylora.

Kelly navštěvovala Pauline Hughes Middle School , kde nastoupila do sedmé třídy. Měla originální sen stát se námořní bioložkou, ale během školního roku učitelé zaslechli jak si zpívá na toaletě a zeptali se jí, zda se nechce zúčastnit konkurzu do školního sboru. Kelly odpověděla, že ještě nikdy profesionálně netrénovala svůj hlas. Poté byla přijata na střední školu v Burlesonu a začala zkoušet muzikál.

Po dostudování měla několik zaměstnání a sháněla finance na vydání jejího CD, doufala ve smlouvu s Record Labels. Obdržela pár odpovědí, přesto se rozhodla odstěhovat do Hollywoodu a hledala svou příležitost prosadit se v hudbě. Nicméně zpočátku pokusy proběhly bez povšimnutí.

Kelly byla vnitřně úplně na dně, přesto dostala jednu roli v seriálu Sabrina, malá čarodějnice. Poté, co ji vyhořel byt se zklamaná vrátila zpět do Burlesonu. Kde pracovala jako uvaděčka v kině, roznašečka koktejlů, telefonní spojovatelka, pořadatelka párty fimy Red Bull.

American Idol

Po návratu do Burlesonu ji hodně jejich přátel dodávalo kuráže, aby se přihlásila do reality show American Idol. Přihlásila se a nastoupila před porotu, kterou tvořili Paula Abdul, Simon Cowell a Randy Jackson. Všechny tři její hlas zaujal. Získala pozici v TOP 30, v semifinále zazpívala Respect od Arethy Franklin, který ji zajistil pozici v TOP 10. Další songy, které Kelly v American Idol zpívala jsou: (You Make Me Feel Like A)Natural Woman od Arethy Franklin, Think Twice a I Surrender od Celine Dion, Without You od Mariah Carey, It's Raining Man od Geri Halliwel, Stuff Like That There od Bette Midler a další.

Clarkson se dostala do finále American Idol, které se uskutečnilo 4. září 2002, které nakonec vyhrála nad Justinem Guarinim s celkovým počtem 58% hlasů, Kelly zazpívala baladu A Moment Like This, která byla napsána speciálně pro finalisty American Idol, a která se objevila i na jejím debutovém albu Thankful.

Videoklip k téhle písničce se nahrávalo v opuštěném divadle, navíc se tam objevují i prvky z American Idol. Singl vyšel v říjnu roku 2002 a pět týdnů po sobě okupoval prní místo Billboard Hot 100. Celkově se singlu prodalo na 236 000 kopií jen za první týden, celkem byl singl na prvním postu pět týdnů.

Krátce po skončení první série American Idol byla Kelly Clarkson obžalovaná z práce s hudebními společnostmi před svým triumfem v této soutěži. Pravidla American Idol stanovují, že účastník nesměl mít předtím smlouvu s jinou nahrávací společností. Nicméně, Kelly byla zproštěna žaloby

V prosinci 2003 se konalo setkání všech vítězů této soutěže v Londýně pod názvem: World Idol. Předvedla se s písní (You Make Me Feel Like A) Natural Woman, kterou zpívá v originále Aretha Franklin. Kelly skončila na druhém místě za norským vítězem jménem Kurt Nilsen.

Alba

Thankful 2002 - 2003

Po úspěšném singlu A Moment Like This vydala Kelly Clarkson své debutové album Thankful, které spatřilo světlo světa 15. dubna 2003. Ihned se usadila na prvním místě prodejnosti desek v USA i v Kanadě. K 8. prosinci 2003 se tohoto alba v USA prodalo na 2 miliony kopií.

Recenze na toto album byly poměrně dobré, nicméně několik kritiků přiřklo její úspěch ještě k dozvukům American Idol. Světoznámý hudební kritik Stephen Thomas Erlewine chválil album po hlasové stránce: Po celou dobu této desky používala Kelly hlas nenucený a rozkošný. Ona může broukat, řvát, být svůdná a drzá, zatímco je pořád stejně elegantní a stejná holka od vedle.

Další kritik Rachel Kipp kritizoval Clarkson, že je to pořád ta stejná osoba z American Idol a napsal: Clarkson má v zásobě úžasný a milý hlas, ale tohle album je jedna velká chyba! Kipp dával za vinu producentům, že nedali Kelly moc prostoru zpívat to, co jí opravdu sedí.

