Josef Melen

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 1 názor

Povolání: Zpěvák, Moderátor, hudebník, producent

Věk: 50 let

Datum narození: 27.12. 1973

Místo narození: Československo, Litoměřice

Člen skupiny: Kroky Františka Janečka

Žánry: pop , česko-slovenská

Hodnocení Josef Melen

Přitažlivost
77% (12 hlasů) 10603.místo
Talent
81% (12 hlasů) 11361.místo
Inteligence
75% (11 hlasů) 11850.místo
Vtipnost
73% (12 hlasů) 11722.místo

Fotky Josef Melen (1)

Videoklipy Josef Melen (5)

Písně Josef Melen (5)

Všechny písně Josef Melen (5) »

Životopis Josef Melen Upravit životopis

Josef Melen (* 27. prosince 1973 v Litoměřicích) je český zpěvák, hudebník, moderátor a producent.

Kariéra

Dětská pěvecká hvězda osmdesátých let, která se proslavila především nesmrtelným hitem Né, pětku ne. První singl vydal s Viktorem Sodomou v roce 1983 a jmenoval se Moucha, rok poté mu František Ringo Čech napsal český text k písni No Milk Today a vznikla česká verze s názvem Né, pětku ne. V roce 1986 dostal angažmá ve skupině Kroky Františka Janečka, kde působil, jako zpěvák a bubeník do roku 1989. Do revoluce spolupracoval pár měsíců se skupinou Maximum Petra Hanniga.

Po roce 1989 hrál v několika televizních pohádkách a spolupracoval s Ladislavem Štaidlem. Bubeník a hráč na klávesové nástroje se po revoluci začal věnovat vlastním hudebním projektům. V roce 1991 natočil svou autorskou prvotinu SP s názvem Sny a Déšť. Jako student Konzervatoře (zpěv), se objevil po boku Leony Machálkové, Renaty Podlipské, Radky Fišarové a dalších tehdejších studentů na muzikálových jevištích divadel ABC, Gong atd. V současné době má na kontě několik zahraničních projektů a v ČR Josef Melen působí jako profesionální moderátor a odborník na bojové sporty, především Muay Thai, ultimátní zápasy atd. V roce 1997 natočil album JPM. Deska byla natočena za producentské a kytarové podpory Miloše Dodo Doležala a v některých písních si na klávesy zahrál i Melenův kolega Robert Vašíček, který již několik desetiletí žije v USA. Josef Melen je autorem legendárních znělek mezinárodních galavečerů bojových sportů "Mr.JPM Muay Thai Mix" a "Mr.JPM Valetudo Mix".

V letech 2002-2004 se jeho jméno začalo vyskytovat na CD kompilacích a albech zahraničních vydavatelství. Spolupracoval na projektech Rammstein - Battery, Floodland - Decay, nebo Grateful Dead - Electronic. Na zahraničních projektech vystupuje pod jménem J.P.Melen

V roce 2011 vydává nový CD singl Here is the House a připravuje album mapující jeho hudební působení na scéně česko - slovenské pop music od roku 1980 do 2011.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Josef Melen (0)

Všechny články o Josef Melen (0) »
TOPlist