Katie Melua

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvačka, skladatelka a kytaristka.

Věk: 33 let

Datum narození: 16.09. 1984

Žánry: chill-out , pop , blues , akustická , autoři vlastních písní

Hodnocení Katie Melua

Přitažlivost
90% (7 hlasů) 4529.místo
Talent
91% (7 hlasů) 6666.místo
Inteligence
91% (7 hlasů) 5869.místo
Vtipnost
84% (7 hlasů) 9013.místo

Fotky Katie Melua (508)

Videoklipy Katie Melua (58)

Písně Katie Melua (58)

Všechny písně Katie Melua (58) »

Diskografie Katie Melua (7)

The House ( 26 May 2010)
Live At The O2 Arena ( 20 May 2009)
Katie Melua ( 27 Oct 2008)
Pictures ( 5 May 2009)
Celá diskografie Katie Melua (7) »

Životopis Katie Melua Upravit životopis

Katie Melua (* 16. září 1984, Kutaisi, Gruzie, SSSR) je gruzínská a britská bluesová, jazzová a folková zpěvačka, skladatelka a hudebnice žijící ve Spojeném království.

Životopis

Narodila se v dnešní Gruzii, ale v roce 1993 se během občanské války přestěhovala s rodinou do Belfastu v Severním Irsku.

Kariéra

První hudební úspěchy zaznamenala v soutěži o nejlepší zpěvačku v rámci dětského televizního programu, kde vyhrála jako patnáctiletá. Následovala spolupráce s Mikem Battem, který se stal jejím manažerem a producentem. Po maturitě už tedy na universitu nenastoupila, přestože v dětství snila o kariéře historičky nebo političky.

Když jí bylo devatenáct let, její první album Call of the Search z roku 2003 se s 1,8 miliony prodaných kusů během prvních pěti měsíců vyšplhalo na vrchol britské hitparády. V roce 2006 byla (podle počtu prodaných nosičů) nejúspěšnější ženou v hudebním průmyslu ve Spojeném království i v Evropě jako takové.

Její kariéra pokračovala úspěšnými albem "Piece by Piece" a její hity "Nine Million Bicycles" a "The Closest Thing To Crazy" se staly velmi úspěšnými a známými v celosvětovém měřítku. Následovalo album "Pictures", které Katie vyneslo mezi jednu z nejlepších umělců nového milénia. Katie si tak prožila neskutečný kolotoč s několika celosvětovými turné, byla oceněna mnoha cenami hudebního průmyslu a zažila takové neopakovatelné momenty jako zpívání s proslulou kapelou Queen nebo slavnostní večeře u britské královny Alžběty II. v Buckinghamském paláci. Spolupráce s Mikem Battem skončila právě třetím albem.

V roce 2009 vyjela do USA na akustické turné jen s kytarou a pianem. A poté začala pracovat na nové desce "The House" (česky "Dům"), která vyšla v roce 2010. Katie se již významně podílela na textech. Její hudba je dramatická, s nebezpečnými a dobrodružnými prvky, epická. Má na to získat si další nové fanoušky. První singl "Flood" byl spuštěn 18. února 2010 na BBC ve své celosvětové premiéře.

Její úspěch ji přinesl poměrně uspokojivé finanční zajištění a Katie je na žebříčku nejbohatších britských zpěváků a zpěvaček do třiceti let druhá.

Osobní život

Katie miluje adrenalin. Jezdí na horské dráze, skáče bungee jumping, věnuje se paraglidingu, skydivingu a absolvovala i několik lekcí létání.

V září 2010 ji lékař doporučil několik měsíců klidu kvůli psychickému vyčerpání.

Katie se věnuje charitě. Stala se ambasodorkou dobré vůle pro "Zachraňte děti", pomáhala v Africe proti hladomorům a HIV, na Srí Lance proti tsunami a občanské válce. Věnovala své výdělky za singl "Červenému kříži" a sama osobně nakupuje obnošené oblečení u charitativních obchodů Oxfam. Nenávidí plýtvání a utrácení za luxus. Přiznává, že vypadá jako tramp spíše než jako hvězda showbyznysu.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Katie Melua (0)

Všechny články o Katie Melua (0) »
TOPlist