Miss Independent se stala dalším singlem z alba Thankful. Tento song dorazil do TOP 10 v Billboard Hot 100 a zadělal Kelly na první její nominaci na prestižní ceny Grammy za nejlepší ženský vokál. Bohužel tuto cenu nakonec nezískala. Když tento singl dorazil i do Velké Británie a Austrálie umístil se také v TOP 10, ale celé album nevzbuzovalo moc pozornosti. Ve Velké Británii se nejlépe umístil na 41. místě a na 33. místě v Austrálii. Dalším singly vydané v Severní Americe už nenabyly takových úspěchů.

Třetí singl z alba Thankful se stala kytarová Low. Song se sice umístil v Kanadě na druhém místě, ale v Billboard Hot 100 se neprobojoval ani do TOP 50.

Posledním singlem z tohoto alba se stal song, který nese název The Trouble With Love Is a byl to i titulní song k filmu Láska nebeská, kde hrál i Hugh Grant. Tento singl byl nejméně úspěšným, nedostal se ani do TOP 100. Po tomto krachu se rozhodla rozpustit tým svých manažerů a producentů a sestavila pod záštitou Simona Cowella nový tým pro svou novou desku.

Breakaway 2004 - 2006

V létě 2004 se Kelly Clarkson vrátila zpět do hudebního průmyslu se songem, který byl k filmu Deník princezny 2 , song se jmenoval Breakaway, který se stal hned největším hitem hned po jejím debutovém songu. Celé album, které neslo název po tomto úspěšném singlu vyšlo 30. listopadu 2004. Ihned v USA i v Kanadě debutovalo v TOP 10, ale zpočátku toto album provázely nízká porovnání s prvním albem. Nicméně singly následující za Breakaway se ukázaly jako úspěšné a celé album dosáh lo 18. ledna 2006 pětimilionové hranice prodaných desek v USA.

Pro toto album napsala Clarkson pár songů s někdejšími členy Evanescence a těmi se stali Ben Moody a David Hodges. producentem se stal Max Martin. O text už zmíněného songu Breakaway se postarala Avril Lavigne.

Album bylo přijato různě recenze v Rolling Stone zněla takto: Na druhém albu namíchala tato bývalá koktejlová číšnice rozdílný mix songů, opustila žánr, kterým ji vydali po vítězství v American Idol a vydala se více do rockových vod.

Časopis TeenInk vyzdvihl sílu Kellyiných vokálů a pochválil změnu z popu na současný rock: Clarkson si ponechala úžasnou sílu a krásu svého hlasu zatímco přechází do rockových pasáží. Pro všechny, kteří milují tento zvuk je Breakaway nezbytná součást.

V pořadí druhým singlem z druhého alba se stala Since U Been Gone, kterou produkoval Max Martin. Tento singl se stal nejúspěšnějším brázdil na prvním místech hitparády na celém světě a tento singl vynesl Kelly dokonce cenu Grammy za nejlepší ženskou píseň.

Třetím a čtvrtým singlem se staly písničky Behind These Hazel Eyes a Because Of You a opět slavily velké úspěchy ačkoli nedosáhly na nominaci Grammy. V současné době vyšel zřejmě poslední singl Kelly z tohoto alba nese název Walk Away, který zaznamenal o něco menší úspěchy, než předešlé písně.

My December 2007

Další album Kelly vyšlo 26. června 2007. Album tentokrát produkoval David Kahne. Kolem My December ale vzniklo mnoho povyku. Ředitel její nahrávací společnosti Clive Davis nabídl Kelly Clarkson 10 milionů dolarů, aby několik písní z alba nahradila jinými. Zpěvačka, ale nabídku odmítla a rozhodla se postavit za původní verzi alba.

První singl z alba dostal název Never Again a podařilo se mu dostat se nejvýše na 8. místo Billboard Hot 100, v následujících týdnech, ale začal strmě klesat, proto Kelly vydala v zápětí další píseň nazvanou Sober, která vyšla na začátku července. Písni se ale vůbec nedařilo a zcela propadla.

Prodej samotné desky v prvním týdnu prodeje byl poměrně vysoký. Album se vyšplhalo až na samý vrchol prodejnosti desek ve světové hitparádě. V následujích týdnech ale začal prodej desky hodně klesat a slova Cliva Davise, že deska bude úspěšná jen v prvním týdnu prodeje se začala pomalu naplňovat.

I když prodejnost desky My December není takový, jaký se očekával - celkem se prodalo kolem 2 milionů kousků. Kelly uspořádala turné My December Tour, které bylo velmi úspěšné.

All I Ever Wanted 2008-2009

Po turné My December Tour se Kelly vrhla na spolupráci s americkou country zpěvačkou Rebou McEntire a spolu nazpívaly duet Kellyiny písně Because Of You z její druhého alba Breakaway, který se objevil na albu Reby, v americké hitparádě byl středně úspěšný a získal nominaci na Grammy Award jako Nejlepší country skladba. Tím ale Kellyina spolupráce s Rebou neskončila, v roce 2008 spolu uspořádaly po Severní Americe turné 2 Worlds, 2 Voices Tour.

Na začátku roku 2009 Kelly získala ocenění Women's World Award za přínos v zábavním průmyslu.

Po skončení turné s Rebou se Kelly vrhla do příprav dalšího alba. To nese název All I Ever Wanted a Kelly se zde vrátila k poprocku. Album se stalo opět úspěšným, dostalo se na přední příčky v mnoha hitparádách a získalo nominaci na Grammy Award v kategorii Nejlepší popové album. Prvním singlem z tohoto alba se stal celosvětový hit My Life Would Suck Without You, na němž Kelly spolupracovala s Maxem Martinem. Tato píseň byla nominavaná na cenu MTW Video Music Award. Dalším singlem je píseň I Do Not Hook Up, původně určená pro Katy Perry. Třetím je balada Already Gone. Kvůli této písni vyvstalo spoustu problémů kvůli podobnosti s písní Halo od zpěvačky Beyoncé. Přesto byla píseň poměrně úspěšná. Čtvrtým a posledním singlem, je píseň All I Ever Wanted.

V rámci alba All I Ever Wanted Kelly uspořádala turné All I Ever Wanted World Tour, které zahrnuje koncerty v Severní Americe, Evropě, Asii, Austrálii a Africe.

Páté album

Během svého turné All I Ever Wanted World Tour v letech 2009 až 2010 Kelly již začala pracovat na svém pátém studiovém albu. Jeho vydání se plánovala na konec roku 2010, následně bylo přesunuto na jaro 2011. Kelly řekla, že album dotočila již v únoru 2011, ale RCA Records opět posunuli vydání, tentokrát na podzim 2011. Odůvodněno to bylo tím, aby v době hudebního návratu Clarkson bylo "čisté" hudební pole a neměl ji kdo ohrožovat.

V červenci 2011 uniklo na internet velké množství nových písní, z nichž o některých se již mluvilo dříve v souvislosti s novým albem. V srpnu 2011 bylo oznámeno, že nový singl "Mr. Know It All" bude mít premiéru 30. srpna 2011, od 5. září pak bude k dostání na iTunes. 17. srpna také bylo oznámeno, že páté album Kelly Clarkson vyjde 25. října a ponese název "Stronger" (Silnější).

Hudební spolupráce

V roce 2007 Clarkson nahrála country verzi své písně Because Of You jako duet s Rebou McEntire. Za to byla nominovaná na cenu Grammy. S McEntire také absolvovala turné 2 Worlds, 2 Voices Tour.

V roce 2010 spolupracovala na country písni Don't You Wanna Stay s Jasonem Aldeanem. Don't You Wanna Stay se s přestávkami vracelo do americké hitparády více než rok a je to první píseň Clarkson, která dosáhla zlata v country hitparádě.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Kelly Clarkson (6)

Kelly Clarkson hned tak nezhubne, naopak. Řekneme vám, proč!

23.08.2015 - Americká zpěvačka Kelly Clarkson je jednou z nešťastnic, které trpí opravdu značnými výkyvy váhy. Právě nyní navíc prožívá období, kdy její váha dosahuje maxima.

V Americe končí Superstar! Zato u nás se připravuje nová řada…

12.05.2015 - Talentové soutěže Superstar se u nás konají již více jak deset let. Zatímco tehdy soutěž způsobila celonárodní šílenství, dnes už máme problém si zapamatovat i jméno vítěze.

Chudák Kelly Clarkson! Přibrala snad dvacet kilo!

17.02.2015 - Americká zpěvačka Kelly Clarkson nebyla nikdy nejštíhlejší americkou zpěvačkou. Nedávno se ale objevila na veřejnosti a všichni nestačili zírat. Vážila totiž o dobrých dvacet kilo více!

Kelly Clarkson je měsíc po svatbě v jiném stavu!

20.11.2013 - Americká zpěvačka, která se v říjnu provdala za svého přítele, oznámila, že čeká své první dítě!

Kelly Clarkson se o víkendu tajně provdala!

23.10.2013 - Americká zpěvačka a vítězka první řady soutěže American Idol řekla v sobotu ANO svému příteli!

Kelly Clarkson s "mírnou" nadváhou

12.06.2009 - Aktuální fotky americké zpěvačky - vítězky sutěže American Idol 2002 - Kelly Clarkson.

Všechny články o Kelly Clarkson (6) »
TOPlist